Tirgotāja ceļojums no Tēbām līdz Memfisai

Pirmā diena pēc Sīriusa pirmās parādīšanās rītausmā, vasaras sākumā pēc neredzamības perioda….
Drīzumā jādodas ceļā uz Lejasēģipti- Memfisu. Uz plosta vedīšu vairākus maisus ar garšvielām (majorānu, piparmētru, kanēli)- tos ceru izdevīgi pārdot. Ceļā došos līdz ar plūdiem, jo kavēties nedrīkst- vajadzīga nauda, lai varētu atdot parādu.
Kaimiņu zemnieki man noteikti gribēs iedot līdzi kviešus, miežus, vīnogas, vīģes vai citus dārzeņus pārdošanai, bet uz plosta nebūs tik daudz vietas, jo man ir pieteikušies negaidīti ceļabiedri, viens no tiem- ārsts Eberss, kuram līdzi jāved arī rakstu ruļļi un dažādi piederumi.
Otrā diena…
Ceļā devāmies dienas sākumā- līdz ar saullēktu. Izlūdzāmies svētību plūdu dievam Hapi, lai tas mūs aizsargā šajā ceļā. Bija žēl šķirties no savas skaistās pilsētas- Simtsvārtu Tēbām, bet manas skumjas drīz kliedēja interese par sarežģīto irigācijas sistēmu, cilvēku būvētajiem vaļņiem un kanāliem upes krastos, lai pēc iespējas ilgāk aizturētu plūdu ūdeņus un dūņas, jo, tikai mākslīgi apūdeņojot tīrumus, var garantēt labu ražu. Lai gan lietus ir ļoti reta parādība, tomēr augu daudzveidība šeit ir diezgan liela- daudz dateļpalmu, vīģeskoku, sikomoru, olīvkoku un vīnogulāju; no labības vislabāk šeit padodas kvieši un mieži, iekoptajos tīrumos audzē dažādus dārzeņus, bieži sastopami augi ir arī lotosi un papiruss.
Trešā diena…
No rīta pamodos ar briesmīgu klepu un grūtībām elpot. Šķiet, ka dēmoni un ļaunie dievi uzsūtījuši man šo slimību, bet jācer, ka labie dievi- Tods, Izīda, Hors- palīdzēs to izārstēt. Mans ceļabiedrs- ārsts iedeva man iedzert kādu mikstūru, jo uzskatīja, ka tas esot bronhīts. Viņš man atklāja, ka papirusi sastāv no lapām ar 40 dažādiem medicīnas tekstiem, kas sadalīti vairākās tematiskās nodaļās. Intereses pēc pierakstīju arī tās;
1. Receptes dažādu slimību ārstēšanai.
2. Priekšraksti, kā glābt cilvēkus pēc kukaiņu un dzīvnieku kodumiem un ievainojumiem.
3. Kosmētikas nodaļa:
3.1. Sejas ādas kopšana;
3.2. Matu kopšana un krāsošana;
3.3. Dzimumzīmju likvidēšana.
Eberss līdzi ved arī dažādas mikstūras un ziedes, arī ķirurģiskos instrumentus- rūpīgi slīpētus bronzas skalpeļus, nažus, adatas.
Ceturtā diena…
Šodien mans veselības stāvoklis jau bija krietni uzlabojies, tādēļ pateicos arī dievu trijādībai: Ozirisam, Izisai un Horam, ka viņi man atvēlējuši turpināt iesākto ceļu.
Uztura dažādībai šodien sākām ķert arī zivis, jo Nīla ar tām ir bagāta. Piestājuši krastā konstatējām, ka neizprotamu iemeslu dēļ savairojies milzīgs daudzums indīgu čūsku, mušu, varžu, moskītu un siseņu, kas vietām jau nudien pieskaitāmi pie Ēģiptes nelaimēm.
Interesanti noskatīties uz pilsētām, svētnīcām un piramīdām, kas tiek būvētas ielejas abos krastos, visā upes garumā. Tomēr mēs nedrīkstam kavēties, jo pēc iespējas ātrāk jānokļūst galvaspilsētā- Memfisā, kamēr vēl dievi mums ir labvēlīgi.