Apģērbu stili

1.Apģērbs

Elegantas zīda drēbes vai praktisks darba apģērbs. Apģērbs, kuru cilvēki valkā, atspoguļo viņu dzīves veidu. Par pirmo apģērbu kalpoja dzīvnieku ādas, kas aizsargāja pret aukstumu un lietu. Apģērbs vēl šodien pasargā cilvēku no slikta laika, bet tā izvēli nosaka arī sabiedrība un paražas: biznesa uzvalks neiederas pludmalē un neviens neiet uz biroju peldkostīmā. Daudzi cilvēki valkā modernu apģērbu. Mode ir noteikta laikmeta jaunākais apģērbu stils, un apģērbu mode bieži mainās. Vienas vasaras apģērbi vairs nebūs modē citu vasaru. Mode sākas kā

ā
ā cilvēku tieksme izrādīt savu bagātību. Kad apģērbs bija dārgs, tikai bagāti cilvēki varēja atļauties ģērbties moderni. Gadsimtu gaitā mode attīstījās, mainoties dzīves stilam. Piemēram, kad sievietēm bija maz tiesību moderns bija apģērbs, kurš ierobežoja kustības, gluži kā sabiedrība ierobežoja sieviešu tiesības. Bet, kad sievietes ieguva vairāk tiesību, modē nāca brīvi krītošs apģērbs un sievietes varēja vieglāk pārvietoties.

Apģērbs kalpo cilvēkam par vienu no pozitīvo emociju palielināšanas un negatīvo emociju samazināšanas faktoriem, nodrošinot cilvēcisko eksistenci un sekmējot mērķtiecīgu dažādās sociālajās vidēs un
n ma
ainīgos laikapstākļos. Cilvēka vajadzības pēc apģērba jau iepriekš paredzēto, kā trūks, ja izjuks līdzsvars starp cilvēku kā organismu un apkārtējo vidi, gan starp cilvēku kā personību un līdzcilvēku vidi, cilvēkam apliecinot savu sabiedrisko stāvokli ar ārējā izskata pazīmēm – simboliem.

Dažreiz ap
pģērba di
izainu nosaka galvenokārt tā funkcija – nolūks, kādam tas ir paredzēts. Piemēram, sliktam laikam paredzēta apģērba uzdevums ir pasargāt no aukstuma, vēja un lietus, un tā krāsa un izskats nav tik svarīgi. Funkcionālu apģērbu valkāšanu nosaka arī reliģiskas paražas, tāpat veicamo darbu daudzveidība vai piekoptā sporta veida prasības. Sporta tērpam jābūt vieglam, brīvam, lai tajā varētu viegli kustēties. Tam jābūt tīrāmam veļas mazgājamā mašīnā.

1.1.Stili

Pateicoties stilu dažādumam, cilvēki var izvēlēties sev tīkamāko un tādu, kurš tam vislabāk piestāv.

Var būt dažādi stili:

 romantiskais

 baby look

 eklektika

 safari

 folk

 krievu

 hip hop

 kantri

 gotika

 britu ekscentriskais

 sportiskais

 etniskais

 klasiskais

 avangardiskais

 militārais

 popārts

 čigānu

 austrumu

 motociklistu

 hipiju

 glamūrs

 Romantiskais stils.

Tas ir mūžīgā sievišķība un tās valdzinājums. Tas ir kā liriska mūzika no aizgājušo gadsimtu izcilāko komponistu partitūrām. Romantisma nosaukumu nes vesels laikmets, kuru saknes meklējamas jau 18.gs. – grezno piļu un izsmalcināto tērpu laikā.

br />
>
Kā renesanses glezna. Izteikti meitenīgi un vienlaikus cāli izskatīsies renesanses laikam raksturīgie volāni vai svārki ar savilkumiem. Tos lieliski papildinās tops, kas rotāts ar mirdzošām pērlītēm un gleznainiem ziedu attēliem.

