Transcendentālā meditācija

TM tehnikas rezultāti.

Dziļa atpūta, kuru sniedz TM, ļauj jums atbrīvotie no stresa un saspīlējuma, nodrošina dinamisku un produktīvu darbību. TM nebeidzas pats ar sevi – tieši otrādi tā ir tikai gatavošanās ikdienas darbībai.

Atpūta noņem stresu. Jo dziļāka atpūta, jo labāk. Atpūtas, kura iegūta miega laikā, ir pietiekami, lai noņemtu daļu stresa un noguruma, kuri uzkrāti dienas laikā. Bet, lai cik dziļš arī nebūtu jūsu miegs, tā ir par maz, lai noņemtu stresu pilnībā. Jā, mēs varam no rīta justies labāk, bet pilnībā mundri jūtamies reti.

Var veikt fiziskos vingrinājumus stresa noņemšanai, spēlēt tenisu, svīst vingrošanas zālē, pastaigāties pirms miega, klausīties patīkamu mūziku, lasīt interesantas grāmatas, adīt vai doties makšķerēt.

Bet tomēr kaut kā pietrūkst. Neskatoties uz mūsu pūliņiem, stress nonāk nervu sistēmā, uzkrājas dienu no dienas un gadu no gada. Kuņģa sāpes no uztraukuma pirms eksāmena 16 gados var beigties ar kuņģa čūlu, paaugstinātu asinsspiedienu, bet 40 gados, nervozitātes rezultātā var sākties ātrāka novecošana.

Kā tad pietrūkst? Pilnvērtīgas atpūtas.

Īslaicīga atpūta un pat atvaļinājums var sniegt relaksāciju, bet tie nedos to dziļo atpūtu, kura vajadzīga, lai atbrīvotos no stresa, tāpēc arī rezultāti nav ilglaicīgi.

(Atcerieties, jūsu pirmo darba dienu pēc atvaļinājuma. Jau pēc dažām stundām jums rodas sajūta, ka jūs nemaz neesat atpūtušies.)

Kur tad ir izeja?

Transcendentālā meditācija(TM).

-… Ramani Ayer, izpilddirektors Hartford, finanšu pakalpojumu un apdrošināšanas sabiedrību
…..Man ir praktizē transcendentālās meditācijas tehnikas vairāk nekā 30 gadus. Tā ir palīdzējusi man pastāvīgi paaugstināt savu darbību līmeni. Tā ir palīdzējusi man tikt galā ar stresu un sasprindzinājumu dzīves. Un es uzskatu, ir ļoti stingri, ka TM prakse ir palīdzējis man saglabāt līdzsvara prāta-tas man ir devis nosvērtība vienalga, kas notiek. “

-…….Kristina Rigele,(36g.) logopēde ir piecu bērnu māte. Bērnu vecums ir no 2 līdz 8 gadiem, un viņas vīrs Artūrs darbā iekārtošanas firmas ekonomists dzīvo uz ziemeļiem no Sanfrancisko, nelielā pilsētā Korte Madera.

Kā vairumā ģimeņu, arī Rigelu darba diena sākas agri 6 no rīta, un turpinās 16 – 18 stundas. Jāpalaiž uz skolu vecākie bērni un jārūpējas par jaunākajiem. Artūrs dodas uz darbu 7.30.

Kristina un Artūrs jau vairākus gadus nodarbojas ar TM.

Viņi meditē divdesmit minūtes no rīta, kamēr vēl bērni guļ, un dienā – Kristina pirms pusdienu gatavošanas, bet Artūrs- atgriežoties no darba.

„Ar mūsu slodzi un pieciem bērniem TM ir glābiņš’’, saka Kristina. Artūrs piebilst: „Pēc rīta meditācijas man ir daudz vairāk enerģijas. Apziņa ir skaidra, jūtos daudz organizētāks.Un tas ir visas dienas garumā.”

Kāpēc tieši TM?

Tāpēc, ka tā sniedz dziļu atpūtu – tieši to, kas nepieciešams organismam, lai atbrīvotos no stresa, no kura nevar atbrīvoties miega vai vienkāršas atpūtas laikā. Tikai TM var atjaunot jūsu garīgo un fizisko veselību. Un jūs spēlēsiet tenisu, lasīsiet grāmatu, strādāsiet dārzā vai makšķerēsiet tikai sava prieka pēc, bet ne lai cīnītos ar aizvien pieaugušo stresu.

Agrāk tika uzskatīts, ka meditācija domāta tikai savrupniekiem. Ģimenes

cilvēkiem, strādājošiem meditācija labākajā gadījumā likās kā mirkļa patvērums no rūpēm, sliktākajā – aiziešana no dzīves.

TM – nav ne viens, ne otrs. Tā ir praktiska tehnika dinamiskai, prātīgai, produktīvai darbībai. Tā ir tehnika, kura pilnībā atvērs jūsu prāta un ķermeņa spējas, kuras ir pamats veiksmei un apmierinātībai.

Pieteikties ievadlekcijai…..