Narkotiku veidi

NARKOTIKAS VEIDI
– Kaņepju ražotie
– Opiāta narkotikas
– Psihostimulātori
– Halucinogēni
– Miegazāļu-sedatīvas narkotikas
– Gaistošas narkotiskas iedarbības vielas

Kaņepes preparāti

Izžavēta kaņepes zaļa zāles daļa, kuru sauc arī par “marihuāna”. Parasti zaļganbrūnas sasmalcinātas lapas. Kad pīpē, smarža nedaudz atgādina degošu pirtsslotu. Pīpē papirosos ieliekot “Belomorkanālu” (“kociņš”, “dēlīts”), kopā ar tabaku vai bez tā. Slengs: “anaša, hašišs, plāns, hešs, zēle, stulbums, šala, šmāle”. Parasti pārdodās pa “kastēm”, retāk “glāze” vai “kilograms” (priekš pārdošanas). “Maisā” aptuveni 4 papirosi, “kastē” – 5 papirosi.
Opiāta narkotikas

Ir krūma un sintētiskā izgatavošana.
Neapstrādāta veidā:

“magones salms” – sīki sasmalcinātas dzeltenbrūnas lapas, kāti, magones kastītes;

“hanka” – sacietējoša magones sula (magoņu kastīšu augšiņas), krāsa no gaiši brūnas līdz tumši brūnai (opijs-jēls), pēc garšas ir rūgts, nedaudz lipīgs, veidots plāceņos, aptuveni 1,5 cm biezumā;

“saite” – ar opija-jēlo samitrināta drāna. Saitei ir brūna nokrasa, trausla (kā ziemā slikti izspiesta veļa). Visām apstrādātām narkotikām ir rūgta garša un lipīgs efekts, ja tiek uz mēles.
Apstrādātā veidā:

šķīdums no gaiši dzeltenās līdz tumši brūnai krāsai ar stipro vai vājo etiķa smaku, kad nostājas, paliek gaišāk, nosēžas nogulumi.
Fabriskā, “nelegāli-fabriskā” ražošana:

caurspīdīgs šķīdums ampulās – fabrikas izgatavots, var būt arī ar marķējumu “morfīna hidrohlorīds”.

Heroīns – tiek izgatavots laboratorijās, krāsa ir no gandrīz baltās līdz rozai, dažkārt par brūngana krāsa, kristālu veidā vienmēr rūgts. Uz šo brīdi Krievijā vispopulārākās narkotikas, to var nopirkt kā saulespuķu sēkliņas ielās. Heroīna narkomānija iegūst epidēmijas raksturu, tas ir tik tiešām šausmīgi.

Kodeīns- arī ir opiāta narkotikas, ir sastopams galvassāpju, pret klepus tablešu veidā;

Metadons – sintētiskās narkotikas, tiek pielīdzinātās opiātiem, kaut arī nav opija ražots.

Opiātus lieto intervenozi, “salmus”, “hanku” apstrādā ar dažādu ķīmiju: “hanku” ar etiķa angidrīdu, “salmus” – ar šķīdinātājiem (646-tais, 647-tais), sodu un arī ar etiķa angidrīdu. Pulverveidīgus šķīdina ūdenī, vāra.
Psihostimulatori

To lietošanas gadījumā paātrinās domāšanas temps, izkropļojās apkārtējās vides uztveršana, paaugstinās seksuālā tieksme, sāk likties, ka tev daudz spēka, enerģijas.

Efedrīns – balts pulveris ar rūgtu garšu, var būt ampulās ar marķējumu “Efedrīns”, kā arī iekļūst “Solutons”, “Sunoref” preparātu sastāvā.

Efedrīns, metkatinons – ražoti no efedrīna, ražo paši narkomāni, izskatās kā caurspīdīgs šķīdums ar etiķa smaku, tiek intervenozi ievadīts.

Fenamīns, amfetamīns – ir tablešu un pulvera veidā, lieto iekšā un intravenozi.

“Ekstazi” – rasžots no amfetamīna, ir sastopāms dažādās krāsas un formas tabletēs, dažkārt ar zīmējumiem virsū, lieto iekšā.

Kokaīns – balts, kristālisks pulveris, nokļūstot uz mēles izraisa notrupuma sajūtu. Kokaīnu “osta”. Kokaīna ražotu “kreku” uzsilda uz folijas un ieelpo izveidojušos dūmus.
Halucinogēni

Halucinogēni – preparāti, kuri spēj “mainīt apziņu”, izkropļo ne tikai apkārtējās pasaules sajūtu, bet arī narkomāna pašsajūtu, var būt gan dabīgās, gan sintētiskās izcelsmes.

Sēnes PSILOTSIBUM dzimtas, vasaras laikā narkomāni tos savāc, izskatās kā mazas, brūnas indīgās sēnes uz tievas kājiņas, tos ēd ceptus, jēlus, žāvētus.

LSD, LSD-25 – pastāv caurspīdīgā šķīduma veidā, pulvera un dažādas krāsa marku veidā, kuras virsa izmērcētā narkotiku šķīdumā. LSD parasti lieto iekšā un intervenozi.

PCP – parasti pulvera veidā, Krievijā reti kad sastopāms, liet tāpat kā LSD.
Miegazāļu-sedatīvie līdzekļi

Miegazāļu preparātus var sastapt tikai parastu tablešu vaidā. Tie ir barbitūras skābes ražotie (barbitūres): barbamils, fenobarbitāls. Citas miegazāles – fenazepāms, radedorms, relaniums, eleniums, imovans, donormils, diazepāms, oksizepāms, rigepnols – ilgākas lietošanas gadījumā izraisa psihisku un fizisku tieksmi. Starp narkomāniem visvairāk izplatīts reladorms. Tas itkā palielina opiātu narkotiku iedarbību. Uz šo brīdi miegazāles lieto pārsvarā iekšā.
GNIV

Gaistošas narkotiskas iedarbības vielas: benzīns, acetons, līme “Moment”