Kāda ir pārdevēju motivācija ?

Dobeles Valsts Ģimnāzija

Eseja
„Parasti pirms svētkiem sezonas beigās veikalos notiek preču izpārdošana. Preces tiek piedāvātas par zemākām cenām ar atlaidēm. Kāda ir pārdevēju motivācija ?”

Darba autors: 12 klases skolnieks
Antons Antoška

Dobele 2007
Parasti pirms svētkiem sezonas beigās veikalos notiek preču izpārdošana. Preces tiek piedāvātas par zemākām cenām ar atlaidēm. Kāda ir pārdevēju motivācija?

Parasti pirms svētkiem sezonas beigās notiek preču izpārdošana, preces tiek piedāvātas par zemākām cenām ar atlaidēm, kāda ir pārdevēju motivācija?
Es uzskatu, ka pārdevējiem ir izdevīgi uz svētkiem pārdot preces par zemākām cenām, nekā parasti. Bieži pārdevēji dara tā, ka neilgi pirms svētkiem, šajā gadījumā pirms Ziemassvētkiem, uzliek precēm augstākas cenas un kad pienāk Ziemassvētki tās atkal nolaiž zemākas, tādējādi psiholoģiski ietekmējot cilvēkus, piesaista tos pie tām precēm, cilvēki uzzinot, ka daudzām precēm ir lielas atlaides, tie ātri tās izpērk, pat tad ja uz to brīdi viņiem to preci nevajadzētu, viņi nopērk un priecājas, ka nopirkuši preci par tik zemu cenu un lepojas ar savu pirkumu . Ziemassvētki ir tas laiks kad cilvēki daudz pērkas, pērk dāvanas draugiem, paziņām un ģimenes locekļiem, un pārdevēji šo laiku izmanto nolaižot cenas zemākas lai piesaistītu klientus, un tādējādi īsā laika posmā nopelna vairāk nekā tas būtu iespējams garākā laika posmā bez šiem svētkiem. Bet arī ne visām precēm nolaiž cenas, parasti nolaiž cenas tām precēm, kuras nav tik ejošas, piesaista klientus, un ja reiz klients ir ieradies šajā veikalā, tad viņš arī nopirks citu preci, kurai nav nolaista cena. Gada beigas un jaunā gada sākums ir laiks kad jāveic gada budžeta pārskats, un tādējādi līdz jaunā gada sākumam būtu labi ja visas preces tiktu izpārdotas, peļņu īpašnieki sadalījuši un jaunais gads var sākties ar jaunām precēm, un jaunu sākumu. Protams, ka pārdevēji preču cenu nenolaidīs zemāku par tās pašizmaksu, jo tas nebūtu loģiski un tad pārdevējs tikai zaudētu. Stratēģijas pārdevējiem ir daudz un dažādas, atkarīgs no tā ko pārdod.
Šāds ir mans uzskats par preču izpārdošanu sezonas beigās uz Ziemassvētkiem.