Kafejnīca “Pelmenītis”- IK

Saturs

1.Kopsavilkums………………………………………………………………………………………………..2
2.Pamatojums…………………………………………………………………………………………………..3
3.Produkcijas/pakalpojuma apraksts……………………………………………………………………4
4.Tirgus un tā izpēte………………………………………………………………………………………….5
4.1. Klienti………………………………………………………………………………………….5
4.2. Konkurenti……………………………………………………………………………………5
4.3. Mārketings……………………………………………………………………………………6
4.4. Realizācija……………………………………………………………………………………6
5.Ražošanas process………………………………………………………………………………………….7
5.1. Telpas………………………………………………………………………………………….7
6.Vadība un personāls……………………………………………………………………………………….8
7.Finanšu plāns……………………………………………………………………………………………….10
Pielikums……………………………………………………………………………………………………….11
Kopsavilkums
Kafejnīca “Pelmenītis”- Individuālais komersants(I/K). IK uzņēmums kafejnīca „Pelmenītis” atradīsies Bauskā kalna ielā 14.,bijušā uzņēmuma „RD electronics” telpās, kuras tiks īrētas.
Uzņēmuma pamatkapitāls un papildus finansu līdzekļi tiks sagādāti ar maniem ieguldījumiem un bankas aizdevumu jeb kredītu.
Kafejnīcā piedāvāšu klientiem iespēju ieturēt garšīgu maltīti. Šāda pelmeņu kafejnīca varētu kļūt par iecienītu vietu daudziem Bauskas pilsētas iedzīvotājiem, kur iegriezties paēst pusdienas vai vakariņas jeb vienkārši jauki pavadīt savu brīvo laiku.
Kafejnīcas darba laiks būs no 9.00 – 21.00
Kafejnīcas piedāvājums ir orientēts uz vidējo iedzīvotāju slāni, kuru maksātspēja ir pietiekoši liela, lai apmaksātu mūsu sniegtos ēdināšanas pakalpojumus
Klientu lokā varētu būt: jebkurš cilvēks, kurš ir spējīgs maksāt, uzņēmums būs gatavs uzņemt viesus no visas Latvijas un arī ārzemju viesus.
Ar reklāmas palīdzību mūsu potenciālie klienti uzzinās par piedāvātajiem pakalpojumiem, cenām, kafejnīcas atrašanās vietu un informāciju kā nokļūt pie mums.

Pamatojums

Kafejnīca “Pelmenītis”- Individuālais komersants(I/K). Šo formu izvēlējos tāpēc, ka tai ir vairākas priekšrocības, piemēram, nav noteikts minimālais pamatkapitāla lielums, īpašnieks un vadītājs var būt viena persona.
Kafejnīcas projekta izstrāde ir balstīta uz jau esošu kafejnīcu, kura atrodas Rīgā.
Tā atradīsies Bauskā kalna ielā 14,pretī Tautas namam, tur kur atradās elektronikas preču veikals. Uzņēmuma pamatkapitāls un papildus finansu līdzekļi tiks sagādāti ar maniem ieguldījumiem un bankas aizdevumu jeb kredītu.
Kafejnīcā piedāvāšu klientiem iespēju ieturēt garšīgu maltīti. Šāda pelmeņu kafejnīca varētu kļūt par iecienītu vietu daudziem Bauskas pilsētas iedzīvotājiem, kur iegriezties paēst pusdienas vai vakariņas jeb vienkārši jauki pavadīt savu brīvo laiku.
Kafejnīcas atrašanas vietas priekšrocības
1.Pieiet un piebraukt pie kafejnīcas ir ļoti ērti.
2.Kafejnīca atrodas pilsētas centrā, līdz ar to tā ir viegli atrodama;
3.Netālu atrodas skolas, autoosta, veikali, tirgus, t.i., vietas, kur apgrozās potenciālie klienti;
4.Apkārtne tiek rūpīgi sakārtota, valda tīrība un kārtība, kas rada patīkamu iespaidu;
Attīstot uzņēmējdarbības plānu nepieciešams iegādāties sākotnējās preces pārdošanai, nopirkt pamatlīdzekļus, izveidot uzņēmuma reklāmu. Darboties tā, lai uzņēmumu klienti apmeklētu visu gadu, lai tam nebūtu sezonālais raksturs, un būtu peļņu nesošs uzņēmums visu gadu.
Lai jau uz esošās bāzes varētu izveidot kafejnīcu ir nepieciešami naudas līdzekļi:
-kafejnīcas telpu kosmētiskajam remontam;
– autostāvvietas uzlabošana;
– pamatlīdzekļu iegādei;
– inventāra un iekārtu iegādei;
Lai īstenotu šos plānus ir nepieciešams kredīts. Ar kredīta līdzekļiem tiks veikti remonta darbi, iegādāti pamatlīdzekļi, iekārtas.

