„ Cilvēka kapitāls un tā loma mūsdienu Latvijā ”

Eseja

„ Cilvēka kapitāls un tā loma mūsdienu Latvijā ”

Mūsdienu Latvijā gluži tāpat kā citas mūsdienu tehnoloģiju
laikmeta valstīs valda nauda. Un lai šo naudu iegūtu cilvēkam ir ļoti daudz un cītīgi jāstrādā. Un lai tiktu strādāt pēc iespējas labāk apmaksātā darbā cilvēkam ir vajadzīgs pēc iespējas lielāks kapitāls jeb uzkrātā dzīves pieredze.
Cilvēkā uzkrātā pieredze var būt gan pozitīvi, gan negatīvi ietekmējoša. Kas to pierāda? Pavisam vienkārši neviens cilvēks nav perfekts. Ikvienam no mums ir gan labās īpašības, gan sliktās īpašības, kas it īpaši ir raksturīgs mūsdienu steidzīgajai dzīvei it īpaši tik ekononomiski plaukstošā valstī kā Latvija.
Latvijā šobrīd vienas no pieprasītākajām profesijām ir ārsts un pedagogs. Tas atspoguļojas tajā kas šogad pat dēļ fakta kad trūkst skolotāju dažas skolas nebija spējīgas sākt jauno mācību gadu.
Kas varētu uzlabot šo situāciju? Tie visnotaļ ir cilvēki, kuriem ir liela dzīves pieredze, jo zināms kad cilvēks ar pieredz ir tomēr gudrāks nekā tāds, kurš tikko sācis uzkrāt šo pieredzi. Vai Latvijā ir šādi cilvēki?
Grūti teikt gan jau kaut kur ir jo bieži vien televīzijā ir dzirdams kut kas jauns par gados vecākiem cilvēkiem. Bet ne jau tikai vecie ir gudri ir ļoti daudz jauniešu, kuri varētu daudz labāk darīt daža laba pieauguša darbu.
Kopsavilkumā var teikt kad mūsdienās tomēr ir ļoti nozīmīgi kādu pieredzi tu esi uzkrājis un vēl uzkrāsi…