Pikniks

Pikniks.

Janvārī un Februāra sākumā, Cēsu izstāžu namā, varēja aplūkot interesantu un neparastu izstādi „Pikniks”. Šajā izstādē varēja aplūkot sadzīvē izmantojamus priekšmetus, piemēram, somas, krēslu, šaha galdiņu, guļammaisu, grozu, un pat šūpoles, kurus ir sataisījuši un samākslojuši, nevis pieredzējuši mākslinieki vai skolotāji, bet gan skolēni.
Izstāde „Pikniks” bija ļoti koša, jo katrs mākslas darbs bija košās un priecīgās krāsās, un pa vidu tam visam, it kā lidinājās, lielas, kartona lapas cilvēka lielumā. Izstādē tika izmantoti dažādi materiāli, piemēram, žurnāli, plēve, avīzes, āda, audumi, koks, keramika, stikls un kartons.
Man ļoti patika keramikas izstrādājums „Ūdens soma”. Tas ir pavisam parasts sadzīves priekšmets, bet ja ir fantāzijas bagāts prāts, kā Lindai Romanovskai, tad no parastām lietām var uztaisīt mākslas darbu.
Mani pārsteidza, pozitīvā nozīmē, Ingas Zinovjevas vides dizaina veidots priekšmets „Spēle”. Tie ir aplī salikti ķegļi ar bērnišķīgiem zīmējumiem. Pie griestiem iesietajā auklā bija bumba, kuru iešūpojot, ķegļi sakustas, bet nekrīt zemē, jo to apakšdaļa ir kā bumba.
Man nepatika Madaras Ozoliņas veidotais tekstilizstrādājums „Transformējamais sēdeklis” „Burvju paklājs”. Tās bija no žurnāliem, plēvēm un avīzēm saaustas mazas, četrstūrainas sedziņas. Man tas likās prasti un nemoderni.
Pēc šīs izstādes es apzinājos, cik daudz dažādu priekšmetu var kļūt par kaut ko īpašu, kas var iepriecināt cilvēkus. Un noteikti, par šiem jaunajiem un talantīgajiem Rīgas dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem mēs vēl dzirdēsim. Šo izstādi novēlu apmeklēt ikvienam cilvēkam, kuram patīk brīvo laiku pavadīt zaļumos, kā man, un izjust šīs pašas skaistās emocijas, kā es.