lielās sfinksas stāsts

Jūs, iespējams, ne reizi vien esat dzirdējuši par Septiņiem pasaules brīnumiem. Ja tā, tad noteikti zināt par Heopsa piramīdu Gīzā, vienu no šiem brīnumiem.Esmu Lielā sfinksa, kas atrodas pie šīs piramīdas, un vēlos jums pastāstīt par piramīdu tapšanu.
Pirms celtniecības sākuma vajadzēja atrast piemērotu vietu, kas noturētu milzīgās piramīdas svaru. Tādu vietu atrada tuksnesī pie Gīzas ciema. Piecus, sešus mēnešus gadā visi zemnieki piedalījās piramīdu celtniecībā. Viņi gāja labprātīgi, ji par to saņēma pajumti, ēdienu un nelielu samaksu.
Sākumā no akmeņlauztuvēm ar koka tapu palīdzību izcirta akmens bluķus, kurus pēc tam pludināja pa Nīlu līdz celtniecības vietai un tad, pa dūņām un smiltīm klātu ceļu, tās uzvilka uz piramīdas augšējā slāņa.
Pēc tam pakāpju vietas noklāja ar akmeņiem un ārējās skaldnes noklāja ar spoži baltām kaļķakmens plāksnēm, kas piešķīra šim brīnumam mirdzumu un formas skaidrību. Visbeidzot plāksnes nopulēja ar cietu slīpējamo akmeni.
Neviena no man zināmajām piramīdām sarežģītības ziņā nelīdzinās Heopsa piramīdai, kas līdz šim ir vislielākā un noslēpumainākā cilvēka radītā celtne.