Naudas nozīme manā dzīvē

Naudas nozīme manā dzīvē

Naudai ir liela nozīme jebkura cilvēka dzīvē, tikai atšķirība ir tā, ka citiem tās ir vairāk, citiem mazāk. Ar naudas palīdzību es varu iegādāties ikdienišķus pirkumus, lielākas un svarīgākas lietas, kā arī atbalstīt citus. Manis paša pelnītā nauda man iemāca būt patstāvīgam un neatkarīgam no vecākiem. Tādējādi tā man palīdz sagatavoties „lielajai dzīvei”, kura jau tuvojas ar ik mirkli.
Katru dienu, nākot mājās no skolas, es ieeju veikalā, kā jau daudzi citi, bet, lai ko nopirktu, ir nepieciešama nauda. Ikviena lieta, dzēriens vai smalkmaizīte maksā kādu noteiktu summu, kuru es varu atļauties. Te pierādās naudas nozīme manā ikdienas dzīvē: es nopērku to, ko vēlos neatkarīgi no citiem, bet, ja man tās nebūtu, es nespētu ikdienā izturēties sev pieņemami un apmierināt savas vēlmes, lai gan dažkārt tās ir arī lielākas.
Šobrīd es vēl neplānoju par ģimeni un māju ezera krastā, tomēr man ir vajadzīga nauda arī kam nopietnākam, piemēram, datora iegādei, apģērba pirkšanai, dāvanu sagatavošanai uz dzimšanas dienām un daudzām citām lietām. Nauda man nozīmē patstāvīgu rīkošanos ar savām finansēm un izdevumiem. Tas dod man iespēju iegādāties sev nepieciešamo nekonsultējoties ar vecākiem, kas dara mani arī emocionāli brīvāku un ļauj labāk justies.
Lai justos vēl labāk, dažkārt ar naudas aizdošanu, iedošanu vai ziedošanu palīdzu citiem cilvēkiem – tiem, kuriem neiet tik labi kā man. Ja ar tālruņa zvana palīdzību, kas man izmaksā tikai vienu latu, varu piedalīties kādas dzīvības glābšanā, tas man liek justies par sevi gandarītam un apmierinātam ar dzīvi, jo rodas tā drošības sajūta, ka nelaimes brīdī arī man kāds palīdzēs. Man ir svarīgi atbalstīt citus, jo tas man iemāca būt labsirdīgam, sirsnīgam, draudzīgam un izpalīdzīgam, un tas, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai es spētu nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi.
Naudai ir liela nozīme manā dzīvē, lai arī ne vienmēr tā ir manis paša pelnīta, bet tomēr es to izlietoju lietderīgi un daru ar to labu. Tā palīdz man iemācīties daudz ko jaunu, un es varu atļauties izzināt pasauli.. Tā man ir iemācījusi patstāvību un to, cik grūti ir jāstrādā, lai to nopelnītu, bet svarīgākais ir gandarījums, kas mani apņem pēc laba darba izdarīšanu, kur man bijusi nepieciešama manis pelnītā nauda. Tā ir laba sajūta, kura būtu jājūt ikvienam, un tad arī pasaule būtu labāka.