Napoleons – ievērojama personība Eiropas vēsturē

Napoleons – ievērojama personība Eiropas vēsturē.

Napoleons Bonaparts bija otrais dēls Korsikas advokāta ģimenē. Gadu pirms Napoleona dzimšanas Francija bija ieguvusi Korsikas salu no Itālijas, tāpēc nākamais karavadonis un imperators skolā gāja Francijā. Revolūcijas vasarā 1789. gadā Napoleons bija Parīzē. Divdesmit gadīgais jauneklis kļuva par revolūcijas piekritēju. Pēc vairākām kaujām Napoleons Parīzē tika sagaidīts kā varonis!
Napoleons 1798. gada maijā sāka ekspedīciju, ar mērķi iedragāt Anglijas ietekmi Vidusjūrā. Pēc smagas cīņas ēģiptieši padevās. Tomēr Napoleona triumfs nebija ilgs. Franču armijai uzbruka slimība – mēris. 1798. gada augustā Abū Kīras līcī notika izšķirošā kauja ar Anglijas floti. Napoleons pameta savu armiju un atgriezās Parīzē.
Napoleons saredzēja iespēju nodibināt jaunu valdību un saņemt varu savās rokās.1799. gada 9. novembrī notika apvērsums. Napoleons Bonaparts kļuva par vienu no tā vadītājiem. Direktorija tika padzīta, vara tika nodota trim citiem konsuliem. Viens no tiem bija Napoleons.
Pēc miera noslēgšanas ar Austriju, Krieviju un Angliju Napoleons ieguva Francijas iedzīvotāju nedalītu atbalstu. Viņam izdevās noorganizēt tautas nobalsošanu, kurā viņš tika pasludināts par Konsulu uz mūžu. Napoleona vara francija pieauga.
1804. gadā Napoleons pats sevi pasludināja par Francijas imperatoru. Ar šo brīdi republika Francijā beidza pastāvēt un tika atjaunota monarhija.
Napoleons uz neilgu laiku ieguva ietekmi Vidusjūrā. Viņš sacēlās pret valdību, un nodibināja pats savējo. Napoleons noslēdz mieru ar daudzām valstīm, sakāva daudzas valstis. Un baigās kļuva par Francija imperatoru. Franciju pārvaldīja nabadzīga advokāta dēls no Korsikas.