Izsmalcināta somiņa. Īsteni romantiskas meitenes pazīme ir arī maza, smalka somiņa, vēlams, izšūta. Somiņai jābūt harmoniski saskaņotai ar pārējo apģērbu.

Korsetblūze un korsete. Arī to izcelsme meklējama seno laiku pilīs, tomēr mūsdienās tās piestāvēs ne tikai svārkiem, bet arī dinamiskajām biksēm!

Modernā romantika. Ja tomēr cilvēks izvēlas sekot tikai un vienīgi modernā laikmeta st
t
tilam, tad izvēlies mūsdienīgu topu un bikses, izšuvumi vai meitenīgs zīmējums. Romantiskā stila raksturīgākās krāsas ir maigi rozā, debesu zila vai ceriņu lillā.

Mežģīnes un rozā krāsa. Romantika nav iedomāja bez mežģīnēm un rozā šarma. Un, ja vēl mežģīņu topu grezno kāds glīts auduma ziediņš un sievišķīgi spīdīgos svārciņus – izsmalcināta jostiņa, vari būt drošs, tu izskaties patiesi romantiski.

Romantiskie volāni. Volāni un ziedu motīvs šosezon ir vēl viena superaktuāla tendence. Romantiskajam stilam piestāvēs arī smalka un ļoti sievišķīga bižutērija.

Kā sapnī. Romantiķi ir sapņotāji. Tādēļ arī romantiskā stila apģērbs, mazliet mistisks un noslēpumains, izskatās kā nosapņots.

Svārku kostīms. Meitenīgi gaisīgi svārki kļūs izteikti romantiski, ja tos rotās lentes, izšuvumi, mirdzoši elementi. Ziedu motīvs un smalka caurspīdīga šallīte koptēlam piešķirs izsmalcinātu šarmu. Efektīgi un mazliet koķeti kopā ar kupliem svārciņiem izskatīsies rožaini velveta zābaciņi kantri noskaņās.

Šī stila pamatprincipi:

 izvēlies tādus materiālus kā zīdu, šifonu un adījumus, kas tavu ķermeni ietīs kā miglā

 krāsu izvēlē dod priekšroku saldām krāsām, noteikti neaizmirstot visus maigos rozā toņus – vecrozā, lašrozā

 izvēloties aksesuārus, dod priekšroku lietām ar lielim ziediem, jo īpaši rozēm

 Baby look stils.

Tas ir meitenīgi bērnišķīgs un salds stiliņš.

Bērnišķīgais. Stilā iederas bērnišķīgi apģērba elementi – pagājušā gadsimta 60. gadiem raksturīgā kleita ar paaugstināto jostas vietu un svārki trapeces formā, kurpītes ar zemu papēdi un apaļu purngalu, maza somiņa ar rokturi, bantes un viegli izspūrušas princešu lokas.

Sievišķīgais. Par baby look sievišķīgo pusi liecina mežģīnes, pūkainas apkakles, putnu spalvas, smalki cimdiņi, rotaslietas un romantiskās puķes. Baby look iet kopsolī ar skolnieču stilu. Pasniegts ikdienišķāk, tas labi iederas arī skolā.

 Eklektika.

Tas ir dažādu stilu sajaukums.

Tas spēj apvienot atšķirīgas audumu faktūras un it kā nesavienojamas formas. Eklektika nereti ir šokējošs un bezgaumīgs haoss. Iztēlojies, kā izskatās, piemēram, smalka blūzīte kombinācijā ar dubļainiem jeņķu zābakiem un aviatoru brillēm! Šis stils ir kā protests visam akurātajam un pareizajam. Tomēr, lai tas izskatītos fascinējoši, eklektikā nepieciešama arī dažu toņu un nianšu saskaņa.

Fascinējošais kontrasts. Košas sportiskā stila bikses no raupja materiāla un romantisks tops ar mežģīnēm izskatās dīvaini, tomēr rada neaizmirstamu iespaidu.

Toņi uz vienas nots. Mazā un sievišķīgā somiņa labi saskan ar topu. Sportiskie tīkliņcimdi romantiku izjauc. Tomēr zilā krāsa nevainojami sasaucas ar somiņas zilo toni.

