Recenzija raidījumam “Kas notiek latvijā?”

Recenzija
LTV1 trešdienās plkst.21.20 var redzēt publisko debašu raidījumu „Kas notiek Latvijā?”, kurā piedalās Latvijā svarīgas personas un debatē par dažādiem sabiedrībā aktuāliem jautājumiem un problēmām.
Es skatījos raidījumu, kura tēma bija par pensijām, to palielināšanu un pensiju sistēmas stabilitāti. Raidījumu vada Jānis Domburs un viņš bija aicinājis uz sarunu Labklājības ministri I.Purne, Finanšu ministru A.Slakteri, Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietnieku I.Alliku, organizācijas „Sabiedrība citai politikai” dibinātāju A.Štokenbergu, Valsts Statistikas pārvaldes priekšnieka vietnieku K.Misānu, Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāju A.Verzi, pensionāri E.Zemīti un Dailes teātra aktrisi L.Pupuri.
Izvirzītie problēmjautājumi skar pensiju sistēmu valsts līmeni, pensiju palielināšanas iespējas, izmaiņas un finansiālo nodrošinājumu pensijas sistēmā. Galvenā un būtiskākā problēma skar pensiju sistēmu un iztikas minimumu, jo janvārī iztikas minimums bija sasniedzis Ls 148, bet pensionēto iedzīvotāju pensijas nemaz tik lielas nav.
Ministru prezidents un pārējie valdības pārstāvji saka, ka būs pensiju grozījumi, kur pensijas tiks palielinātas pat līdz Ls 150, bet tas būs individuāli katram pensionāram. Vairāki valdības pārstāvji uzskata, ka nav jēgas mainīt esošo pensiju sistēmu, jo jāsakārto visas pārējās sistēmas. I.Purne uzskata, ka ir iespējams atrast līdzekļus valsts kasē, lai mainītu pensiju sistēmu, bet finanšu ministrs A.Slakteris apgalvo, ka brīvi līdzekļi šobrīd nav pieejami. Par izmaiņām pensiju sistēmā un pensiju palielināšu ļoti aktīvi debatē uzaicinātās pensionāres jo tā ir viņu interesējošā puse. Pensionāres salīdzina dažādos dzīves līmeņus valstī. ļoti negatīvi pensiju sistēmu, pensiju palielināšanu un iztikas minimuma celšanos ietekmē augstā inflācija.
Šis raidījums „Kas notiek Latvijā?” ir izglītojošs un informē par aktuālām tēmām valstī gan ekonomikā, gan citās nozarēs. Domāju, ka pensionāriem jācīnās par savām tiesībām un pensiju palielināšanu, jo šobrīd pensijas ir ļoti zemas.