Recenzija – Avril – the best damn thing.

Recenzija

Avril Lavigne (Avrila Laviņja)

Vārds: Avril Ramona Lavigne. Dzimšanas datums: 1984. gada 27. septembrī. Dzimšanas vieta: Kanādā, Ontario pilsētā. Žanrs: pop rock (pop roks), pop punk (panku pops), alternative rock (alternatīvais roks). Profesijas: dziedātāja, mūziķe, dziesmu sarakstītāja, aktrise, modele. Instrumenti, kurus spēlē Avrila: ģitāra, klavieres, bungas.

Avril Lavigne
„The best damn thing”

„The Best Damn Thing” ir trešais kanādiešu roka dziedātājas – vārdu rakstītājas Avrilas Laviņjas albums. Albums tika izdots Ziemeļamerikā un daļā Eiropas 2007. gada 17. aprīlī, un Austrālijā, un Lielbritānijā 2007. gada 16. aprīlī. Tas veica savu radio debiju Otavas radio stacijā – HOT 89.9 14. aprīlī 6:00 no rīta. Albuma pirmais singls ir dziesma „Girlfriend”, otrais singls dziesma „When you’re gone”, trešais singls ir dziesma „Hot” un singls „Innocence” (tikai Itālijā). Tas arī ietver „Keep holding on”, singlu no ieraksta filmā „Eragon”. Albums oficiāli tika atzīts par „Platinum” (platīna) ASV, sertificēts ar „double Platinum” (dubultplatīna) visā pasaulē saskaņā ar „United World Chart”. 2007. gada novembra beigās tika pārdoti ap 5 miljoni albumu visā pasaulē.
Rakstīt par Avrilu Laviņju es izvēlējos, jo viņa ir mana mīļākā dziedātāja. Laviņja raksturo albumu kā ātru, jautru, jaunu, bērnišķīgu, agresīvu, pašapzinīgu…visas labās lietas. Dažas no šīm dziesmām pieder pie pop-rock stila, citas pie punk-pop, citas pie pop mūzikas stila.

Albuma „The best damn thing” dziesmu apraksts:

1.Girlfriend (draudzene). Singls. Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Lukasz Gottwald. Dziesmas garums: 3:36. Skaņkārta: mažors.
Stils: Pop-punk. Noskaņa, raksturs: uzstājīga, jautra, pašapzinīga. Dinamika: f. Temps: allegro. Tembrs: vidēji augsts. Melodija: ritmiska, vienmērīga.
Šajā dziesmā Avrila dzied par meiteni, kurai patīk puisis, kurš jau pieder citai. Viņas stratēģija ir ļoti neatlaidīga, lai pārliecinātu puisi, ka viņa ir labākā izvēle.
Šī dziesma man ļoti patīk, jo ir strauja un ļoti ritmiska, melodija – „lipīga”.

2. I can do better (es varu izdarīt labāk). Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Lukasz Gottwald. Dziesmas garums: 3:17. Skaņkārta: mažors.
Stils: pop. Noskaņa, raksturs: pašpārliecināta, uzstājīga, agresīva. Dinamika: f. Temps: allegro. Tembrs: vidējs. Melodija: ritmiska, pakāpeniski augšupejoša.
Šajā dziesmā Avrila dzied tā, it kā būtu dieviete, liekot uzskatīt citiem sevi par ideālu, un tā cenšas atbrīvoties no dumpīgā zēna ārienes.
Šī dziesma man arī šķiet jauka, jo man patīk tās saturs. Patīk, ka Avrila ir ļoti pašpārliecināta, jo domāju, ka daudziem cilvēkiem pietrūkst pašpārliecinātības.

3. Runaway (aizbēgt). Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Lukasz Gottwald, Kara DioGuardi. Dziesmas garums: 3:48. Skaņkārta: mažors.
Stils: pop-rock. Noskaņa, raksturs: satraucošs, nopietns. Dinamika: mf. Temps: moderato. Tembrs: vidējs. Melodija: augšupejoša.
Šī dziesma ir par to, ka Avrila grib aizskriet prom no visu acīm un visas rutīnas.
Šī dziesma man ir viena no mīļākajām, jo dažreiz arī man gribas aizskriet no visa.

4. The best damn thing (pati labākā sasodītā lieta). Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Butch Walker. Dziesmas garums: 3:10. Skaņkārta: mažors.
Stils: pop-rock. Noskaņa, raksturs: uzstājīgs, pārliecinošs, sapņains. Dinamika: mf. Temps: moderato. Tembrs: vidējs. Melodija: vienmērīga.
Šajā dziesmā Avrila stāsta par puisi, kas neko dzīvē neprot, ka viņš nepaliekot labāks. Viņa tiecās pēc sava „Pelnrušķītes” stāsta.
Šī dziesma man patīk, jo ir romantiska un tajā pašā laikā Avrila „noliek” puisi, par pašsaprotamām lietām, ko viņš nav izdarījis un neprot.

5. When You’re gone (kad tu esi prom). Singls. Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Butch Walker. Dziesmas garums: 4:00. Skaņkārta: minors.
Stils: power ballad (enerģiska balāde), soft rock (maigais roks). Noskaņa, raksturs: smeldzīga, sāpīga, cerīga. Dinamika: crescendo. Temps: andante. Tembrs: augsts. Melodija: vienmērīga.
Dziesma ir par to, kā tu esi kopā ar kādu, ko mīli, un tad tev ir jāsaka ardievas, tevi nomāc ilgas pēc šī cilvēka. Un par visām mazajām lietām pēc kurām tu ilgojies.
Šī dziesma ir ļoti aizkustinoša, smeldzīga un manā uztverē ierindojas otrajā vietā pēc dziesmas – innocence.