Produkcijas/pakalpojumu apraksts

Kafejnīca “Pelmenītis” specializēsies sabiedriskās ēdināšanas jomā. Tiks izveidota tāda kafejnīca, kur cilvēki varēs mierīgi pasēdēt, paklausīties jautru mūziku, atpūsties un ieturēt garšīgu maltīti.
Ir nerakstīts likums – lai viesis paliktu apmierināts, viens no nosacījumiem ir, viņam jābūt labi paēdušam. Mani darbinieki parūpēsies par ikvienu apmeklētāju.
Kafejnīcā darbosies pašapkalpošanās princips, katrs viesis izvēlēsies ko nogaršot un sev tīkamo porcijas lielumu. Pie kases nosverot porciju tiks noteikta tās cena.
Kafejnīcas darba laiks būs no 9.00 – 21.00
Kafejnīcas ražošanas procesā tiks izmantoti augstas kvalitātes produkti un izejvielas. Uzņēmums izmantos starpnieku pakalpojumus, kuri pievedīs uzņēmumam produktus. Izejvielas tiks iepirktas firmās ar kurām būs noslēgti sadarbības līgumi par preču piegādi. Tiks sagādāti krājumi divām nedēļām, nedēļai un dienām. Produktus uzglabās noliktavās un saldētavā.

Tirgus un tā izpēte
Klienti
Pārsvarā tiks tendēts uz to, ka klienti manu kafejnīcu izvēlēsies interesantā piedāvājuma, cenu, kvalitatīvo pakalpojumu dēļ. Mana ēdienkarte būs pietiekoši plaša un interesanta, lai apmeklētāji izvēlētos tieši manu kafejnīcu.
Kafejnīcas piedāvājums ir orientēts uz vidējo iedzīvotāju slāni, kuru maksātspēja ir pietiekoši liela, lai apmaksātu mūsu sniegtos ēdināšanas pakalpojumus. Cenas atbildīs pakalpojumu kvalitātes līmenim.
Klientu lokā varētu būt: jebkurš cilvēks, kurš ir spējīgs maksāt, neatkarīgi no sociālā stāvokļa, etniskās piederības, ģimenes stāvokļa.
Kafejnīca “Pelmenītis” varētu kļūt par iecienītu maltītes ieturēšanas vietu daudziem pelmeņu cienītājiem.
Uzņēmums būs gatavs uzņemt viesus no visas Latvijas un arī ārzemju viesus. Klientu vēlmes ir diezgan dažādas. Ārvalstu viesiem svarīgākais ir kvalitāte, savukārt vietējiem iedzīvotājiem galvenais ir cena.
Savus klientus apkalpošu pēc pasūtījuma principa, norēķināties varēs skaidrā naudā, tikai Latvijas valsts nacionālā valūtā – latos.

