Jau tālā senatnē, lai zemēs ieviestu kārtību bija vajadzīgi valdnieki. Austrumos un tieši Ēģiptē šādi valdnieki bija Faraoni. Lai pārvaldīšana notiktu demokrātiskāk pie varas atradās tikai Faraons un šādu valdīšanu vēsturnieki sauca par Austrumu despotiju. Bet kas tad īsti bija Faraons un kāda bija viņa vara un pienākumi? Ko darītu es, ja kļūtu par Seno austrumu valdnieku?
Faraons bija Senās Ēģiptes valdnieks, kurš uzņēmās arī galvenā priestera un karavadoņa pienākumus. Ēģiptieši ticēja, ka faraons ir dzīva saikne starp cilvēkiem un di
Būt par valdnieku ir neiedomājami atbildīgs process. Šis process var tevi padarīt slavenu paaudžu paaudzēs tā, ka visi runās par tevi ar lielo apbrīnu un skaudību. Bet ne vienmēr tas var būt labi, nemākulīga valdīšana tevi var apkaunot un tu vari tikt izsmiets vēl daudzus gadu tūkstošus. Tātad lai valdītu ir nepieciešama stingrība, augstsirdība un arī daļa nežēlības. Manuprāt, viens no grūtākajiem valdnieku amatiem būtu tieši faraons. Jo tajos laikos visniecīgākā kļūda vai vājums tavā valdīšana, nodevējiem liktu tevi nogalināt un gāzt no valdnieka krrrēsla. Tāpēc, ja man būtu iespēja kļūt par valdnieku, noteikti izvēlētos ļoti labus un uzticamus padomdevējus. Ar valstu iekarojumiem domāju, ka nesteigtos, vairāk vēlētos attīstīt savas valsts iekšējo infrastruktūru, tādējādi neskatoties uz teritorijas plašumiem kļūt par ietekmīgu valdnieku pasaulē. Tieši šāda kļūda, iekarojot pārāk lielas teritorijas, bija saskatāma seno faraonu valdīšanā. Viņu galvenais mērķis bija iegūt pēc iespējas lielākas teritorijas, bet tika aizmirsts pats galvenais – teritorijas attīstība savā sākotnējā valstī.
Pēc manām domām faraoni tiks apbrīnoti ilgi jo ilgi, bet neee jau dēļ savas grandiozās valdīšanas un iekarojumiem, liela apbrīna tiek pievērsta tieši atstātajam kultūras mantojumam – piramīdas, dažādi tempļi utt. Un, manuprāt, būt par valdnieku ir daudz sarežģītāk kā tas varētu šķist.