Bagātības manā izpratnē

Bagātības manā izpratnē

Bagātības. Šis vārds ir ļoti bieži dzirdams mūsu sabiedrībā. Visi runā par to cik nauda makā, cik daudz dārglietas atrodas bankas kontā vai arī par augstākās modes apģērbu, kas salocīts stāv skapī, bet, manuprāt, tās nav patiesās cilvēku bagātības. Tādas elementāras un pašsaprotamas lietas kā draudzība, ģimene un mīlestība ir daudz svarīgākas un nozīmīgākas, jo tās nevar nopirkt par naudu. Tās mani dara laimīgu un tādēļ arī ir vislielākās bagātības, kādas vien sastopamas.
Īsta draudzība pilnveido cilvēku attiecības. Tā arī ir tā bagātība, ko es iegūstu draudzējoties ar citiem. Es iemācos uzticēties, parūpēties, aizstāvēt, sapņot, cerēt un ar draugiem ieraudzīt pasaulē skaisto. Kad esam kopā putni dzied skanīgāk, saule spīd siltāk, puķes zied košāk, vējš pūš siltāk un piparmētru tēja smaržo svaigāk. Visa pasaule šķiet pilnīgāka, jo draudzība atveldzē dvēseli un ļauj man būt priecīgākai, un, ja kāds man piedāvātu nopirkt šīs sajūtas es atdotu visu, kas man pieder, bet diemžēl to neviens nespēj, tādēļ arī draudzība ir mana bagātība. Tā ir kā mana otra ģimene.
Kas ir ģimene? Pēc definīcijas tā ir cilvēku grupa, kuru vieno laulības vai asinsradniecības saites un kopīga sadzīve, bet tas ir kas daudz vairāk, kaut kas daudz īpašāks. Ģimene man nozīmē veselu pasauli, kurā man ir atvālēta īpaša vieta. Zinu, ka vecāki vienmēr būs tie, kas mani atbalstīs, lai kādā situācijā es nokļūtu. Tā ir bagātība, kura man ir jau piedzimstot, bet tā ir jākopj, lai tā kļūtu vēl labāka un saticīgāka, kas nozīmē, ka man vienmēr būs kāds, pie kā atgriezties, zinādama, ka mani pieņems ar sirsnīgumu un mīlestību.
Mīlestība. Tās ir īpašas izjūtas. Es par cilvēku domāju, redzu sapņus, gribas pēc iespējas vairāk būt līdzās. Ja otram sāp, arī man sāp, gribas mierināt. Ja otrs priecājas, es priecājos līdzi. Man ir svarīgi kādu mīlēt, jo tad dienas šķiet interesantākas, jo man ir iespēja vērot cilvēku, kuru mīlu un apbrīnoju, un vienā brīdī saprotu, ka spēšu mīlēt mūžīgi, jo katru dienu atklāju vēl ko neizzinātu. Mīlestības klātbūtne ir jājūt ikvienam, jo tad pasaule kļūtu labāka, bet tie, kas nemīl, nekad nesapratīs cik liela vērtība tā ir. Mīlestība man ir tikpat svarīga kā gaiss, kas nepieciešams izdzīvošanai. Es tās dēļ dzīvoju.
Manas bagātības nav lietas, kuras var nolikt uz plaukta vai ielikt lādītē, jo tās ir kaut kas lielāks. Es droši sevi varu saukt par bagātu cilvēku, jo man ir kas mīļš un svarīgs: draugi, ģimene un cilvēki, ko mīlēt, un ik rītu es ceļos ar domu, ka šodien jūtos labāk nekā vakar, bet sliktāk nekā rīt. Tas man palīdz vērties pasaulē ar smaidu un mīlestību. Es esmu laimīga, un tieši tā arī ir cilvēces lielākā bagātība manā izpratnē.