Darba tirgus pieprasa kvalificētus un izglītotus darbiniekus.

Darba tirgus pieprasa kvalificētus un izglītotus darbiniekus.

Mūsdienās viss attīstās un arī izglītības līmenis aug, tehnoloģijas progresē, viss mainās un uzlabojās; darba tirgus pieprasa kvalificētus un izglītotus cilvēkus, kas nozīmē, ka priekšrocības uz darba vietām iegūst mūsdienīgu izglītību apguvuši, gudri, un labi apmācīti cilvēki.
Firmas un uzņēmumi ir attīstības procesā, notiek pārmaiņas tehnoloģijās. Jaunajām tehnoloģijām ir nepieciešami īpaši izglītoti darbinieki, kas spēj ar tām strādāt un gūt 100% atdevi no jaunajām tehnoloģijām. Darbinieki, kuriem nav pietiekoša izglītība nespēj strādāt ar pilnu jaudu, tāpēc darba devējiem ražīgākie darbinieki ir daudz vērtīgāki par nekvalificētu darba spēku.
Firmas var būt neapmierinātas ar pašreizējajiem darbiniekiem, kas ir nekompetenti, un var būt neapmierinātas ar nepietiekamajiem darba augļiem. Nepiemērotu un neatbilstošu darbinieku daudz izdevīgāk un lētāk firmai ir atlaist nekā apmācīt kvalifikācijas celšanai, jo, ja tiek piedāvāti arī atbilstoši profesionāli sagatavoti cilvēki nepieciešamajai profesijai, tad vieglāk ir uzreiz pieņemt jau šādi apmācītu darbspējīgo.
Varam secināt, ka ir vērts tiekties un gūt augstu izglītību, lai konkurencē starp citiem darba vietas kandidātiem izceltos tieši ar augsto kvalifikāciju un atbilstību konkrētajā nozarē, tas ir tieši tas, ko pieprasa darba tirgus. Konkurenci, darbspējīgajam uz kādu konkrētu darba vietu, samazina mūsdienīgas izglītības sasniegšana un nepārtraukti atjaunota tehnoloģiju pārziņa.