Kādus pasākumus šobrīd veic Latvijas Banka un valdība inflācijas samazināšanai.

Šobrīd Latvijā ir viena no augstākajām inflācijām pēdējos desmit gados. Tā ir saistīta ar augstajām cenām un mazajām algām un ar Latvijas iestāšanos jaunajā ekonomikas zonā.
Manuprāt, kā vienu no inflācijas samazināšanas pasākumiem varētu minēt, ka samazina kredītu iegūšanu, jo šobrīd to nevar tik viegli dabūt. Lai dabūtu kredītu ir jābūt diezgan lielai algai un stabiliem ienākumiem. Bet lielākajai daļai iedzīvotāju tādu nav. Daudzi ir arī bezdarbnieki. Vēl kā svarīgs pasākums inflācijas samazināšanai ir, ka jāsamazina uzņēmējiem nodokļi, jo tad, iespējams, uzņēmēji pievērsīs lielāku uzmanību notiekošajam un centīsies apturēt inflācijas strauju palielināšanos. Jo tomēr uzņēmējiem ir svarīgi, lai inflācija samazinās un viņi no tā gūst lielāku peļņu. Latvijas Banka un valdība nepaaugstina algas un tāpēc arī šo varu minēt, kā inflācijas samazināšanas pasākumu. Paaugstinoties algām inflācija palielināsies, bet, kā jau minēju, ja algas nepaaugstinās, tad arī inflācijas līmenis nepaaugstināsies. Inflācijas samazināšanai var arī iesaldēt pensijas. Tikai šo variantu, manuprāt, vajadzētu izmantot, kā pēdējo, jo pensionāri būtu neapmierināti, ja viņu pensijas iesaldētu. Un tad valstī rastos jaunas problēmas.
Latvijas Bankai un valdībai šis ir saspringts temats, jo, manuprāt, viens nepareizi izdarīts lēmums var būt par iemeslu inflācijas paaugstināšanai, kaut gan panākt vajag tieši pretējo. Inflācijas apkarošanai valdība varētu arī apņemties ievērot stingrāku budžeta disciplīnu un veicināt konkurenci uzņēmējdarbībā.