Botu vietā kurpes. Šķiet, ka šādas bikses vislabāk sasauktos ar sportiskajām botēm, taču eklektika, saglabājot dzeltenās krāsas harmoniju, ļauj eksperimentēt ar sievišķīgām kurpītēm.

Spurainas detaļas. Stilam raksturīgas pūkainas vai spurainas detaļas, kas rada iespaidu, ka apģērbā ir kaut kā par daudz.

Jostas un cepures. Neatņemama eklektikas sastāvdaļa ir visdažādākās jostas un cepures, vēlams, košās krāsās. Tās radīs nepieciešamo akcentu.

Etno un romantika. Eklektiskā manierē ir kombinēt etnostilu un rakstus ar romantiku, īpaši, mežģīnēm. Šim stilam piedien topi ar dziļu izgriezumu.

 Safari.

Stils, kas dzimis džungļos. Safari – Pirmais, kas nāk prātā – tveicīga saule, mežonīga ainava ar zebrām, ziloņiem, lauvām.Neviens tur nezina, kas viņu tur sagaida nākamajā mirklī. Āfrikas džungļu eksotika ir skaista, taču bīstama – jo īpaši ziņkārīgiem viesiem, kas nolēmuši atsegt tās noslēpumaino priekškaru.

Kā radies Āfrikas mednieku tērps? Safari modi radījuši augstāko aprindu eiropieši. Safari ir izbraukums un medības Āfrikā, tādēļ stilam raksturīgs apģērbs, kas piemērots karstai vasaras dienai šajā kontinentā. Safari manierē ir dabīgi kokvilnas audumi gaiši brūnos, smilšu, bēšos un haki toņos. Tērpi ir praktiski un ļauj brīvi kustēties. Džungļu medībām radīto tērpu siluetos jūtama britu armijas formas tērpu ietekme. Apģērbam raksturīgas uzšūtas kabatas ar ielocēm, piemēram, uz krekla – divas sānos un divas uz krūtīm. Safari stilā ir arī ādas šņorzābaki, jostas un ietilpīgas ceļojumu somas. Āfrikas karstās saules ietekmē par obligātu safari aksesuāru kļuva cepure ar platām malām.

Modernais safari. Safari stila drēbes pasaules apceļotāju vidū ir populāras arī mūsdienās. Slavenie modes mākslinieki šo eksotisko stilu nereti apspēlē pavasara/vasaras kolekcijās, taču kokvilnas audumu vietā vairāk izmanto jauno tehnoloģiju ūdensnecaurlaidīgos un neburzīgos audumus.

 Folk stils.

Tas ir tautiskais stils. Tā izcelsme meklējama dažādu valstu senās kultūras elementos. Tomēr tīrs tautiskais stils var šķist mazliet garlaicīgs. Tādēļ izmanto to kā iedvesmas avotu un radi pati savu – neatkārtojamo! Folks ir fantastiska iespēja izcelties, ja to savienosi ar mūsdienu dinamiskās modes tendencēm.

Dabīga materiāla blūze ar apaļu kakla izgriezumu. Blūzes kakla līnijā vari iestrādāt košu aukliņu. Tās toni saskaņo ar glītu brošu. Īstens folk stila elements ir arī īsa, pieguloša vestīte.

Baltas, necaurspīdīgas zeķubikses vai pusgarās zeķes. Tās var rotāt arī pīnes raksts. Kājās – kurpītes ar koka zoli vai bez papēža ar siksniņām. Modernai folkloras cienītājai patiktu kurpītes, kas līdzinās pastalām.

Kupli svārki, kas sniedzas līdz ceļiem vai potītēm. Raksturīgi izšuvumi, īpaši ar dabas motīviem. Svārkus vari papildināt ar stilīgu priekšautiņu vai apakšsvārkiem.

Pončo – liels vilnas lakats, kurā var ielīst kā apmetnī un nēsāt virs topa. Ļoti moderns folk stila elements.

Leave a Comment