Portugāle

Portugāle

Portugāle ir valsts Dienvideiropā. Tās vienīga kaimiņvalsts Spānija, bet Portugāles rietumu un dienvidu piekrasti apskalo Atlantijas okeāns. Portugālē atrodas Eiropas galējais rietumu punkts- Sanvisenti rags. Portugāles sastāvā ietilpst arī Atlantijas okeānā esošās Azoru un Madeiras salas.
Kopš 1986. gada Portugāle ir Eiropas savienības dalībvalsts. Portugāle ir arī viena no NATO 12 dalībvalstīm.
Portugāles galvaspilsēta ir Lisabona , tajā iedzīvotāju skaits ir 10048232 miljoni iedzīvotāju. Valsts iekārta ir republika. Lielākās pilsētas ir Fatima, Koimbra, Setumbla. Oficiālā valoda ir portugāļu, bet reliģija ir katolicisms.
Tēžu upe sadala valsti divās daļās. Ziemeļu reljefs ir kalnains, bet dienvidos ir zemiene. Lielu teritorijas daļu aizņem koki izplatītākie ir cietlapju meži un krūmāju augsnes. Klimats visu gadu ir mērens. Vasaras ir sausas un skaidras, bet ziemas mēreni vēsas un lietainas. Gada vidējais nokrišņu daudzums ir 500-1000 mm, vidējā gaisa temperatūra ir 20 grādi pēc Celsija skalas. Portugāle atrodas subtropu joslā. Portugāles klimatu lielā mērā ietekmē siltās Atlantijas okeāna straumes.
Alentejo apgabals Portugālē ir ar lielāko gaisa temperatūras amplitūdu, tā var nokristies līdz +5 grādiem un pacelties līdz +20 grādiem pēc Celsija skalas, šis apgabals ir reti apdzīvots.
Transports Portugālē ir organizēts, autobusos un tramvajos jāmaksā vienāda cena. Valstī ir ļoti daudz taksometru, tāpēc pārvietošanās ar tiem ir ļoti lēta. Valstī ir arī reģionālie vilcieni. Visas automašīnas brauc pa labo pusi.
Portugālē tā pat kā Spānijā tiek rīkotas vēršu cīņas- Karrida. Portugāle pati par sevi ir slavena ar keramiku, kā arī ap portvīnu un Madeiras vīnu.