Es un ES

Es un ES

Eiropas Savienība ir viena no lielākajām un ietekmīgākajām organizācijām pasaulē. Tā ir brīvprātīga Eiropas valstu apvienība dažādu jautājumu risināšanai. Savienība radās kā saimnieciska organizācija, taču šodien sadarbības veidi aptver gan drošību, gan dabas aizsardzību, kultūru, izglītību un tā tālāk. ES mērķis kopumā ir garantēt mieru un stabilitāti, paplašināt Eiropas ekonomisko un sociālo labklājību, garantēt iekšējo drošību un palielināt Eiropas starptautisko ietekmi.
Kopš 2004.gada 1.maija mēs, Latvija, arī iekļaujamies ES. Pirms iestāšanās ES bija daudz „par” un „pret” apgalvojumu, taču toreiz nebija iespējams novērtēt līdzdalības būtību, jo tādas nebija.
Šobrīd labumi no iestāšanās Eiropas Savienībā ir acīmredzami. Pirmkārt jau priekš jauniešiem. Tādā veidā, paveras plašas izglītošanās iespējas – Spānijā, Itālijā, Francijā, kur tik nevēlas. Minēto iespēju pastiprina arī ES ietvaros realizējamās studentu apmaiņas programmas – ERASMUS, Leonadro da Vinči u.c. Lielākas ir kļuvušas arī ceļošanas iespējas: pateicoties nesen parakstītajam Šengenas līgumam, šobrīd ES pilsoņi var brīvi pārvietoties pa Eiropas Savienību, izvairoties no neskaitāmajām formalitātēm.
Vēl viens labums, kuru gūst katrs ES pilsonis, ir vienota tiesu sistēma. Tas ir, apelācijas kārtībā iespējams pārsūdzēt, piemēram, Latvijas tiesā pasludināto spriedumu, tādējādi nodrošinoties ar objektīvu tiesu.
Priecē arī fakts, ka ES ļoti rūpējas par mazāk piesārņotu vidi. Jau pieņemtas vairāk par 200 direktīvām šajā jomā, un visus projektus vērtē arī no šāda aspekta.
Manā skatījumā ir ļoti būtiski, ka ES vēršas pret cilvēku aizsardzību visās tās izpausmēs. Ļoti stingri tiek kontrolēta diskriminācija: starp nācijām, starp dzimumiem, starp dažādām reliģijām, ādas krāsām utt. Katrs cilvēks tiek uzskatīts par unikālu, tāpēc viņa tiesības un brīvības tiek liktas pirmajā vietā. Eiropas Savienībā noteikts, ka jebkuram cilvēkam ir tiesības tikt cienītam un uzklausītam.
Visas nosauktās ES nostājas liek domāt par to, ka būt ES pilsonim ir liels gods. Manuprāt, ir labi, kad cilvēks var justies drošībā, un gadījumā ar Eiropas Savienību var teikt, ka es jūtos droša – par savu nākotni, iespējām un pat cieņu. Tāpēc, manā skatījumā, tas, ka Latvija četrus gadus atpakaļ iestājās Eiropas Savienībā, nes tikai labumu.

Scroll to Top