Kāpēc privātmājas būvniecībai ir nepieciešams arhitekts?

Arhitekts Jūsu sapņiem izstrādā praktiskas aprises.

Esat iegādājies zemi mājas būvniecībai? Plānojat uzsākt mājas būvniecību? Lai izlemtu, vai un kāpēc Jums nepieciešams arhitekts, atbildiet uz jautājumu: ko tieši Jūs plānojat būvēt?!

Ja Jūs esat iecerējis būvēt vasaras māju vai pagaidu būvi, tad šādai būvei arhitekts nav obligāti nepieciešams. Jo šādas ēkas būvniecībai un ainavas arhitektūrai var neizvirzīt augstas prasības.

Nelielas vasaras mājas vai pagaidu būves būvniecības realizēšanai var pietikt ar Jūsu pieredzi un zināšanām, ko esat ieguvis no celtniecības žurnāliem, grāmatām. Iespējams, esat pat nedaudz konsultējies ar arhitektu.

Bet ja Jūs plānojat būvēt māju, kur Jūs pavadīsiet lielāko daļu sava laika, un ja vēlaties uzbūvēt savu sapņu māju, tad bez profesionāļu līdzdalības to nedrīkst darīt. Tieši tā – nedrīkst! Šajā gadījumā ieceres realizācijai vajadzētu piesaistīt arhitektu.

Tikai arhitekts var apkopot un praktiski pareizi realizēt Jūsu vēlmes dzīvē, kas saistītas ar Jūsu nākotnes māju. Jums jātiekas un kopīgi jāizskata virkne jautājumu. Cik lielu māju vēlaties būvēt? Kāds būs mājas stils, mājas ārējais izskats? Cik stāvus vēlaties savai mājai – vienu, divus, varbūt trīs? Kādu ainavu vēlaties redzēt ap savu māju? Cik daudz cilvēku dzīvos Jūsu mājā? Ne mazāk svarīgi – kāds ir katra mājas iedzīvotāja dzīvesveids, kurai telpai katrs būs “saimnieks” un atbildīgais?

Precīzi izanalizēt augstāk minētos jautājumus ir diezgan darbietilpīgs un laikietilpīgs pasākums. Bet tas ir tik svarīgs, ka Jums ir jāiziet cauri šim procesam plecu pie pleca ar speciālistu, izvēlēto mājas arhitektu.

Tad, kad kopīgi esat atbildējuši uz šiem un daudziem citiem jautājumiem, kā arī izdiskutējuši tos jautājumus, kas attiecas uz mājas vēlamo ārējo izskatu, arhitekts sagatavo mājas projektu.

Izstrādātā mājas projekta dokumentācijai jāietver:

– vispārīgs plāns ar visu ēku atrašanās vietām uz Jūsu zemes gabala un ar teritorijas ainavu;
– mājas plāns katram stāvam atsevišķi;
– telpu šķērsgriezumi;
– fasādes plāni no visām ēkas pusēm;
– mājas kopējā izskata skices no dažādām mājas pusēm;
– konstrukciju risinājumi (plāni, šķērsgriezumu fragmenti) pamatiem, sienām, griestiem, grīdām, spārēm un jumtiem.

Tikai tādā gadījumā, ja ar arhitektu visu būsiet rūpīgi izrunājuši, Jūs uzbūvēsiet māju, kurā Jums un pārējiem iedzīvotājiem būs ērti un mājīgi. Tādu māju, kas atbilst visām Jūsu izvirzītajām prasībām un kuru negribēsiet pēc kāda laika pamest.

Lai Jūs viegli piepildītu savu sapni par mājīgu, siltu un ilgmūžīgu māju, lai Jūsu domās lolotā māja iegūtu reālas aprises, mēs iesakām izmantot profesionālus un pieredzējušus arhitektus no TIVO Būves.

Starp citu, bez visa iepriekš paustā, Jums ir arī jāzina precīzas mājas būvniecības izmaksas. Par to un daudz ko citu, ko Jums vēl var nodrošināt profesionāls arhitekts, lasiet TIVO Būves nākamajos rakstos.