Par un Pret nāves sodu

‘’Par’’ un ‘’pret’’ nāves sodu.

Šajā esejā es rakstīšu – „Par un pret nāves sodu”. Šī tēma pasaulē vienmēr ir bijusi ļoti aktuāla. Daudzās pasaules valstīt, kuras ir ļoti attīstītas, šis bargais sods ir atcelts. Tomēr ir arī dažas valstis un štati Amerikā, kur vēl nāves sodus izpilda.
Vajag nāves sodu, jo tomēr uz pasaules ir daudz cilvēku un cilvēku grupas, piemēram, kādu masveida slepkavas vai teroristu grupu virknējums, kas atņem ļoti daudziem cilvēkiem dzīvību. Nav taču nekādas jēgas viņus uz gadiem ievietot cietumā, ja viņi var iznākt ārā pēc saviem nosēdētajiem gadiem un atkal nogalināt, un nogalināt cilvēkus, tāpēc šajā gadījumā ir labi, ja valstī nav atcelts nāves sods un vainīgais cilvēks saņem pienācīgu sodu.
Bet tomēr dažos gadījumos ir slikti, ka Tu esi izdarījis kādu ļoti bargu pārkāpumu un tavā valstī vēl pastāv nāves sodu izpildīšana. Piemēram, ja cilvēks ir netīšām vai aizsardzības pēc nogalinājis citu cilvēki, šaubos vai viņš varētu pierādīt, ka tad ir bijis tā dēļ. Visticamāk, ka viņam piespriestu nāves sodu, bet viņš taču nav pilnībā vainīgs, tas ir bijis negadījums vai aizsardzības pēc, ne jau Tu gaidīsi, kad tev nāks virsū kāds ļauna paskata cilvēks un gaidīsi kad viņš tev nodarīs miesas bojājumus. Protams, ka ir arī bijuši gadījumi, kad nāves sodu izpilda nevainīgam cilvēkam. Arī tas ir netaisnīgi, ka nevainīgam cilvēkam tiek atņemta dzīvība un viņa ģimene, draugi, paziņas sēro. Bende izdara sāpinājumu daudziem, jo daudziem cilvēkiem vienlaikus, gan pašam notiesātajam, kad viņš vēl kaut ko sajūt pirms nāves, gan notiesātā paziņām. Un arī ir slikti, ja, piemēram, kāds cilvēks ir notiesāts par bargu pārdarījumu un viņš saka, ka viņš grib un var mainīties, bet cilvēki viņam, protams, neticēs, ja jau viņš to vienreiz ir izdarījis, tad kāpēc, lai to neizdarītu vēl pāris reizes.
Apsverot par un pret nāves sodu, es nonācu pie secinājuma, ka tomēr ir vajadzīgi nāves sodi, ja cilvēks ir nogalinājis kādu nevainīgu personu, cilvēks ir pārkāpis kādu bargu likumu, par kuru atsakās atbildēt. Tajā pašā laikā ir skumji, ja nāves sods valstī vēl nav atcelts un notiesā nevainīgu cilvēku. Pirms rakstot šo eseju, biju domājis, ka vairāk būšu par nāves sodu, bet beigās iznāca, ka pret.