futbols

Futbols

Vikipēdijas raksts

Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Futbols ir komandu sporta spēle starp divām komandām; katra sastāv no 11 spēlētājiem. Tā ir spēle, kurā izmanto bumbu un kuru spēlē uz taisnstūrveida zālāja laukuma ar vārtiem katrā laukuma galā. Spēles mērķis ir gūt vārtus, raidot bumbu pretinieku komandas vārtos. Bumbai ar rokām drīkst pieskarties tikai vārtu sargi. Uzvarējusi ir komanda, kura spēles beigās ir guvusi visvairāk vārtu. Profesionālā līmenī futbolu spēlē visā pasaulē un miljoniem cilvēku regulāri dodas uz stadioniem, lai sekotu līdzi savas iecienītākās ko

o
omandas spēlei, ko vēl vairāki dara, vērojot spēles televīzijā. Ļoti daudz cilvēku nodarbojas ar futbolu arī amatierlīmenī.

Karte parāda futbola popularitāti visā pasaulē. Valstis, kurās futbols ir ļoti populārs, ir iekrāsotas zaļā krāsā; samazinoties popularitātei, krāsa kļūst sarkana. Popularitāti nosaka iedzīvotāju skaits, kuri nodarbojas ar futbolu uz 1000 iedzīvotājiem.

Vairāk nekā 240 milj. cilvēku regulāri spēlē futbolu vairāk nekā 200 valstīs visā pasaulē. Tā vienkāršie noteikumi un minimālās papildpiederumu prasības bez šaubām palielina futbola izplatību un popularitāti. Daudzās pasaules vietās futbols liek atdzimt kaislībām, un ta

a
am ir nozīmīga loma fanu, vietējo kopienu un pat nāciju dzīvēs; turklāt tas tiek bieži dēvēts par vispopulārāko sporta veidu pasaulē.

Satura rādītājs

[paslēpt]

• 1 Lielākie starptautiskie turnīri

• 2 Skatīt arī

o 2.1 Komandas un spēlētāji

o 2.2 Organizācijas

• 3 Ārējās saites

Futbols Latvijas Universitātē

Tikai sportiska un veselīga pa

a
aaudze spēj paveikt lielus un neaizmirstamus darbus, bet futbols ir viena no iespējām, kas palīdzēs kļūt par enerģisku jauno profesionāli savā izvēlētajā specialitātē.

Nav noslēpums, ka futbols pasaulē ir sporta karalis un to spēlē vienmēr un visur. Arī Latvijā futbols iegūst aizvien lielāku popularitāti un tiecas pēc tā, lai būtu sporta veids Nr.1. Latvijas Universitāte aktīvi strādā pie tā, lai atjaunotu LU futbola tradīcijas un veido futbola sistēmu, kura atbilst augstākajiem pasaules augstskolu standartiem.

Latvijas Universitātē darbojas LU Sporta servisa centra futbola nodaļa, kuras pārraudzībā ir visas ar futbolu saistītās aktivitātes:

• Visiem LU studentiem ir iespēja regulāri piedalīties futbola treniņos.

(Sīkāka informācija sadaļā – Futbola treniņi)

• LU Sporta servisa centrs organizē mini FUTBOLA kausu, FUTBOLA līgu, FUTBOLA vakarus un komplektē Latvijas Universitātes futbola komandu, ku

u
ura pārstāv Latvijas Universitāti dažādās Latvijas un Starptautiskās studentu futbola sacensībās un Latvijas futbola čempionātā – „Traffic 1. līga”.

• Aicinām LU studentus iegūt pieredzi sev interesējošā sporta veidā – darbošanās FS METTA/Latvijas Universitāte 1. līgas komandā, Futbola skolas METTA jauniešu sistēmā un Latvijas Universitātes Sporta servisa centra futbola nodaļā.

Lai veidotos spēcīga LU futbola izlase un Latvijas Universitātes vārds izskanētu futbolā, tika izveidota komanda FS METTA/Latvijas Universitāte, kura startē Latvijas čempionāta Traffic 1. līgā. Šī komanda tiek komplektēta no spēcīgākajiem LU futbolistiem un vidusskolas vecuma jauniešiem, ku

u
uri savu nākotni nolēmuši saistīt ar studijām Latvijas Universitātē un spēlēšanu LU futbola komandā. Šādas komandas esamība piesaista daudzus jaunos futbolistus no visas Latvijas tieši Latvijas Universitātei, bet jaunajiem futbolistiem tā ir iespēja sevi vispusīgi attīstīt, jo ir iespējams apvienot sportu un studijas lielākajā Latvijas augstskolā.

„Viens no Latvijas Universitātes Sporta servisa centra mērķiem ir piesaistīt pēc iespējas vairāk studentus un jauniešus no visas Latvijas, lai dotu iespēju būt sportiskiem un izglītotiem.

Kopīgi būsim kā piemērs un parādīsim, ka izglītoti cilvēki prot novērtēt sporta nozīmību un ka sportošana ir kā pašsaprotama lieta.”

Ar cieņu,

LU Sporta servisa centrs

Kontakti: +371-26544377, girts.mihelsons@lu.lv

Jaunākie raksti

Kopā ar futbolistiem trenējas nigērietis John Chika Okumo

Latvijas Universitātes futbola komandā divas nedēļas pavadīja nigēriešu futbolists Džnons Čika Okumo (John Chika Okumo), kurš savas futbolistu gaitas ir uzsācis Nigērijā, bet savas futbolista karjeras laikā ir pabijis arī Vācijas Bundeslīgas klubā „FC Shalke 04”. Okumo futbola komandai pievienojās pieredzes apmaiņas nolūkos. Lasīt tālāk.

