evolūcijas teorijas (2)

Jau gadsimtiem ilgi cilvēku ir interisējusi cilvēces rašanās, bet uz šo jautājumi nav viegli atbildēt, jo ir daudz dažādas spēcīgas teorijas. Ir cilvēki, kas tic dieva radītai pasaulei un dieva radītam cilvēkam, daži uzskata, ka pasauli un cilvēku ir radījuši citplanētieši. Taču, manuprāt, vispatiesākā un iespējamākā teorija ir Darvina teorija.
Evolūcijas teorija balstās uz dabas bioloģiskām izmaiņām, kuru ietekmē radās arī cilvēks. Evolūcija ir dzīvās dabas neatgriezeniska vēsturiskā attīstība, kurā mainās augu un dzīvnieku bioloģiskais sastāvs, evolūcijas gaitā organismi pielāgojas dzīves apstākļiem.
Cilvēka senākais zināmais priekštecis, kurš dzīvoja evolūcijas sākuma periodā, bija ramapiteks kurš radās aptuveni 14 milj. g. p.m.ē. pēc viņa hronoloģiskā secībā nāca australopiteks (3,7 milj. g. p.m.ē.), Homo habilis – prasmīgais cilvēks (2,5 milj. g. p.m.ē.), Homo erectus – stāvus ejošais cilvēks (1,8 milj. g. p.m.ē.), Homo erectus pirmais atklāja uguni, neandertālietis (300 g. t. p.m.ē.-30 g. t. p.m.ē.), Homo Sapians – kromjona cilvēks (150 g. t. p.m.ē.) Homo Sapians Sapians – mūsdienu cilvēks (40 g. t. p.m.ē.). Uzskata, ka tālāka attīstība cilvēka organismā nenotiek.
Ar evolūcijas pētīšanu vairāk vai mazāk nodarbojas visas bioloģijas nozares, taču visvairāk evolūciju pēta bioloģijas nozare, kuru nosauca evolūcijas teorijas atklājēja vārdā par darvinismu. Kopš Čārlza Darvina laikiem evolūcijas teorija ir ļoti attīstījusies, bagātinoties ar jauniem zinātniskiem datiem. Kopš Darvina teorijas rašanās tā vienmēr izraisa asas diskusijas starp atšķirīgu ideoloģiju pārstāvjiem. Daudzi pasaules zinātnieki ir augstu novērtējuši Darvina evolūcijas teoriju.
Pēc manām domām Darvina evolūcijas teorija ir vistuvāk patiesajai cilvēces un visas dabas rašanai. Visas citas teorijas nebalstās uz zinātniskiem faktiem, taču Darvina teorija ir pierādāma ar dažādiem arheoloģiskiem izrakumiem. Es personīgi esmu no tiem cilvēkiem, kuriem šķiet, ka Darvina teorija ir patiesa.