90 gadus ilga pastāvēšanas vēsture – daudz vai maz?

90 gadu ilga pastāvēšanas vēsture – daudz vai maz?

Latvijas vēsture ir gan īsa, gan sarežģīta vienlaicīgi. Līdz pat divdesmitā gadsimta sākumam tā vienmēr atradās kāda pakļautībā – iesākumā vāciešu, tad arī zviedru, krievu, poļu. Mūsu vienotas valsts vēsture nosacīti sākas ar 1918.gada 18.novembri, un kopš šī datuma pagājuši veseli deviņdesmit gadi.
Vai 90 gadi ir daudz, vai maz? Skatoties, kā uz to paskatās. Protams, no vēstures redzes viedokļa vispār deviņdesmit gadi nav daudz. Ja vēl padomājam, ka kāds ir dzīvojis pirms mūsu ēras, tas ir, tūkstošiem gadu atpakaļ, tad tas tiešām nav daudz. Tomēr konkrētas tautas un valsts vēstures skatījumā 90 gadi ir daudz. Attiecinot šo termiņu uz Latviju, varam teikt, ka iesākām ar Latvijas neatkarības pasludināšanu, bet šobrīd kopā ar citām pasaules valstīm soļojam vienā solī ar tehnoloģisko progresu. Strauja valsts attīstība ir notikusi tieši pēdējo aptuveni septiņpadsmit gadu laikā, pēc PSRS sabrukuma. Tik īsā laikā esam paspējuši pāriet no komandekonomikas uz tirgus ekonomiku, līdz ar to šobrīd mums pieejamas tādas pasaulē ražotās preces kā mobilie telefoni, datori, automobiļi, LCD televizori u.c. Esam organizējuši valdību un pārvērtuši valsts pārvaldes iekārtu par demokrātiju (kā tas ir vairumā mūsdienu pasaules valstu). Pateicoties tam, ka esam iestājušies tādā apvienībā kā Eiropas Savienība, varam izmantot ES fondu līdzekļus, uz kuru rēķina mēs pārveidojam savu valsti, darām to labāku, piemēram, būvējot jaunus ceļus. Pie mums aktīvi attīstās uzņēmējdarbība – vairākiem ārvalstu uzņēmumiem tepat uz vietas, pie mums ir filiāles. Arī mūsu pašu iedzīvotāji organizē savus uzņēmumus, kas nozīmē, ka budžetā ienāk vairāk naudas.
Līdz ar to var secināt, ka 90 gadi konkrēti mūsu valstij – nav maz. Nav maz, ja to mēram padarītajos darbos. Manā skatījumā, esam paveikuši daudz un šobrīd tikai sākam attīstīties uz priekšu. Mūsu priekšā vēl ir daudz darāmā, tomēr kopīgiem spēkiem un, jūtoties kā vienas valsts piederīgie, es ticu, ka mēs to varēsim panākt. Tas, ka valsts ir teritoriāli maza, vēl neko neizsaka.