mežsaimniecība Latvijā

Latvijas ģeogrāfiskais stāvoklis

Latvija atrodas Eiropas daļā, tās robežvalstis ir Lietuva, Baltkrievija, Krievija, Igaunija un valsti apskalo Baltijas jūra. Kas ir arī labs sakaru līdzeklis ar valstīm otrpus jūras. Latvijas reljefs ir samērā līdzens, augstākais kalns ir Gaiziņkalns. Latvijas klimatu ietekmē šādi faktori :
1. ģeogrāfiskais stāvoklis
2. līdzenais reljefs, kurā brīvi pārvietojas gaisa masas
3. valdošie rietumu vēji
4. ciklons un anticiklons
Latvijas garākā upe ir Gauja un ūdeņiem bagātākā ir Daugava, šīs upes ir labs tūrismu un apskates objekts.
Latvijā ir daudz derīgo izrakteņu atradnes –kvartāra smilts un grants, stikla smilts, dolomīta, devona mālu, kvartāra mālu, kaļķakmens, saldūdens kaļķieži jeb šūnakmens, ģipšakmens, laukakmens, kūdras, ārstnieciskās dūņas, minerālūdens, dzintara Šie izrakteņi ietekmē Latvijas attīstību, jo ir labs tirdzniecības produkts un ietekmē cilvēces saimniecisko dzīvi.
Samēra liela ekonomiskā problēma ir tā, ka valsts teritorija ir ļoti piesārņota. Šī problēma ir visās valstīs, bet es uzskatu, ka Latvijā tā ir liela, jo neviens tam nepievērš īpaši lielu nozīmi.
Demogrāfiskās problēmas pēdējos gados ir lielas, jo ar katru brīdi ar vien vairāk mirst un bojā iet jauni cilvēki, bet jaundzimušie nespēj to skaitu kompensēt. Jo jāņem vērā arī tas,ka veci cilvlēki mirst. Līdz ar to Latvijā iedzīvtaju skaits sarūk.