Latvijā, tāpat kā citur pasaulē strādā bankas. Tās nodrošina cilvēkus ar naudu, gadījumos kad tā ir vajadzīga, par šo pakalpojumu ņemot samaksu procentu veidā. Pašas bankas arī grib nopelnīt, bankas peļņu gūst veicot banku operācijas.
Latvijā banku skaits ir samērā neliels, kaut vai salīdzinot ar 1995. Gadu, kad Latvijā darbojās 67 bankas. Iespējams bankas ir pietiekami daudz, jo lielākās bankas savas filiāles ir atvērušas gandrīz katrā Latvijas pilsētā. Tomēr, ja ir vairāk banku, cilvēkiem tas ir izdevīgāk, jo bankas savā starpā konkurējot cenšas piedāvāt labākus nosacījumus nekā citas, piemēram samazina kredītprocentus, palielina termiņnoguldījumu procentus. Cilvēkiem tas ir ļoti izdevīgi, un viņiem nav nemaz tik viegli izdomāt, kurai bankai uzticēt savu naudu. Visas komercbankas ir pakļautas Latvijas bankai, kas kontrolē to darbību, komercbankas pieder pie otrā līmeņa bankām. Komercbankas sniedz ļoti daudzveidīgus pakalpojumus, tās izsniedz kredītus, piesaista noguldījumus no cilvēkiem, veic naudas pārskaitījumus, pieņem glabāšanā vērtslietas un vērtspapīrus. Cilvēki aizvien vairāk uzticas bankām, un tagad jau samērā neliels cilvēku skaits algu par padarīto darbu saņem reālā naudā, lielākā daļa to saņem elektroniskā veidā. Es domāju, ka tas ir ļoti ērti, veikalā iepērkoties nav jāuztraucas par to, ka tevi kāds var apkrāpt, pie bankomāta var pieiet un pārbaudīt cik naudas vēl ir atlicis tavā kontā, kā arī izņemt sev vajadzīgo naudas summu. Vēl ērtāks ir internetbankas pakalpojums, tam pateicoties var sēdēt mājās un iepirkties, kaut vai kādā ASV interneta veikalā . tam ka Latvijā ienāk ārvalstu bankas ir gan labās , gan sliktās puses. Labā varētu būt tā, ka rodas lielāka konkurence, un banku pakalpojumi tikai kļūst daudzveidīgāki un uzlabojas. Sliktums varētu būt tas, ka ārzemju banku piedāvājumi ir kārdinošāki un pieejamāki, nekā vietējo banku, un vietējās bankas tiek izspiestas no tirgus. Ārvalstu bankas ir attīstītākas un naudīgākas, tāpēc var atļauties atvērt filiāles visā Latvijā, bet vietējās bankas savas filiāles var atvērt tikai vienā vai dažās pilsētās, un tas nav labi.
Es domāju, ka banku skaits Latvijā ir pietiekams, un arī pakalpojumu kvalitāte ir laba un pieejama. Tomēr Latvijas bankām vēl ir kur attīstīties. Labi ir arī tas, ka Latvijā ienāk arī ārvalstu bankas, tātad tās saskata labvēlīgu vidi savai attīstībai.