sports

Kaut arī ir pavasaris un ziedoņa laiks, es tev vēlos pastāstīt par savu mīļāko vaļasprieku- snovbordu. Šo tēmu es izvēlējos tāpēc, ka man pašam ļoti patīk braukt ar dēli, ar nepacietību gaidu nākamo sezonu un ziemā cenšos izmantot katru iespēju tikt uz kalna, lai vēl un vēlreiz izbaudītu nobrauciena azartu un dabas pievilcību, un es gribēju atklāt, kāpēc arī tev to vajadzētu pamēģināt. Snovbordam pats kārtīgi pievērsos pirms gada un tas mani tā piesaistīja, ka es visu vasaru strādāju, lai nopelnītu naudu inventāram, jo pilns komplekts (t.i., zābaki, stiprinājumi un dēlis) maksā pāri 300Ls.
Snovbords (kā tu zini- nobraucieni no kalna ar sniega dēli) ir aktivitāte, kas ne tikai fiziski nodarbina cilvēku, bet arī ļoti labi relaksē. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka, kārtīgi izbraukājoties ar dēli, es jūtos patīkami noguris un labi atpūties.
Braucot ar dēli, arī var izbaudīt ne tikai ātrumu un satraukumu, bet arī atvieglojumu un prieku par kāda trika vai kāda tramplīna pārvarēšanu. Kad stāvu kalna galā, gatavojoties nobraucienam, es skatos uz tramplīnu ,kas ir trīs reizes lielāks par mani, un mani pārņem satraukums, taču tālāk es laižos lejā un saprotu, ka atpakaļ vairs tikt nevar. Es sagatavojos lidojumam, atsperos, lai uzlidotu vēl augstāk, un tad seko divu sekunžu brīvs lidojums un nosēdiens. Šī sajūta, atrodoties gaisā kaut vai sekundi, ir viena no pievilcības faktoriem šajā sporta veidā.
Pats ar snovbordu es sāku braukt ,kad tētis vienu dienu izdomāja aizbraukt uz kalnu un pamēģināt slēpot. Par snovbordu sāku interesēties jau krietni iepriekš, kad internetā apskatījos bildes un video. Braukt es iemācījos pats, skatīdamies no citiem kā viņi to dara. Kad jau biju apguvis pamatelementus un varēju, nekrītot braukt, tad sāku mest acis uz tramplīnu. Un veicu pirmos nedrošos lēcienus, bet pamazām sāku mēģināt lidojumā griezties un taisīt dažādus trikus. Tagad, ja braucu uz kalnu, pārsvarā eju uz snovborda parku lēkāt pa tramplīniem, bet šad tad pabraukāju uz ātrumu.
Pats par sevi saprotams, ka, nodarbojoties ar snovbordu var gūt smagas traumas. Šajā ziņā man ir paveicies, jo pati nopietnākā no manām traumām bija ,kad, neveiksmīgi griežoties, es ar dēli aizķēros un nokritu uz galvas, bet šis atgadījums nav mazinājis manu braukšanas prieku.
Nobeigumā es vēlējos pateikt, ka, nodarbojoties ar snovbordu esmu nostiprinājis veselību, pilnveidojis kustību koordināciju, kas var noderēt sarežģītās ikdienas situācijās, un guvis prieku un enerģijas lādiņu nogurdinošam mācību darbam. Manuprāt, šie ir labi iemesli, kāpēc arī tev vajadzētu izmēģināt snovbordu.