Vai cilvēces progress ir garants laimīgai un demokrātiskai sabiedrībai?

Vai cilvēces progress ir garants laimīgai un demokrātiskai sabiedrībai?

18. gadsimts bija ideju un domu pārpilns. Visā dominēja apgaismības idejas. Šajā laika tika izgudrotas tādas lietas, bez kurām mēs nevaram iedomāties šodienas ierasto dzīvi.
Zinātnes attīstība 18. gadsimtā visspilgtāk izpaudās tieši dabaszinātņu jomā. Varbūt mēs vēl tagad nezinātu daudzu dzīvnieku un augu sistemātisko piederību, ja Kārlis Linnejs nebūtu izveidojies tādu sistemātiku, kādu mēs to pazīstam arī tagad. Tas bija būtisks pavērsiens, arī mūsdienās šī sistemātika ir svarīga, ņemot vērā šo tiek sastādītas zooloģijas grāmatas, vērojot un pētot šo sistemātiku mēs varam pārliecināties, ka viss ir attīstījies pakāpeniski. Domāju, ka Linnejs ar sistemātikas izveidi tieši pierādīja, ka viss ir radies un veidojies no mikroorganismiem un šūnām.
Tika pilnveidota arī tvaika mašīnas uzbūve, kas veicināja tvaika lokomotīves izveidi. Šis izgudrojums deva iespēju ātrāk un ērtāk pārvietoties, domāju, ka tas bija pamats satiksmes izveidei. Cilvēki varēja ātrāk pārvietoties pa iekšzemi un ātrāk notika informācijas un izgudrojumu popularizēšana. Mūsdienās tvaika lokomotīves vairs nav tik populāras, bet to vietu ieņem dažādi ātrvilcieni vai elektrovilcieni, tie arī ir ļoti būtiski mūsdienu cilvēkam un daudz lētāki par lidmašīnām, autobusiem un mašīnām, jo tiem nav nepieciešams benzīns.
Šajā laikā tika arī atklāta elektrība, pēc kāda laika to sāka arī izmantot. Elektrības pielietošana veicināja dažādu ierīču un mašīnu izgudrošanu. Bez elektrības mēs būtu kā bez rokām. Mūsdienu cilvēkam pat dienu ir grūti iztikt bez elektrības, visapkārt mums ir visādas elektroierīces, kas ir nepieciešamas un vajadzīgas ikdienā. Tā laika cilvēkam elektrība deva gaismu, kas bija būtisks pavērsiens, jo cilvēki vairs nebija tik atkarīgi no Saules gaismas, bet ar katru jaunu izgudrojumu, ar katru izgudroto ierīci elektrības nozīme auga.
Radio viļņu atklāšana un izmantošana deva iespēju sazināties ar cilvēkiem vairāku metru un pēc tam arī vairāku kilometru attālumā. Tā varēja cilvēkus ātrāk brīdināt par dažādām briesmām. Arī mūsdienās šo viļņu ietekme nav zudusi, cilvēki ar radio palīdzību saņem informāciju, kliedē laiku, nosūta kādu ziņu. Arī militāriem nolūkiem ir nepieciešami šie viļņi, kā arī policijai, lai ar rāciju palīdzību saņemtu un nodotu informāciju.
Šie izgudrojumi un arī daudzi citi ir ļoti svarīgi mūsdienu cilvēku dzīvē un bija svarīgi arī tajā laikā. Zinātnes attīstība atvieglināja cilvēku dzīvi, padarīja to vienkāršāku un skaistāku, bet šie atklājumi arī ir nodarījuši daudz pāri dabai. Kādreiz cilvēki vienkārši dzīvoja savu dzīvi, darīja lietas, kas bija pašas nepieciešamākas un bija ļoti saistīti ar dabu. Viņi mīlēja dabu, un daba- viņus. Izgudrojumi ir atvieglojuši cilvēku darbu, lai arī daudzi tieši dažādu iekārtu un mašīnu dēļ ir zaudējuši savus darbus, tomēr šie izgudrojumi padara cilvēkus laimīgākus.