Universitātes futbola izlase iekļūst augstākajā līgā

Latvijas Universitātes futbola izlase vakar aizvadīja LASS telpu futbola 2. grupas finālspēles.Uzvaras gadījumā mūsu izlase nodrošinātu vietu LASS telpu futbola augstākajā līgā. Lasīt tālāk.

Latvijas Universitāte turpina piedalīties LASS futbola turnīrā

Latvijas Universitātes futbola izlase turpina spēlēt LASS futbola turnīrā, kurā jāsacenšas ar citām Latvijas augstskolām. Lasīt tālāk.

Futbolisti kvalificējas pusfinālam

Latvijas Universitātes futbola izlase aizvadījusi pēdējo spēli savā apakšģrupā un izcīnījusi pirmo vietu, kvalificējoties pusfinālām. Lai aizvadītu pēdējo apkašgrupas spēli Latvijas Universitātes futbolisti devās uz Ventspili, kur tikās ar Ventspils Augstskolu. Lasīt tālāk.

Latvijas Universitātes Futbola līgā turpinās cīņas

Futbola līgā aizvadītas piektās kārtas spēles, kurā patīkami pārsteidza FK Ķīmijas fak., kura izcīnīja uzvaru pār Viktoria. Pārējās spēlēs iztika bez īpašiem pārsteigumiem un uzvaras izcīnīja visi favorīti. Lasīt tālāk.

LFF valde vēlas nestandarta risinājumus ienākumu piesaistei

Latvijas futbolam ir aktīvi jāmeklē atbalstītāji, uz ko tiek aicināti visi klubu vadītāji un Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes locekļi. Īpaši svarīgi ir piedāvāt nestandarta risinājumus, lai futbola partneriem piedāvātu interesantu produktu. Šāds aicinājums tika izteikts šodien, 2008.gada 4.martā LFF valdes sēdē.

Publicēts 2008.gada Latvijas Pirmās līgas kalendārs

2008.gada Latvijas Pirmás lígas čempionāta atklāšanas spēle notiks svētdien, 27.aprīlī Liepājā, kur plkst 17:00 tiksies “Metalurgs-2” un Smiltenes FK “Abuls”. Pārējās pirmās kārtas spēles tiks izspēlētas 1.maijā. Ar pilno kalendāru varat iepazīties šiet.

Latvijas telpu futbola izlase ar zaudējumu noslēdz Pasaules kausa kvalifikācijas turnīru

Latvijas telpu futbola izlase svētdien, 2.martā ar zaudējumu 0:4 (0:1) Slovākijas valstsvienībai noslēdza 2008.gada FIFA Futsal pasaules kausa kvalifikācijas 9.apakšgrupas turnīru Turcijā. Neatkarīgi no Turcijas – Portugāles spēles, mūsu futzālisti šajā atleses ciklā ierindojās ceturtajā vietā savā apakšgrupā.

LMT Virslīgas prezidenti: jādarbojas līdzjutēju piesaistīšanā

Otrdien, 19.februārī LMT Virslīgas prezidentu padomes sēdē darba kārtības jautājumā par līdzjutēju piesaisti čempionātam, klubu prezidenti vai pilnvarotie pārstāvji nolēma aktīvi iesaistīties līdzjutēju piesaistīšanas stadionos problēmas risināšanā.

————————————————————————————-

Latvijas Sieviešu izlase pārbaudes spēlē pārspēj Lietuvu

Pirmdien, 18.februārī Latvijas Nacionālā sieviešu izlase 2008.gada otrajā pārbaudes spēlē Rīgā, Olimpiskā Centra mākslīgā seguma futbola laukumā atkārtoti tikās ar Lietuvas izlasi un ļoti saistošā spēlē uzvarēja ar rezultātu 4:3 (1:2), revanšējoties par pirmajā spēlē – pirms divām nedēļām piedzīvoto zaudējumu (2:3).

Starkovs preses konferencē izaicina dalībai Nordea Rīgas maratonā

Latvijas nacionālās futbola izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs otrdien, 19.februārī viesnīcā „Alberts” preses konferencē izaicināja visu futbola sabiedrību piedalīties ikgadējā Nordea Rīgas pavasara maratonā, kas šogad notiks 18.maijā.

Šogad iznāks četri jauni „Futbola” žurnāli

Latvijas Futbola federācija (LFF) šodien, 6.februārī noslēdza līgumu ar SIA „Mediju nams” par četru 60 lappušu biezu pilnkrāsu žurnālu izdošanu 2008.gadā par futbolu Latvijā un pasaulē. Žurnāla nosaukums būs „Futbols” un tas šogad tiks izdots aprīlī, jūnijā, septembrī un decembrī.

Latvijas izlasei jauna Adidas forma (+Foto)

Latvijas nacionālās futbola izlases kapteinis Vitālijs Astafjevs un Latvijas 2007.gada labākā futboliste Guna Āboliņa šodien LFF un WESS Motors preses konferencē prezentēja jauno Latvijas izlases Adidas formu.

LFF noslēdz četru gadu sadarbības līgumu ar WESS Motors (+Foto)

Latvijas Futbola federācija (LFF) vismaz četrus tuvākos gadus brauks ar 12 Toyota automašīnām, kuras sagādājis jaunais LFF sadarbības partneris – WESS Motors ar ilggadējā LFF ģenerālsponsora Nordea bankas finansējumu. Sadarbības līgumu ar WESS Motors LFF parakstīja 3.februārī Latvijas nacionālās futbola izlases preses konferencē un jauno Toyota automašīnu prezentācijā Olimpiskajā Sporta Centrā Rīgā.