ābols ir un paliek ābols

Ābols ir un paliek ābols – krāsai nav nozīmes

Ābols ir un paliek ābols – krāsai nav nozīmes.

Vārdu „labdarība” cilvēki saprot dažādi. Citiem tas nozīmē milzīgu naudas summu ziedošanu dažādām organizācijām. Citiem vienkārši palīdzēšanu grūtos brīžos. Protams, ir arī cilvēki, kuriem par labdarību ir negatīvas domas. Bet galvenais atcerēties, ka tā ir palīdzēšana citiem, pretī neko neprasot.

Arī es labprāt piedalītos dažādos pasākumos un akcijās, bet diemžēl ne vienmēr tas ir iespējams. Taču nedaudz palīdzēt citiem es varu. Piemēram, klasesbiedram aizdot zīmuli. Arī tas sk

k
kaitās, jo pretī neko neprasu. Savas vecās drēbes, kuras man vairs neder, es atdodu paziņu bērniem.

Gan Latvijā, gan citur pasaulē notiek dažādas labdarības akcijas un darbojas dažādas organizācijas. Man ļoti patika Labestības diena, kura notika 2007.gada 27. maijā un 2008. gada 10. maijā. Abās akcijās savāca vairāk nekā 100 000 latu, kurus pēc tam ziedoja smagi slimiem bērniem un pieaugušajiem. Manuprāt, šādi pasākumi ir ļoti nepieciešami. Arī es pazvanīju uz ziedojumu numuru un ziedoju 1 latu. Ir notikuši arī dažādi citi līdzīgi pasākumi. Piemēram, „Eņģeļi pā

ā
ār Latviju”, „Sniedz roku” un citi. Arī šova „Koru kari” uzvarētājiem balva bija jāziedo kādai vietai. Uzvarētāji Atis Auzāns un oranžais koris iegūto naudas summu ziedoja bērnu sociālās aprūpes centram „Kalkūni”.

Ļoti laba un nepieciešama starptautiskā organizācija ir Sarkanais Krusts. Tā sn

n
niedz medicīnisko palīdzību. Sarkanā Krusta vēsture sākās 1859. gadā, kad šveiciešu uzņēmēju iespaidoja redzētā cīņa starp apvienoto franču un itāļu karaspēku un austriešiem. Kaujā dažu stundu laikā tika ievainoti un nogalināti 40 000 karotāju. Iesaistot vietējos iedzīvotājus, Anrī Dinārs organizēja palīdzības sniegšanu ievainotajiem. Tas kļuva par pamatu Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas dibināšanai. Latvijā protokolu par Latvijas Sarkanā Krusta dibināšanu parakstīja 1918. gada 20. novembrī. Tagad pasaulē darbojas ap 180 nacionālās Sarkanā Krusta biedrības.

Kad kādam ir vajadzīga palīdzība, tad uz apģērbu vai izskatu neskatās. Nav nozīmes, vai tas ir cilvēks vai dzīvnieks, nabags vai bagātnieks, nelaimē ir jāpalīdz, lai kāds viņš būtu. Šeit ļoti atbilstošs ir citāts: „Ābols ir un paliek ābols – krāsai nav nozīmes.”

Drustu pamatskolas 7. klases skolniece Undīne Kļaviņa

Leave a comment