Grāmatas “Interjers” anotācija

Nesen iznākušajā grāmatā „Interjers” (Irbīte A., Bāliņa A.) sniegti profesionāli ieteikumi interjera veidošanā, kas palīdzēs gan profesionāļiem, gan cilvēkiem, kas ar interjera iekārtošanu saskaras pirmo reizi.
Iekštelpa kļuvusi par ļoti nozīmīgu mūsu dzīves sastāvdaļu. Pilsētu iedzīvotāji arvien ilgāku laiku atrodas ārpus savām mājvietām, mājas kā dzīves centrs zaudē savu nozīmi, jo darbavieta, kafejnīca, sporta zāle, banka, stacija, lidosta kļūst par ikdienas sastāvdaļu. Apkārtne ietekmē mūsu garastāvokli, darbspējas, ļauj justies komfortabli vai arī nomāc, kaitina, traucē koncentrēties.
Grāmatas noformējums un tajā ievietotie attēli padara tajā esošo informāciju viegli uztveramu, noformējumam izmantotas Latvijas dizaineru oriģināldarbu fotogrāfijas, Latvijas ražotāju piedāvājumi, dizaina klasika un dažādi zīmējumi, telpu plānojumu varianti.
Grāmatā autores stāsta kā panākt materiālu, formu un dekoratīvo akcentu apvienojumu vienotā ansamblī. Tiek raksturoti interjera tapšanas posmi: projektēšanas un iekārtošanas principi, interjera uzbūves pamatfaktori, formas, materiāli, konstrukcijas, telpas uztvere u.t.t. Pielikumā ir ergonomika, shēmas un izmēri, kas padara telpas izplānošanu vienkāršu.