AIDS epidēmija Āfrikā sasniegusi katastrofas apmērus…

06.12.2008.
AIDS epidēmija Āfrikā sasniegusi katastrofas apmērus…
AIDS epidēmijai Āfrikas dienvidos ir tik postošas sekas, ka tā ir klasificējama kā plūdiem un badam pielīdzināma katastrofa. Tā teikts Sarkanā Krusta izplatītajā pētījumā. ANO Humāno jautājumu koordinatora birojs katastrofu definē kā «nopietnu funkcionējošas sabiedrības sagrāvi, kas, radot plašus humānus, materiālus un vides zaudējumus, pārsniedz sabiedrības iespējas tikt ar to galā, izmantojot tikai pašas resursus».
(LETA Piektdiena, 27. jūnijs (2008) 10:42)

1. Šajā rakstā ir rakstīt par AIDS epidēmiju Āfrikas dienvidos, kas posta Āfrikas sabiedrību un veic iedzīvotāju skaita izmaiņās.
2. Cēlonis šai epidēmijai , manuprāt, ir sliktie dzīves apstākļi Āfrikā-nehigiēniskā vide, neizglītotā sabiedrība, karstais laiks ,kas ļauj baktērijām vairoties daudz ātrāk, nabadzīgā sabiedrība, zāļu deficīts, bads, novājināta imunitāte, kā arī pilsoņu karš. Šie visi faktori veicina slimības ātrāku izplatīšanos un grūtāku šīs neārstējamās slimības apārstēšanu. Kā arī ,es uzskatu, ka valdība šādā veidā īsteno „dabīgo attīrīšanos” pasaulē, vai šajā gadījumā konkrēti Āfrikā, jo tai pieder ļoti dārgi resursi-kā zelts, dimanti utt.
3. Sekas-lielas iedzīvotāju skaita izmaiņas, cilvēku pārvietošanās prom no epidēmijas zonām ,kā rezultātā šī slimībā izplatās arī plašākos reģionos .Tiek sagrauta valsts ekonomika .Cilvēki zaudē savas mājas, tuviniekus un draugus. Valstī ir emocionāla sagrāve ,bēdas. Daudz ,kas šīs ekonomikas novēršanai tiek iztērēts no valsts budžeta.
4. Risinājumi-ir nepieciešams nosūtīt labākus medikamentus uz šiem epidēmijas reģioniem. Cilvēkus ir nepieciešams izglītot, ir jāizskaidro slimības cēlonis, izplatīšanās veids, kā pret to cīnīties, kāds ir slimības sekas. Manuprāt ,jo cilvēki ir zinošāki, jo viņi labāk spēj cīnīties ar problēmu. Pēc manām domām, Āfrikā ir jārisina arī higiēnas un bada problēma, jo tas samazinās slimības plašākus uzliesmojumus un cels cilvēka dabīgo imunitāti.
5. Secinājumi-par šo tēmu ir jārunā plašākā mērogā, lai augstāk attīstītās valstis varētu palīdzēt šiem epidēmijas reģioniem, un jārisina jau augstāk minētās problēmas ,no kurām izriet slimību uzliesmojumi un epidēmijas.