Domraksts par smēķētājiem

Manuprāt, cilvēki ir pārāk dumji, ne par velti saka, ka mēs izmantojam tikai 40% sava smadzeņu potenciāla. Varētu paiet pat pāris miljardu gadu, bet vienalga tikai apmēram 1 cilvēks no miljona varēs patiešām saprast, ka veselība ir viena no vissvarīgākajām lietām, kas dzīvē dota.
Protams, es nezinu kāpēc tā ir iekārtots, bet es ceru, ka kādreiz cilvēki sapratīs, to cik nenovērtējama ir dzīvība un ne tikai savējā, jo arī savējā dzīvība ir saistīta ar apkārtējiem – neviens mūsdienās nevar justies droši uz ielas.
Neviens nevar zināt vai cilvēks, kas tev stāv blakus, piem., sabiedriskajā transportā, ir maniakāls slepkava, vai normāls cilvēks, kurš vienkārši tev vienkārši pievērš nedalītu uzmanību.
Tieši tāpat ir ar smēķētājiem, manuprāt, viņi ir vēl dīvaināki un nepieklājīgāki, bet vairums cilvēku to uzskata par normālu darbību, ja tev tieši pie sejas pūš pretīgus dūmus un vēl vairāk ja kaut ko mēģina pateikt šim cilvēkam viņš nevis paiet nost,
bet: ‘‘Ja tev kaut kas nepatīk, pats ej prom!’’
Ir jau labi, ka pieņēma likumu par smēķēšanas aizliegšanu 15 metrus no sabiedriskām vietām, bet būtu vēl labāk ja kaut viens to ievērotu.
Es nezinu kāpēc, bet man liekas, ka visa pasaule lēnām kļūst ļauna un līdz ar to stulbāka. Pati pasaule sevi, protams, nevar padarīt stulbāku, bet to dara cilvēki, kas tajā dzīvo.
Zinātnieki pirms kāda laika uzzināja tādu faktu, ka cilvēkam jau no piedzimšanas ir dots instinkts, vai vēlēšanās izdzīvot, bet nu jau man liekas, ka tā ir tikai pirmos 12 gadus un tad cilvēks jau pievēršas alkoholam un cigaretēm un palēnām pats sevi iznīcina un esmu arī filmās redzējis versiju par to, kā cilvēce ies bojā, bet visreālākā un es tai varētu piekrist, ka cilvēkiem jau tagad ir problēmas ar pēcnācēju radīšanu dēļ alkohola un cigaretēm un šī nākotnes versija bija tāda, ka no sākuma būs maz tādu cilvēku un pēc tam tādu nebūs vispār un tāpēc cilvēcei būs pienācis gals.

Protams, var jau cerēt, ka tā ar mums negadīsies, bet ja mēs paši pēc iespējas to ātrāk nesapratīsim tā varētu izrādīties realitāte.