ko es meklēju un atrodu cilvēkos

Ko es meklēju un atrodu cilvēkos

Katram no mums ir savas vērtības, savu pirncipi, jūtas, uzskati un sava dzīve. Cik cilvēku, tik viedokļu. Katrs no mums sev apkārtējos meklē citas īpašības, citas vērtības. Ko īsti meklēju un atrodu es?
Pirmkārt, es ļoti augstu cilvekos vērtēju spēju uzticēties. Uzticība vispār ir jebkādu attiecību pamats. Vairāk vai mazāk, bet lielākajai daļai no mums šī īpašība piemīt, jo kura draudzība var pastāvēt bez uzticības? Protams, katram ir savas uzticēšanās robežas un principi. Es domāju, ka pārāk liela uzticēšanās draud pārvērsties par klaju vienaldzību, bet pārāk mazu uzticēšanās robežu varētu saukt par lielu greizsirdību, ja neuzticēšanās ir pāra attiecībās. Ir jāprot uzticēties, lai savstarpējās attiecības spētu vrizīties uz augšu, nevis uz leju.
Spēja uzklausīt arī ir viens no faktoriem, kas ietekmē attiecību virzīšanās bultiņu. Kurš no mums gribētu sev blakus cilvēku, kurš neprot uzklausīt? Nedomāju, ka man ar kādu, kuram galvā ir tikai savs labums, varētu izveidoties draudzība. Egoisti ir labi draugi sev, nevis apkārtējiem. Parasti šo īpašību cilvēkos atrodu, bet vienmēr ir izņēmumi.
Vispatīkamāk cilvēkos ir atrast to, ka viņam ir savs viedoklis. Es nemeklēju cilvēku, kurš mēmi mātu ar galvu, kad es runāju. Tad jau nemaz nav par ko runāt, jo ir taču tikai mans viedoklis. Katram ir jābūt saviem uzskatiem, principiem un ambīcijām. Man patīk cilvēki ar spēcīgu raksturu un lieliem mērķiem. Nevienam no mums taču nevajag grīdas lupatu bez pašapziņas, drosmes un mākas aizstāvēt savu viedokli. Kāda cieņa var būt pret cilvēku, kuram nav sava viedokļa? Tas nozīmē to, ka viņš nespēj pateikt „nē”, jo nav sava viedokļa. Šī īpašība piemīt daudziem, bet domāju, ka lielai daļai no mums derētu pie tā piestrādāt, bet tas, protams, ir katra paša ziņā.
Mēs katrs esam unikāls, jo visi esam dažādi. Visiem taču neizpatiksi. Katram cilvēkam sava gaume un savas vērtības. Un tikpat daudz cilvēku un raksturu. Ideālu nav, un tie ir garlaicīgi. Visiem nav jābūt vienādiem, jo kas gan būtu pasaule ar miljardiem kopiju? Pretpoli taču pievelkas!