mana autoritāte

Mana autoritāte

Mana autoritāte ir Latvijas prezidente Vaira Vīķe- Freiberga. Vaira Vīķe dzimusi 1937.g. 1.decembrī Rīgā. 1954.gadā ģimene izceļoja uz Toronto, Kanādā, kur V.Vīķe-Freiberga gadu strādāja bankā, tad iestājās Toronto Universitātē, iegūstot B.A. un M.A. grādu psiholoģijā. Studiju laikā viņa strādāja kā palīgskolotāja meiteņu privātskolā un arī kā spāņu valodas tulkotāja, bet vēlāk kā psiholoģe Toronto Psihiatriskajā slimnīcā. Atsākot studijas Makgila Universitātē Monreālā, viņa ieguva doktora grādu eksperimentālajā psiholoģijā. Daudz gadu Vaira Vīķe pavadīja ārvalstīs, bet Latvijas sabiedriskajā dzīvē darbojas no 1957. gada. Latvijas Republikas Saeima Dr. Vairu Vīķi-Freibergu ievēlēja par Latvijas Valsts prezidenti 1999.gada 17.jūnijā uz četriem gadiem un viņas mandātu atjaunoja 2003.gadā. Apvienoto Nāciju organizācijas ģenerālsekretārs Latvijas prezidenti iecēla par īpašo sūtni ANO reformas jautājumos 2005.gadā. Kopš stāšanās amatā prezidente starptautiskajā arēnā aktīvi aizstāvēja Latvijas uzņemšanas nepieciešamību NATO un Eiropas Savienībā, Vaira Vīķe-Freiberga bieži tiek lūgta sacīt runas starptautiskās sanāksmēs. Šogad Baltijas valstis oficiāli izvirza Latvijas prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu ANO ģenerālsekretāra amatam. Šobrīd viņa ieņem augsto 3.vietu.
V.Vīķe- Freiberga jau 46. gadus ir precējusies ar Imantu Freibergu viņiem ir dēls Kārlis dzīvo Rīgā un strādā kā runu rakstītājs, tekstu redaktors, tulks un žurnālists. Un meita Indra vada Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras biroju Londonā, Lielbritānijā. Prezidente brīvi pārvalda latviešu, angļu, franču, vācu un spāņu valodas. Viņa ir septiņu grāmatu autore (tās tulkotas zviedru, poļu, krievu un lietuviešu valodā). Vaļas brīžos prezidentei patīk pastaigas brīvā dabā, dārzkopība, peldēšana, lasīšana un rokdarbi.
Personīgi es ļoti vēlos, lai par ANO ģenerālsekretāri kļūst mūsu prezidente, jo tas būtu lielisks piemērs, ka arī sieviete var paveikt šo darbu un pat ļoti labi. Viņa ir pierādījusi, ka ir spējīgi darīt daudz lielu lietu. Tieši prezidente ir mana autoritāte, jo viņa Latvijas labā ir paveikusi ļoti daudz ko varbūt pat neviens cits nebūtu paveicis. Savā ziņā man ir ļoti žēl, ka viņas prezidentūras laiks drīz beigsies, jo tieši viņa mūsu valstij ir daudz devusi. Tas, ka viņa vairs nebūs prezidente nemainīs manu cieņu pret viņu.
No Vairas Vīķes es varētu mācīties to, ka dzīvē ir jāuzstāda mērķis pēc kā sniegties un sniegties. Nezaudēt pacietību un ticēt tam, ka tas izdosies kaut arī tā nemaz nešķiet. Esmu mācījusies to, ka jābūt mērķtiecīgai, jābūt lielam gribasspēkam un nekad nevajag padoties grūtību priekšā. Viņa mani ir iedvesmojusi daudzām lietām, kuras pat varbūt nebūtu pat uzsākusi darīt ja nebūtu ņēmusi piemēru no prezidentes darbiem.