Konkurenti
Pirms pieņem lēmumu par savu pozīciju, firmai jānosaka konkurentu vieta tirgū.
Mani konkurenti ir ”Rātslaukums”, ”Suny pizza”, ”Gliemezītis”, ”Krodziņš”, ”Strīķeri” , ”Tornis”. Kafejnīcas piedāvā plašu ēdienkarti, dzērienu izvēle, piedāvā tradicionālos ēdienus, piedāvā ātrās uzkodas un atspirdzinošos dzērienus.
Konkurenti jau ir iekarojuši savus patstāvīgos klientus, bet es centīšos iekarot savu tirgus daļu ar šo īpašo piedāvājumu pelmeņiem. Tādejādi radīšu cilvēkiem izvēles iespējas.
Stiprās puses Vājās puses
Kafejnīcām jau ir savi pastāvīgie klienti
Liela dažādība un izvēle ēdienos Darba laiks
Augstas cenas
Atrodas ne tik apdzīvotās vietās
Paredzētajā uzņēmuma atrašanās vietā konkurences līmenis nav augsts. Uzņēmumos piedāvāto ēdienu cenas ir līdzīgas. Nevienā no konkurentu kafejnīcām ēdienu kartē nepiedāvā pelmeņus, tas ir liels pluss manai kafejnīcai ”Pelmenītis”. Manā kafejnīcā tos varēs iegādāties uz svara. Kafejnīcas galvenā atšķirība būs interesantais piedāvājums, laipnā apkalpošana, patīkamā atmosfēra, pakalpojumu kvalitāte, interesants interjers.
Ievērojot konkurentu trūkumus un tos novēršot savā darbībā uzlabošu kafejnīcas pakalpojumu kvalitāti un panākšu, ka mans uzņēmums darbosies labāk nekā konkurentu.

Mārketings
Kafejnīcas cenu veidošanas mērķis ir sasniegt plānoto ienākumu līmeni un nostabilizēt uzņēmumu tirgū. Manas pakalpojumu cenas atbilst mērenām cenām, lai uzņēmums varētu normāli darboties un lai būtu pieprasījums pēc mūsu pakalpojumiem.
Atlaides tiks veidotas vadoties pēc noslogojuma, ja būs mazāks klientu pieplūdums organizēsim laimīgās stundas, kad varēs iegādāties ēdienus par pus cenu.
Reklāmas uzdevums ir pārliecināt klientu, lai viņš izmēģinātu piedāvāto pakalpojumu, tādā veidā arī sekmējot uzņēmuma darbību. Jo vairāk tiek reklamēts piedāvātais pakalpojums, jo pastāv lielāka varbūtība ieinteresēt potenciālos klientus atnākt un iztērēt naudu tieši mūsu kafejnīcā.
Reklāma ir nepieciešama ikvienam uzņēmumam, tai ir jāatvēl vairāk naudas līdzekļu un labu ideju veiksmīgai reklāmas kampaņai. Ar reklāmas palīdzību mūsu potenciālie klienti uzzinās par piedāvātajiem pakalpojumiem, cenām, kafejnīcas atrašanās vietu un informāciju kā nokļūt pie mums.

Realizācija

Celtniecības darbus paredzēts veikt 2 mēnešu laikā. Vienu mēnesi pirms plānoto būvdarbu pabeigšanas tiks uzsākta darbinieku pieņemšana.(skat. tabula pie vadība un personāls)
Ražošanas process

Telpas
IK uzņēmums kafejnīca „Pelmenītis” atradīsies Bauskā kalna ielā 14,bijušā uzņēmuma „RD electonics” telpās, kuras tiks īrētas.
Kafejnīcā ietilpst telpas ražošanai, tirdzniecībai, noliktavas, biroja telpas un WC. Telpām ir nepieciešams kosmētiskais remonts. Noliktavas, kā arī WC iekārtosim saskaņā ar valsts noteiktajām sanitārajām normām.
Kafejnīcas interjers būs moderns, telpu pildīs nelieli vieglas konstrukcijas galdi un krēsli. Zāle būs sadalīta mazākos segmentos, lai tādā veidā radītu omulības atmosfēru.
Kafejnīcas ietilpība būs 25 personas.
Telpas tiks apdrošinātas pret nelaimes gadījumiem.

Vadība un personāls

Uzsākot uzņēmējdarbību plaši reklamēšu savu uzņēmumu, publicējot reklāmas laikrakstos, žurnālos, izvietojot afišas Bauskā.

