Kārlis Vērdiņš

Mūsu skola piektdien bija sarūpējusi tikšanos ar jauno dzejnieku Kārli Vērdiņu.
Kad ieradās Vērdiņš, biju nedaudz šokēta, jo pēc dzejnieka viņš nu nemaz neizskatījās. Tomēr, Kārlis bija ļoti smaidīgs un tas priecēja.
Iesākumā dzejnieks sasveicinājās un nedaudz iepazīstināja ar sevi. Kārlis Vērdiņš. izrādās, ir dzimis 1997.gadā Rīgā, taču audzis Jelgavā.
Pašlaik viņš strādā par literatūras pētnieku un mācās doktorātā.
Vērdiņš ir izdevis vairākas grāmatas: „Ledlauži” , „Biezpiens ar krējumu” , Burtiņu zupa” u.c. Raksta dzejoļus arī citām grāmatām.
Viņa dzejoļi ir izdoti vairākās valodās: Angļu, Lietuviešu, Zviedru. Čehu, Poļu u.c. valodās.
Pēc sevis iepazīstināšanas, skolas teātra pulciņš rādīja savu iestudēto lugu, kurā bija daudzi dzejoļi no „Burtiņu zupas”. Man šī luga patika un domāju, ka arī Vērdiņam tā patika, jo viņš izskatījās visai ieinteresēts.
Tad Kārlis Vērdiņš sāka mūs iepazīstināt ar savu dzeju.
Sākumā Kārlis savus dzejoļus lasīja par automašīnām un autovadītājiem, tad dzejoļus no „Burtiņu zupas” un arī no dažādiem citiem dzejniekiem, kuri viņam patika. Kad klausījos Kārļa Vērdiņa dzeju, sapratu, ka viņš raksta moderno dzeju. Man šī dzeja patika.
Tikšanās noslēgumā, skolēni dzejniekam varēja uzdot jautājums. Manuprāt, vislabākais jautājums bija: „Kad sāki rakstīt dzejoļus?” Kārlis uz to nevilcinoties atbildēja: „Dzejoļus es sāku rakstīt skolā un tā arī aizgāja. Pirmos dzejoļus es rakstīju kad biju apmēram 9 gadus vecs un rakstīju īsus dzejoļus par dzīvniekiem.”
Vēl kāds jautājums: „Kā Jums ienāca prātā grāmatai iedot nosaukumu „Burtiņu Zupa”? Vērdiņš atbildēja: „Kad iegāju lielveikalā, ieraudzīju konfekšu paciņu ar nosaukumu „Burtiņu zupa”. Šis nosaukums man iepatikās, tāpēc arī nolēmu, ka tā sauksies arī mana grāmata.”
Ar šiem un vēl dažiem jautājumiem tikšanās beidzās, Man tikšanās ar Kārli Vērdiņu patika, jo viņš bija smaidīgs un moderns dzejnieks, Ceru, ka viņš atbrauks uz mūsu skolu vēl kādu reizi