Veiksmei biznesā formulu nav.
Mūsdienās izglītībai ir loti liela nozīme, taču tu vari būt ļoti izglītots cilvēks, bet, ja tev nebūs tādas rakstura īpašības kādas ir vajadzīgas uzņēmējam, tad biznesā var klāties ļoti grūti. Uzņēmējam ir jābūt oriģinālam, enerģiskam, pašpārliecinātam, spējīgam riskēt un mācēt izgrozīties no jebkādām situācijām. Cilvēks, kas vada uzņēmumu, uzņemas lielu risku, jo viņš var gan izputēt, gan gūt lielu peļņu, tāpēc es uzskatu, ka veiksmei biznesā formulu nav.
Lai uzsāktu biznesu, pirmais, kam ir jābūt, ir ideja. Tikai daži cilvēki ir apveltīti ar īpašu oriģinalitāti, lai izdomātu, ko tieši viņš vēlas darīt, jo, lai gūtu peļņu, uzņēmējam jāražo derīga prece, jāattīsta efektīva ražošana un jāpārdod preces par cenu, kura pārsniedz izmaksas, bet, vai viss ritēs tieši tā, kā iecerēts, ir atkarīgs no veiksmes. Bizness daļēji ir kā spēle, kurai nepieciešama veiksme un arī ASV biznesa konsultants Kurts Rasels, atbildot uz jautājumu par veiksmīgas uzņēmējdarbības pamatu, atbildēja: ”Visu radīto jāprot noturēt līmenī. Jo veiksmīgāks būsiet, jo grūtāk šo veiksmi noturēt”.
Manuprāt, vēl viens no veiksmīga biznesa pamatnosacījumiem, ir darbinieki. Ir liela atšķirība, vai tavā uzņēmumā strādās cilvēki ar labu izglītību, kuri vēlas pilnveidoties un sasniegt panākumus, vai tie ir “veiksmes ceļā” iekļuvuši radi, draugi, paziņas, no kuriem lielākajai daļai neinteresē ne uzņēmuma prestižs, ne panākumu sasniegums, bet pēc iespējas minimālāka slodze un maksimālāks atalgojums. Šajā gadījumā veiksme var palīdzēt kā darba devējam, tā arī ņēmējam un ne ar vienu formulu to nevar izskaitļot.
Ne tikai no darbaspēka ir atkarīga biznesmeņa veiksme. Ja tev ir labi darbinieki, un tavs bizness „iet no rokas,” tev ir jādomā, ko tu darīsi ar peļņu, jo sapelnīto naudu tu nevari turēt mājās – 3 litru burkās. Peļņu uzkrājuma veidā var noguldīt bankā, uz vienkāršiem vai saliktiem procentiem, bet pat tad, kad liekas, ka tieši manis izvēlētā banka ir pati drošākā, stabilākā, izdevīgākā, ka, tieši šai bankai uzticoties es būšu pārliecināts par savu nākotnes drošību, vienā brīdī “veiksme var pagriezt muguru” un banka, piemēram, izputēt. Naudas ieguldīšana ir saistīta ar lielu risku, taču tas ir jādara, jo kas zina, varbūt veiksme būs tieši tavā pusē?
Es nenoliedzu, ka es varētu būt labs darbinieks, taču, ne labs uzņēmējs. Biznesā ir daudz dažādu formulu, pēc kurām varam daudz ko aprēķināt, taču, lai izrēķinātu veiksmi, diemžēl pagaidām formulas vēl nav.