kurzemes romantiskākās pilsētas

Pa Abavas ieleju cauri Kuldīgai līdz Baltijas jūras krastam!
Kandava –Renda – Ēdole – Jūrkalne – Alsunga – Kuldīga – Sabile

Ekskursija paredzēta divu dienu gara. Pirmās dienas 8.00 izbraukšana no Vecumniekiem. Uzsākam 2.5 stundu garo ceļu uz mūsu pirmajiem apskates objektiem Kandavā. Pilsētas apskate gida pavadībā noritēs 2 stundas.
Kandava ir gleznotāju un mīlētāju pilsēta, klusa un sakārtota, kuras bruģētās ieliņas vilina iepazīties ar Senču pilskalnu, uzkāpt Bruņinieku pilskalnā, apskatīt Hercoga Jēkaba laikā celto Pulvertorni, pastāvēt uz Latvijā vecākā akmens mūrējuma tilta, ieelpot priežu aromātu pie Teteriņu ezera. Aplūkojuši luterāņu baznīcas kokgriezumus un izlūgušies svētību no katoļu baznīcas Gvadelupes dievmātes, dosimies iepazīt Abavas ieleju.
Gleznainā dzejnieku un rakstnieku apjūsmotā Abavas ieleja ir viena no senās Kursas visizteiksmīgākajām upju ielejām Latvijā, kuru Rainis nodēvēja par “Kurzemes Šveici”, jo tā ir bagāta ar stāvām gravām un nogāzēm, smilšakmeņu atsegumiem, alām un ūdenskritumiem. Reti sastopamos augus, piemēram, Krūmu čužu – leduslaikmeta liecinieci, meklēsim Čužu purvā. Teiksmām apvīti ir Buses pilskalns, senās kulta vietas Velnakmens un Velna ala, kā arī seno kauju lieciniece Zviedru cepure. Mēs te varēsim braukt ar rodeļiem, bet ziemā tur var braukt ar slēpēm, snovbordu un ragaviņām. Tur varēs arī papusdienot, taču pusdienu cena nav iekļauta ekskursijas kopējās izmaksās. Ap plkst. 14.00 dosimies uz Rendu.
Renda ir sens vēsturisks ciems, kur hercogam Jēkabam bija vairāki uzņēmumi Abavas krastos. Tagad Rendas centrā pie autobusu pieturas Jūs noteikti sajūsminās Īvandes upītes ūdenskritumi.
Nākamais apskates objekts būs Ēdoles pils. Tā ir XIII.gs. celtā un daudzkārt pārbūvētā pils, kura 19.gs. vidū ieguva angļu neogotikas formas, joprojām saglabājusi viduslaiku cietokšņa raksturu. Pilī skatāma ekspozīcija par pils un tās īpašnieku – fon Bēru dzimtas vēsturi. Pili aptver gan teiksmas un nostāsti, gan parks ar Rūķīšu ozolu un Mīlestības aleju. Ēdolē iespējams apskatīt arī 16.gs. beigās celto Ēdoles baznīcu ar neparastām eņģelīšu skulptūrām.
Pēdējais pirmās dienas pieturas punkts būs Jūrkalne. Viena no gleznainākajām Baltijas jūras piekrastēm Latvijā ar klusu, neskartu pludmali un iespaidīgiem stāvkrastiem 20 m augstumā. Plašas iespējas gan klusai, gan aktīvai atpūtai pie jūras. Jūrkanē mēs pārlaidīsim arī nakti lauku mājās „Zītari”. Pēc iepriekšējas pieteikšanās tur varēsim paēst arī vakariņas, nākošajā rītā arī brokastis.
Otrās dienas rītā plkst. 9.00 būs brokastis, pēc tam, mantu savākšana un došanās uz nākamajiem apskates objektiem. Un nākamā apskates vieta būs Alsunga – savdabīgā Suitu novada centrs. Šeit Jums būs iespēja sadziedāt ar slavenajām suitu sievām un iepazīt brīnišķīgās suitu etnogrāfiskās un folkloras tradīcijas. Te atrodas arī senā Alsungas ordeņa pils, bet papildinājums Jūsu atpūtai būs Žibgravas veselības takas un gleznainie ezeri Alsungas apkārtnē.
Tālāk dosimies uz Kuldīgu. Tā vienmēr saistījusi cilvēku prātus un uzmanību kā skaista jaunava, kuru gleznotāji salīdzina ar brīnišķīgu un iekārojamu gleznu. Ne velti XVII.gs. tā bija Kurzemes hercogistes galvaspilsēta, no kurienes Hercoga Jēkaba kuģi zēģelēja uz Holandes, Vācijas, Zviedrijas, un pat Tobago krastiem. Iespējams Jums patiks pastaigāties pa senās Kuldīgas vecpilsētas ieliņām, izbaudot viduslaiku gaisotni un šarmu, kur uzņemta liela daļa slavenu latviešu un ārzemju kinofilmu. Ja vēlēsieties, varēsit veldzēties pie romantiskās Ventas rumbas – platākā Eiropas ūdenskrituma (249 m), pakavēties pie augstākā Latvijā – Alekšupītes ūdenskrituma (4,5 m).
Nākamais pieturas punkts būs Sabile. Mazpilsētas vārds pasaulē slavens tapis Vīna kalna dēļ, kurš iekļuvis Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem esošais vīnogu dārzs pasaulē!
Kopējās ekskursijas izmaksas ir aptuveni 30 Ls. Cenā iekļauti izdevumi par ceļu, gida pakalpojumi, naktsmītne ar brokastīm, kā arī 2 Ls braucienam ar rodeļiem un 3 Ls muzeju, piļu un citu objektu apmeklēšanai.

Scroll to Top