6. Everything back but you (viss atpakaļ, bet tu). Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Butch Walker. Dziesmas garums: 3:03. Skaņkārta: mažors.
Stils: pop-rock. Noskaņa, raksturs: jautra, optimistiska. Dinamika: mf. Temps: allegro. Tembrs: vidējs. Melodija: vienmērīga.
Šajā dziesmā Avrila dzied par vilšanos savā puisī un nožēlo, ka vispār viņi ir tikušies.
Avrila šajā dziesmā par sāpīgu tēmu runā tieši, pārliecinoši un bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem.
7. Hot (karsti). Singls. Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Evan Taubenfeld. Dziesmas garums: 3:23. Skaņkārta: mažors.
Stils: Alternative pop-rock, pop-punk. Noskaņa, raksturs: mierīga, rotaļīga. Dinamika: pakļaujas melodijas kustības virzienam. Temps: moderato. Tembrs: vidējs. Melodija: „lipīga”, vienmērīga.
Šī dziesma ir par kādu cilvēku, kuru Avrila apbrīno un grib būt kopā. Visu dziesmas laiku viņa dzied, cik viņš ir fantastisks, smieklīgs un tā tālāk.
Man patīk šīs dziesmas melodija un raksturs, viegli atcerēties vārdus.

8. Innocence (šķīstība). Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Evan Taubenfeld. Dziesmas garums: 3:52. Skaņkārta: minors.
Stils: Power ballad (enerģiska balāde), soft rock (maigais roks). Noskaņa, raksturs: mierīga, maiga, smeldzīga. Dinamika: mp. Temps: andante. Tembrs: vidējs. Melodija: augšupejoša.
Šī dziesma ir par jaunību – mirkli, kas ir skaistākais tavā dzīvē.
Innocence šobrīd ir mana mīļākā dziesma gan šajā albumā, gan vispārībā.

9. I don’t have to try (man nav jācenšas). Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Lukasz Gottwald. Dziesmas garums: 3:17. Skaņkārta: mažors.
Stils: pop-rock. Noskaņa, raksturs: jautra, pavēloša. Dinamika: mf. Temps: allegro. Tembrs: vidējs. Melodija: augšupejoša.
Šajā dziesmā dzied par to, ka viņai nav jācenšas, ka viņa ir patstāvīga. Dziesmas sākums ir savādāks, nekā pārējām dziesmām, jo sākas ar ritmisku teksta norunāšanu. Loti pārliecinošs dziedājums.
Manuprāt, jauka, pārliecinoša dziesma, labs raksturs un temps.

10. One of those girls (viena no tām meitenēm). Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Evan Taubenfeld. Dziesmas garums: 2:56. Skaņkārta: mažors.
Stils: pop-rock. Noskaņa, raksturs: jautra, bet tajā paša laikā arī nopietna. Dinamika: mf. Temps: allegro. Tembrs: vidējs. Melodija: augšupejoša.
Dziesma ir par tām meitenēm, kas tīko pēc puiša naudas, melo un ir liekules.
Man patīk šīs dziesmas teksts, jo tādu meiteņu reālajā dzīvē nav retums. Mani tas neskar, tāpēc īpaši daudz ko domāt par šo dziesmu man nav.

11. Contagious (aizraujošs). Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Evan Taubenfeld. Dziesmas garums: 2:10. Skaņkārta: mažors.
Stils: pop-rock. Noskaņa, raksturs: saulaina, jauka. Dinamika: f. Temps: allegro. Tembrs: vidēji augsts. Melodija: vienmērīga.
Dziesma ir par kādu puisi, par kuru Avrila visu laiku domā un nevar izmest no prāta. Dziesmā uzsvars ir likts uz to, cik tas viss ir aizraujoši.
Man šī dziesma liekas laba, bet mani tā neaizrauj. Manuprāt, tā ir pārāk vienkārša.

12. Keep holding on (nepadodies). Singls. Dziesmas vārdu autori: Avril Lavigne, Lukasz Gottwald. Dziesmas garums: 3:59. Skaņkārta: minors.
Stils: Power ballad (enerģiska balāde), rock. Noskaņa, raksturs: nopietna, lūdzoša, pavēloša, spēcīga. Dinamika: f. Temps: moderato. Tembrs: augsts. Melodija: Pakāpeniski augšupejoša.
Dziesma ir par dzīves grūtībām, tā stāsta to, ka jābūt stipriem un nevajag padoties. Kopā mēs varam pārvarēt visu.
Man ļoti patīk šī dziesma, jo tā ir nopietna, un ļoti gribētos, lai tas, par ko ir šajā dziesmā, notiek arī dzīvē. Laba dziesma albuma noslēgumam.

Man patika izanalizēt katru dziesmu, jo daudz kas palika atmiņā un tagad labāk saprotu par ko dziesmās „iet” runa. Šī albuma dziesmas pārsvarā ir mažorā, tāpēc ikdienā klausoties, var uzlabot garastāvokli. Manuprāt, šis ir Avrilas Laviņjas labākais albums. Arī pati Avrila ir ļoti apmierināta ar šo albumu. Nevaru vien sagaidīt, kad 2008. gada 2. jūlijā Avrila ieradīsies Rīgā un šīs dziesmas es varēšu dzirdēt „dzīvajā”.

Elīna Zeltiņa, 8.b kl.