Darbinieki Personāla kvalifikācija Darbinieku skaits Atalgojums Alga (gadā Ls)
Izpilddirektors Augstākā ekonomiskā izglītība 1 500 6000
Grāmatvede Augstākā 1 300 3600
Pavārs Vidējā vai augstākā izglītība ar pieredzi 1 200 2400
Pārdevējs Vidējā izglītība ar pieredzi 1 180 2160
Oficiants Vidējā izglītība 1 180 2160

Kopā: 5 1360 16320

Uzņēmumā strādās seši darbinieki: vadītājs, izpilddirektors, grāmatvede, pavārs, oficiante, pārdevēja.
Vadītāja uzņēmuma darbības laikā pieņems visus lēmumus, kas saistīti ar pakalpojumu sniegšanu, preču iepirkšanu, pieņems visus finansiālos jautājumus, veiks grāmatvedības uzskaiti. Es nepieciešamības gadījumā varēšu pildīt visus darbus, kas saistīti ar klientu apkalpošanu. Par produktu piegādi būs atbildīga kafejnīcas īpašniece
Pavārs – vēlama attiecīga izglītība un iemaņas šajā jomā. Pavāra rīcībā būs uzņēmuma virtuve, kas būs aprīkota ar visu nepieciešamo. Viņa pienākumos ietilpst – ēdienu gatavošana, veiksmīga ēdināšanas sektora izmaksu plānošana.
Pārdevēja – vēlama atbilstoša izglītība un iemaņas šajā profesijā. Pārdevējas pienākumos ietilpst – klientu apkalpošana, porcijas cenas noteikšana pēc svara(nosverot), samaksas saņemšana par produkciju.
Oficiante – uzraudzīt ēdamzāles tīrību un kārtību, novāks traukus, noslaucīt galdus, satīrīs ēdamzāli darba laika beigās.
Kafejnīcas apkalpošanas pamatā būs labi organizēts komandas darbs, kur katrs darbinieks ir svarīgs un viņa vajadzības tiks respektētas. Līdz ar to viesiem radīsies labs priekšstats par kafejnīcu un viņi vēlēsies šeit atgriezties, lai patīkami pavadītu savu brīvo laiku.
Darbinieku pamatuzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu darbu kafejnīcā. Svarīgi ir iegūt viesa uzticību un nepievilt to. Jo labāk un kvalitatīvāk katrs darbinieks veic savu darbu, jo labāk un kvalitatīvāk tas tiek piedāvāts viesim.
Algas uzņēmuma darbiniekiem tiek maksātas katra mēneša 10. datumā.

Finanšu plāns
Plānotie ienākumi
Laiks Prece/ pak. Prognozējamais apjoms Cena Ls Ieņēmumi Ls
Janvāris ēdināšana 600 1,10 600
Februāris ēdināšana 600 1,10 600
Marts ēdināšana 600 1,10 600
Aprīlis ēdināšana 600 1,10 600
Maijs ēdināšana 600 1,10 600
Jūnijs ēdināšana 700 1,10 700
Jūlijs ēdināšana 700 1,10 700
Augusts ēdināšana 700 1,10 700
Septembris ēdināšana 600 1,10 600
Oktobris ēdināšana 600 1,10 600
Novembris ēdināšana 600 1,10 600
Decembris ēdināšana 600 1,10 600
Kopā : 18900 13,20 249480

Peļņas/zaudējuma aprēķins

Ls
Neto apgrozījums 249480
Pārdotās produkcijas izmaksas -2880
Bruto peļņa =246600
Iekārtu nolietojums -960
Pārdošanas un administratīvās izmaksas -480
Pamatdarbības peļņa pēc nolietojuma =245160
Organizatoriskās izmaksas -960
Peļņa pirms nodokļiem =244200
Nodokļi -2088
Tīrā pelņa =242112

Ieņēmumu, izdevumu bilance

AKTĪVI PASĪVI
Iekārtas Ls 100000
Nekustamais īpašums Ls 100000
Izejmateriāli Ls 20000
Skaidra nauda Ls 80000 Pašu līdzekļi Ls 300000
Kopā Ls 300000 Kopā Ls 300000