Dažādā pasaule un es tajā

Mēs nevaram izvēlēties to vietu, kur piedzimstam. To varam izdarīt vēlākos dzīves posmos, ja kāds vēlas pamest savu dzimto zemi un doties macīties vai strādāt citur. Bet es domaju, ka viņu svarīgākā vieta, tā vieta, kuru sauc par mājām, paliks viņa dzimtajā valstī. Dzīvojot jaunajā vietā ilgāku laiku , sāk rasties sajūta, ka mūsos ir izveidojies tukšums.
Viens cilvēks nav nekas. Viņš ir tikai ūdens pile okeānā, bet dažreiz šī ūdens pile spēj izmainīt daudz ko. Tā var paveikt gan brīnumus, gan radīt ciešanas un sāpes. Bet visiespaidīgākie darbi var tikt paveikti, ja tos veic kopā viss okeāns vai vismaz kāda jūra. Tagad vislielākā problēma ir globālā sasilšana, bet nevisi tā uzskata. Šie cilvēki domā, ka problēmas vēl sāksies tikai pēc apmēram 100 gadiem. Bet globālā sasilšana notiek jau šobrīd- Antarktīda un kalnu ledāji kūst.
Vēl jau arī ir citas problēmas, kuras vajag atrisināt, bads, kari un terorisms. Dažreiz ir grūti iedomāties, ka tagad, kad mēs esam paēduši, kāds cits kaut kur izjūt slāpes vai mirst badā. Šodien arī ir daudz karu par naftu un citām ne tik nozīmīgām lietām.
Mūsdienu pasaule ir pārklāta ar milzīgu zirnekļa tīklu, kas neskar tikai dziļākos džungļus un vientuļākos tuksnešus. Šis tīkls ir veidots no interneta, elektrības un telefonu sakaru viļņiem. Mana vieta atrodas kaut kur šajā tīmeklī. Tas saķer sevī visu un ikvienu, kas gadās ceļā, jo neviens nevēlas dzīvot bez elektrības. Mūsu dzīves ir atkarīgas no tās. Elektrību vajag, lai varētu komunicēties, būtu gaisma, siltums un vēsums vasarā. Šis spēks ir ļoti bīstams, bet reizē arī nepieciešams.
Mana vieta vienmēr būs uz zemes, to es varu droši teikt. Domāju, ka mēs visi paliksim uz Zemes nākamos 200 gadus un tāpēc vajadzētu aizsargāt Zemi, kā vien katrs spējam. Ja mēs paskatītos no Visuma uz Zemi, redzētu vienu smilšu graudiņu pludmalē un tā būtu Zeme. Tā mazā vieta ir tā, kur izcīnītas visas mūsu kaujas un kur mēs paši dzīvojam un darām to, ko vien vēlamies.
Šīs ir visas manas vietas šajā pasaulē, bet mums visiem ir kopīga un tas ir mazais smiļšu graudiņš.