Kāpēc mums jāmācās vēsture.

Vēsture ir zinātne, kas pēta cilvēces pagātni un attīstību. Tā ir secīgu faktu un notikumu kopums. Meklējot gan avotus, gan arhelioģiskos pierādījumus, tā palīdz mums tagad uzzināt kā ir bijis pasaulē pirms vēl mēs nebijām piedzimuši un vēl agrāk.
Manuprāt, bez vēstures zināšanām viss būtu daudz pelēkāks, jo mēs nezinātu kā ir dzīvojuši mūsu senči, kā arī mēs varētu pieļaut vienas un tās pašas kļūdas tādejādi gūtu kādu zaudējumu.
Es nevarētu iedomāties dzīvi nezinot vēsturi, es gribētu uzzināt kā mēs radāmies un kā radās viss pārējais uz pasaules. Ik uz soļa, manuprāt, ir nepieciešama vēsture, lai varētu izvērtēt situāciju un rīkoties.
Viss ,kas notika kaut vai pirms piecām minūtēm ir sava veida vēsture. Notikums noticis pirms neilga laika vai pirms pāris tūkstošu gadu iepriekš tā tik un tā paliks vēsture, tikai katrai lietai ir sava nozīme. Tā var būt svarīgāka un ne tik svarīga.
Vēsture ir priekšmets, kurā nav visi gada skaitļi jāiekaļ galvā, bet gan jāsaprot lielākoties. Protams, ir jāmācās arī gada skaitļi un definīcijas, bet ne viss kā tas lielākoties ir ,piemēram, matemātikā.
Es uzskatu, ka katram latvietim ir ļoti labi jāzina lielākā daļa par Latvijas vēsturi kas kad noticis, kā arī jāzina svarīgākais kas noticis pasaules vēsturē.
Vēsturi var mācīties un mācīties, jo ar laiku ar vien vairāk uzzināsi ko jaunu, jo lielāka interese radīsies uzzināt vēl un vēl. Vēsture ir priekšmets, kurš ir ļoti interesants ar savu kā teikt daudzveidību sākot ar alus laikmetu līdz pat mūsdienām. Kurš patiešām ir liels laika periods.