Daugavpils – mana nākotnes pilsēta.

Daugavpils – mana nākotnes pilsēta.
Daugavpilī es dzīvoju jau no agras bērnības, un labi pazīsto šo pilsētu. Pilsētas nākotne man ir svarīga un es esmu tajā ieinteresēta. Pedējo gadu laikā pilsēta strauji attistas, tiek celtas jaunās ēkas, rekonstruētas mājas, to skaitā ir arī ebreju sinagoga, skolu atjaunošna, ceļu dalēja rekunstrukcija u.t.t. Izdarīts ir daudz, bet nedrīkst stavēt uz vietas ir jāpilnveidojās tālāk. Es velētos redzēt Daugavpilī labi ierikotu bērniem, arī pensionāriem un noteikti tajā jābūt atpūtas vietām.
Bērni – ir mūsu nākotne, tā uzkata vairāki, tāpēc tiem ir jābūt visām iespejām pilnvertīgi izglitoties jau no pašas bērnibas. Bērnudārzu un pirmskoluiestāžu celtniecība un atveidošana ir galvenais solis. Arī ir jāieriko konfortablas, drošas un noteikti spilgtas bērnu rotaļu laukumus. Vecākiem nevajadzēs baidīties par bērnu drošību, jo bērni neblandīsies pa apkaimi, skumjas dēļ, bet vecāku acu priekšā rotaļļāsies pagalmā.
Svarīgi ir arī mūsu vecvecāki, viņi mūs audzinaja un iedeva musu vēcākiem dzīvību, aprūpē savus bērnus un arī bērnu bērnus, nodot pēcnacējiem vērtīgas mācības un pamācības. Par to viņiem ir japateicas. Manuprāt būtu noderīgi, lai valst atbalstītu visas šis bierdibas – krievu biedrība, ukraīņu arī balkrievu, arī izveseļošānas un rehabilitācijas iestādes. Pirms vairākiem gadiem Daugavas krastā daugavpils rajonā bija liels rehabilitācijas un ārstēšānas centrs, kur galvenokārt visa palidzība tika sniekta vecākajiem cilvēkiem. Svaigs gaiss, skaistas ainavas, mierīga apkaime, daba dod mums brīnumjauku iespēju to izmantos sev labumā. Bet PSSR pastavēšanas beigas laikā visas tādas iestādes pakapēniski aizvēra un tagad to skaits ir minimalizēts. Kāpāc naizmantot to, kas palika, pilnveidot un izmantot pašiem sev par labu!? Noteikti , ka katram nebūtu nekadu iebildumu pagulēt siltajā vannā pilno minerālvielu.
Ne tikai veselība, bet arī atpūta ir svarīga. Arī bērniem, un vecākiem cilvēkiem, jauniešiem, visiem tikai par labu būs parku skaita palielināšanos un masveidīgo atpūtas zonu ierikošana. Daugavpilī attistās tirgus ir daudz darba vietu, jaunas firmas atvēras ik dienu, tagad strādā katrs trešais darbspējīgs Daugavpils iedzīvotājs. Pēc grūtas darba nedēļas kopā ar ģimeni, graugiem gribas atpusties un relaksēties svaigajā gaisā. Tādas vietas ir parki, ezeri un meži, tomēr daudzi cilvēki pēc atpūtas atstāj netīrumus, trokšņo, iznīcina augus ar tādu rīcību kaitējot dabia. Es redzu tikai vienīgu izeju no tādas situācijas – atpūtas zonu ierikošana, spilgts piemērs ir Estradas ierikošāna, bērniem tāda vieta ir centrālais park, tur arī ir bērnu rotaļu lauks, vienīgais tik liels un arī labākais mūsu pilsetā.
Daugavpils ir skaista pilsēta, upes krastā, ap to ir vairāki ezeri un meži, šeit dzīvo 109 421 cilvēki. Noteikti, ka katrs vēlas kautko savējo pilsētas uzlabošanā, arī bērnu audzināšana, vecāku un vecvecāku aprūpi, pilsētas skaistumu, ceļu idializāciju u.t.t Tikai kautko labāku sasniegt mēs varēsim tikai visi kopā, ja katrs izdarīs savas pilsētas labad kaut vienu labu ricību, noteikti, ka pilsētas stāvoklis uzlabosies.