Demogrāfiskās problēmas Latvijā

Demogrāfiskās problēmas Latvijā.

Pēdējā laikā ļoti strauji ceļas inflācijas līmenis. Tajā pašā laikā ir neliela dzimstība, cilvēki paliek bez darba.
Ar šā gada jūliju sadārdzinājās mājokļu pakalpojumi, apsaimniekošanas maksa, dārgāka kļuva siltuma enerģija. Līdz ar to pieauga pārtikas produktiem cenas (meizei, gaļai, pienam, zivīm, dārzeņim).
Mūsdienās Latvijā izglītība maksā lielu naudu. Studenti ņem kredītus, meklē papildus darbu, lai varētu apgūt amatu
Būtiskie iedzīvotāju mirstības cēloņi ir asinsrites sistēmas slimības, audzēji.
Kopumā ik dienu pasaulē iet bojā vairāk nekā 26000 cilvēku vecumā līdz pieciem gadiem. 2007. gadā Latvijā dzimušo iedzīvotāju mūža ilgumi bija 71,2 gadi, tai skaitā vīrieši 65,8 sievietes 76,5 . Laigan pēdējos gados novērojams dzimstības pieaugums, tomēr dabiskais pieaugums joprojām ir negatīvs. Ir ļoti augsta zīdaiņu mirstība un dzimst daudz nepilnīgu bērnu. Domāju, ka Latvijas ģimeņu apstākļos 2 bērni jau ir daudz, bet ja valdība paceltu bērnu pabalstus, varbūt pieaugtu arī bērnu dzimstība ģimenēs.
Dārgāki kļuva ēdināšanas pakalpojumi, kafeinīcās, restorānos. Sadārdzinājās aprūpes iestāžu pakalpojumi, apdrošināšana, finanšu pakalpojumi un visi pārējie pasta pakalpojumi. Atlaižu ietekmē samazinājās cena uz apģērbu un apaviem (akcija lielveikalos). Lētāki kļuva tūrisma pakalpojumi. Uz visādiem svētkiem taisa lielas atlaides-visai tehnikai, televīzijai, mēbelēm.
Latvijā darbs ir, bet atalgojuma nav. Tā vien šķiet, ka Latvijai patīk nevis strādāt Latvijas labā, bet gan Eiropas savienības labā, jo viņi tur jūtās droši,gan materiāli, gan sociāli, tas ir-bērnu dārzi, skolas mācības, dzīvokļi ar īpašām atlaidēm. Latvijas iedzīvotāji šobrīd labprāt apmeklē Lielbritāniju, Iriju, Dāniju. Pat mūsu Gaujas strādnieki apmeklēja Dānijā zvērkopību.
Sociālās garantijas nav visai spīdošās Latvijā, jo neviena darba vieta negrib maksāt nodokļus, ja nemaksā nodokļus, tātad nenopelni ne slimības naudu, ne bezdarbnieku naudu un arī nevari nopelnīt naudu pencijai.
Es pašķirstīju laikrakstu ‘Diena’ uzdūros uz rakstu, kur jautāja tautiešus, kā viņi savās mītnes zemēs izjū ekonomisko krīzi un vai neapsver iespēju atgriezties Latvijā. Tagad es mazliet aprakstīšu ko viņi raksta. Skolotāja dzīvo ASV, precīzāk Teksasē, viņa raksta, ka tur jau dzīvo 8 gadus un, ka viņu neskar ekonimiskā krīze, skolotājus tur novērtējot. Viņasprāt, ekonomiskā krīze skar privātos uzņēmumus. Vācijā ekonomisko krīzi pagaidām neizjūtot un ir arī apmierināta! Lai viņa gribētu atgriezties, Latvijā vēl daudzkas jāpielabo. īrijā dzīvojošā Krista, raksta, ka strādā Īrijā jau 10 gadus, viņai jau ir iegādāts īpašums, dēls var droši studēt universitātē, palīdz radiem un pelna sev cienīgu pensiju. Somijā raksta-dzīvo labi un un dzīvos vēl labāk, jo visā valstī gaidāms nodokļu samazinājums pārtikai. Tātad, šie cilvēki ir apmierināti ar dzīvi ārzemēs un tādu ir pēc manām domām daudz. Ja mūsu valdība nesāks domāt par palikušajiem latviešiem, tad var sanākt, ka tā daļa, kas vēl ir Latvijā, pamazām aizbrauks, un paliks pensionāri un tie, kas baidās no pārmaiņām. Tad gan, kas uzturēs valdību?