griba

c

Griba ir lokomotīve, kas pa saprāta sliedēm uz mērķi velk vēlmju vagonus.
I.Kogans

Tikai no paša cilvēka gribas ir atkarīgs mērķu sasniegšanas ātrums, efektīgums un arī realizācijas laiks. Tātad galvenais, lai sasniegtu savas dzīves mērķus ir neatlaidīgi un mērķtiecīgi tiekties uz tiem.

Par manu gribu. Īpaši mani pārsteidza tas, ka 4 no 5 šī testa subtestiem es ieguvu augstu vērtējumu, jo cenšos neizvirzīt tādus noteiktus savas dzīves mērķus, mēģinot pasargāt sevi no vilšanās. Tātad, gribas attīstības paši svarīgākie un nozīmīgākie ir šādi attīstības līmeņi :
• drošsirdība un izlēmība
• mērķtieksme
• neatlaidība
• iniciatīva un patsāvība
• pašsavaldīšanās un izturība

Drošsirdība un izlēmība.
Man ir visai grūti pieņemt tādus lēmumus, kas iespaidotu visu manu turpmāko dzīvi. Bieži mani nomoka šaubas un neizpratne, bet vairumā gadījumu, es tieku ar tām galā. Par pozitīvām es uzsaktu tādas īpašības, ka vienmēr cenšos izpildīt solīto, vienmēr izjūtu atbildības sajūtu par savu rīcību un uzvedību.

Mērķtieksme.
Ja man ir kāds konkrēts mērķis, cenšos to sasniegt neskatoties ne uz ko. Ja ciešu neveksmes tad, tās mani nedaudz sagrauj, bet rodu sparu doties uz mērķi tālāk. Par savas dzīves galveno mērķi es uzskatu nodibināt laimīgu ģimeni, vismaz šobrīd man tas šķiet svarīgākais.

Neatlaidība
Ja kautko ļoti vēlos, tad nebeidzu iesākto, kamēr es to nesasniedzu, vai arī esmu pilnīgi pārliecināta, ka to sasniegt nebūs iespējams. Mācību stundām sistemātiski negatavojos praktiski nekad. Bieži vien arī strīdos nepiekāpjos. Mērķa sasniegšanai labprātāk izvēlos ne tos grūtākos ceļus.

Iniciatīva un patsāvība
Ja kautko vēlos, tad vislabrātāk to sasniedzu pašas spēkiem. Parasti visus svarīgākos lēmumus cenšos pieņemt pati, protams, arī uzklausot apkārtējo viedokli. Man visai viegli izdodas pārvarēt apmulsumu un pirmajai sākt sarunu ar nepazīstamu cilvēku. Vislabāk man patīk veikt radošu darbību.

Pašsavaldīšanās un izturība
Spēju savaldīties sarežšģītās situācijās, bet bieži vien tas neizdodas. Sāpes pārciešu ar ļoti lielām grūtībām. Savu slikto garastāvokli cenšos slēpt no apkārtējiem. Varu piespiest sevi ilgi gaidīt, ja tas ir nepieciešams. Bieži nesanāk apvalīt smieklus, tad, kad tie ir nevietā.

Mani dzīves mērķi pēc 5 gadiem.
Pēc 5 gadiem es redzu 21 gadu vecu sievieti, augstskolas pēdējā kursā. Viņa strādā labi apmaksātu darbu un ir bezgala laimīga, jo viņai blakus ir tie paši draugi kas patsmitneka gados!!! Man ir grūti kautko plānot tuvāk un precīzāk, bet runājot par augstkolu, pieļauju domu, ka tā varētu būt Latvijas Universitāte, bet domas var krasi manīties. Darbs, noteikti tāds , kas patīk un saistīts ar cilvēkiem vai arī reklāmas biznesu! Dzīvosim – redzēsim!

Scroll to Top