Pirotehnika-tas ir nopietni

Pirotehnika-tas ir nopietni

Šis apgalvojums, ka pirotehnika- tas ir nopietni, ir pareizs un atbilstošs, jo pirotehnika tiešām ir ļoti nopietna un bīstama lieta. Jāmāk ir pareizi apieties un jābūt ļoti uzmanīgiem, lai nenotiktu nelaime. Visbiežāk nelaimes gadījumi ar pirotehniku notiek jaunajā gadā un bieži vien tas beidzas ļoti nepatīkami un pat traģiski. Lai uguņošana sagādātu prieku, nevis bēdas un nelaimes ir jāievēro dažas vienkāršas lietas. Mazliet pastāstīšu par to, kā apieties ar pirotehniku, lai tas būtu droši.
Veikalos nopērkamās pirotehnikas klāsts ir ļoti plašs un bieži vien pat pieauguši cilvēki aizmirst, ka spēlēties ar uguni ir bīstami.
Cilvēki, kas lietojuši alkoholu nedrīkst darboties ar pirotehniku, jo var gadīties kļūmes un tas ir ļoti bīstami. To vajadzētu uzņemties cilvēkam, kas nav lietojis alkoholu. Pirotehniku vajadzētu iegādāties sertificētā veikalā nevis tirgū vai uz ielas stūra. Pirms lietošanas obligāti jāizlasa lietošanas instrukcija. Ja ir kādas neskaidrības jājautā padoms pirotehniķim, kas paskaidros kā labāk un drošāk apieties ar pirotehniku vai konkrēto pirotehnikas izstrādājumu. Pirotehnikas lietošanai ir jāizvēlas piemērota vieta. To nedrīkst lietot skolu vai slimnīcu tuvumā, uzpildes staciju, vēsturisku pieminekļu un baznīcu tuvumā. Tā var apdraudēt daudz cilvēkus. Vēl ir jāievēro drošības attālumi starp pirotehnikas elementiem, skatītājiem un ugunsnedrošiem objektiem. Iekārtojot uguņošanas vietu jāņem vērā vēja stiprums un virziens, lai raķetes neaizšautos uz cilvēku pusi. Izstrādājumus no iepakojuma drīkst izņemt tikai īsi pirms lietošanas. Ja paredzēta lielāka uguņošana, laikus jāsagatavo un tuvumā jānovieto ugunsdzēšamais aparāts vai vismaz spainis ar ūdeni. Ātra uguns nodzēšana var izglābt dzīvību un pasargāt materiālās vērtības. Arī pirmās palīdzības aptieciņai jābūt tuvumā.
Arī brīnumsvecīte vai vienkārša plaukšķene, var būt bīstama, ja tās lietošanā precīzi netiek ievērota instrukcija. Šādas vienkāršas lietas vajadzētu atcerēties pirms esat nolēmuši darboties ar pirotehniku un tad nebūs jāraizējas par to bīstamību, ja vien ievērosiet visus iepriekšminētos nosacījumus.
Es domāju, ka pirotehnika ir ļoti nopietna lieta un ar to vajag apieties uzmanīgi un neuztvert vieglprātīgi. Ievērojot instrukcijas un darot visu pareizi tā jums sagādās prieku. Un tomēr ja neesat pārliecināti, ka visu izdarīsiet pareizi uzticiet pirotehnikas izšaušanu profesionāļiem, kas izvērtēs iespējamos riskus un nesīs pilnu atbildību gan par uguņošanas priekšnesumu, gan tā drošību. Labs pirotehniķis pratīs savaldīt uguni, neapdraudot skatītāju veselību, dzīvību un mantu.

Scroll to Top