Kas ir īsta māksla?

Kas ir īsta māksla?

Mākslas nozare ir ļoti plaša. Tik, cik mēs zinām no vēstures, tik arī no mākslas. Par senajām kultūrām vispār nebūtu iespējams neko uzzināt, ja nebūtu saglabājušies senās mākslas priekšmeti. Manuprāt īsta māksla katrā laikmetā ir sava. Pēc manām domām katrs cilvēks, katra personība uztver savādāk jēdzienu „īsta māksla”. Katrs mākslas darbs kļūst par mākslas darbu, ja uz to skatās kā uz mākslas darbu. Jebkurš darbs ir apskatāms no vairākiem viedokļiem. Īsta māksla ,manuprāt, ir tā, ko var ap

p
pskatīt muzejos un mākslas galvaspilsētās. Tie ir darbi, kas nav novērtējami cenā, jo ir pietiekami seni un ģeniāli. Tie ir darbi, ko nevar atkārtot.

„Īsts mākslas darbs ir tāds, kas nekļūst par bestselleriem uzreiz. Tiem piemīt savdabīga estētika, kas atšķiras no pierastās skaistuma izpratnes. Tie ir darbi, kurus iemīl tikai ar laiku, uz tiem lūkojoties vēl un vēl, bet arī tad šie priekšmeti neapnīk nekad.”

Ja man būtu uzreiz jāatbild, kas ir īsta māksla, tad pirmais, kas nāk prātā ir renesanses lielie me
e
eistari: Leonardo da Vinči, Donatello, Dīrers, Rafaels, Ticians, Mazačo.

Pēc manām domām patiešām īsta un skaista ir māksla ir tā, kur mākslinieks ieliek visas emocijas un jūtas. Darbs, uz kura skatoties var just vibrācijas. Vai tās būtu skaņas, redzes vai taustes.

Laikmetīgā mā
ā
āksla ir ļoti interesanta, bet nezinu vai to var nosaukt par īstu mākslu. Manuprāt tai jānodzīvo kāds laiks un jāapaug ar stāstiem un laika garu. Man patika kā ir teicis krievu mākslinieks Oļegs Kuļiks „Laikmetīgā māksla ir satriecošs instruments dvēseles ārstēšanai. Labāks par jebkādiem antidepresantiem.”

Mākslai jābūt tik dziļi emocionālai, lai skatītājs to var atcerēties mūžīgi un uzburt savās atmiņas kā īstu.

Leave a Comment