Ebreju totāla iznīcināšana

Tēma
Karš padara cilvēkus par mežonīgiem dzīvniekiem, lai gan viņi ir dzimuši kā brāļi”
Voltērs

1. Ebreju totāla iznīcināšana – holokausts – nacistiskās Vācijas okupētajā Latvijā bija lielākais kriminālais noziegums, kurš tika nodarīts Latvijā 20. gadsimtā. Tas izceļas ar neaprakstāmu sadismu un milzīgu upuru skaitu.
Hitlers, ebreji. 2. Holokausts-Vārds holokausts ir cēlies no grieķu valodas vārda holokauston, kas apzīmē vissadedzināmo upuri. Kopš 19. gadsimta vidus šo vārdu ir lietojuši, apzīmējot liela mēroga katastrofas un slaktiņus.
Visplašākajā nozīmē ar vārdu “holokausts” saprot masveida ebreju (un arī čigānu, poļu un citu grupu) iznīcināšanu, ko 2. pasaules kara laikā (1939-1945) veica nacisti. Vēsturnieku vidū dominē viedoklis, ka holokaustā tika nogalināti apmēram 6 miljoni ebreju. Ebreju valodā holokaustu dēvē vārdā šoah (katastrofa).

3. Holokausta upuri ir lielākā cilvēku grupa, par kuru nogalināšanu atbildīgi okupācijas režīmi no 1940. gada jūnija, kad tika iznīcināta Latvijas neatkarība, līdz 1945. gada maijam, kad beidzās karš. Tika nogalināti vairāk nekā 70 000 Latvijas ebreju un vairāk nekā 20 000 ebreju no citām okupētajām Eiropas valstīm (Austrijas, Čehijas, Ungārijas, Lietuvas) un pašas Vācijas, kuri tika ievesti okupētajā Latvijā no 1941. līdz 1944. gadam.
Ebreju totālā iznīcināšana un Latvijas ebreju nogalināšana ārpus okupētās Latvijas teritorijas turpinājās līdz pat nacistiskās Vācijas sakāvei 1945. gada maijā. 4. Ebrejus iznīcināja laikam visos laikos, gan aizvēsturē, gan viduslaikos, gan jaunajos laikos, es domāju, tas notika tāpēc, ka ebreji visos laikos bija turīgi, viņu starpā reti kas bija nabags. Turīgi viņi bija tāpēc, ka viņi bija čakli. Otrkārt, ebreji vienmēr bija izglītoti un gudri, viņos juta spēku.
Tā, piemēram, 1179. gadā pieņemtais likums aizliedza ebrejiem dzīvot kopā ar kristīgiem, tomēr šīs likums ilgu laiku netika pildīts. Un tā bija diezgan ilgu laiku, bet 20. gadsimtā vidū sakas ļoti nežēlīga un masveida ebreju iznīcināšana. Itālija, Francijā, Vācijā, Polijā, Čehijā – ebreju dzīve bija līdzīga, tur bija izveidots ģeto, līdzīgs pēc dzīves apstākļiem.
No vienas puses ebreji cīnās pret ģeto izveidošanu, no otras puses tas bija kā aizsargmūris no ienaidniekiem. Un daudzi ebreji saprata ka cik tas nebūtu pazemojoši būt ieslodzījuma, tas taču bija labāk nekā būt nogalinātam. Itālijā, piemēram, ilgu laiku bija svētki par godu ģeto izveidošanai, tas ir paradokss, tomēr tas bija un to svinēja.

Man liekas, ka šīs temats ir ļoti aktuāls! Jo patiešam cilvēki kļūst mežonīgi kara laikā!
Ne pa velti Voltērs tā ir teicis!
Man liekas kā ebrejus sāka iznīcināt tāpēc kā tā ir Dievu tauta un tik sliktam cilvēkam kā Hitlers, protams, tā nepatika!!
Ir daudz dažādas versijas, kāpēc Hitlers tā ienīda ebrejus, viena no tam ir tāda, kā it kā Hitleram māte bija slimnīcā un viņu ārstēja ārsts-ebrejs, un māte nomira. Un Hitlers sāk ienīst visu ebrejus, un kad tika pie varas pavelēja iznicināt visu tautu. Bet viņam tas nesanāca. Pēc manam domam, viņam tas arī nesanāktu, jo Dievs OBLIGĀTI būtu pasargājis savu tautu!