Sākumlapas dizaina nosacījumi

Ieskaites darbs Interneta sākumlapu izveidē

Sākumlapas dizaina nosacījumi
/Nosaukums/

Darbu izstrādāja
/paraksts/ /Vārds, Uzvārds/

/paraksts/ /Vārds, Uzvārds/

Darbu pieņēma / laboja
/paraksts/ /Vārds, Uzvārds/

Saturs

Saturs 2
Noformējums 3
Kompozīcija 3
Teksts 4
Krāsas 4
Attēli, foto, ilustrācijas 6
Animācija 6
Skaņas 6
Video 7
Vizuālie stili 8
Minimālisms 8
Pikseļu smalkais 8
Plakāti 9
Režģu 9
Skolas burtnīca 10
Naivais retro 10
Nekārtīgais (grunge) 10
Panku 11
Gotiskais 11
Zinātniskā fantastika 12
Izmantotā literatūra 13
Literatūra: 13
Avoti: 13

Noformējums

Lai lapa būtu uztverama, uzskatāma katram tās apmeklētājam, tā, lai tā neizskatītos, tā, ka atverot lapu to negribas uzreiz aizvērt, jo nekas nav uzskatās un krāsas apžilbina acis. Tāpēc ir jāpievērš uzmanība lietām ko iekļaujam lapā un kā noformējam, to kā un kurā vietā novietot objektu, attēlu, videoklipu un cik lielu.

Kompozīcija
Lai lapu varētu izveidot veiksmīgi un, lai nebūtu jāpārtrauc laiks lapas izveides procesā, lai domātu kā īsti izskatīsies lapa, protams, ja speciāli šim procesam ir iekļauts laiks lapas izveides projektā, tāpēc pirkstam ir nepieciešams uzzīmēt skices tam, kuš objekts, kurā vietā atradīsies, protams, sākumlapas un iekšlapu uzbūve var atšķirties un arī starp iekšlpām tās var atšķirties, bet tomēr galvenos elementus, proti, navigācijas joslu, kura ir jānovieto vienā un tajā pašā vietā, jo lasītājs pierod pie noteikta vizuālā izkārtojuma.
Tāpat ir jāpievērš uzmanība, sākumlapai lai tā ietilptu vienā lapā, lai lietotājam nenāktos izmantot horizontālo ritjoslu.
Vienotību lapā var radīt ar saskaņotu objektu izmēriem, savstarpēji harmoniskām krāsām un formām.
Ja lapā ir kāda lieta, kuru ir nepieciešams izcelt, tā lai to apmeklētājs to pamana tiklīdz atver lapu, to var paveikt kontrastējot ar blakus elementiem (1.att.).

Ja ir zināmas par simetriju, tad ar to var paveikt brīnumus WEB lapā, bet ir jāievēro dažas būtiskas lietas par simetriju, kā, piemēram, tekstam jābūt līdzenam, tāpat arī detaļas jāizkārto vienā līmenī un lielumā, jo ja lapa ir veidota ar simetriju un būs pieļaut niecīga kļūda, piemēram, lielāka atstarpe starp rindā esošiem attēliem, to lietotājam būs viegli(2.att.) pamanīt. Turpretim, ja lapā tiks iekļauta kāda anarhiska detaļa, tas piesaistīs apmeklētāja uzmanību, jo šī vairs nebūs kļūda, bet efekts.

Teksts
Tava teksta lasītājs būs lapas apmeklētājs un, lai apmeklētājam nebūtu garlaicīgi lasīt un, lai būtu vieglāk orientēties, ir nepieciešams tekstu sadalīt tematiskās rindkopās un šajā gadījumā apmeklētājs izlasīs sev interesējošo tekstu, jo kuram, gan patīk lasīt garus tekstus un, ja būs gari teksti, tad lasītājs noteikti meklēs citu lapu, kur būs mazāk jālasa. Kā arī, obligāti ir jāizslēdz gadījums visu lielo tekstu izkārtot pirmajā lapā, jo tad apmeklētājs sapratīs, ka lapas veidotājam patīk daudz rakstīt un gari runāt un dosies projām nemaz neapskatot pārējās lapas. Kā arī būt labāk, ja teksts tematiski tiktu sadalīts pa lapām, savukārt šajās lapās tiktu veidoti apakšvirsraksti un saraksti un citi paņēmieni.
Lielākās saskatāmās problēmas WEB lapās ir ar tekstiem, proti, nepiemērots burtu izmērs, krāsa, veidols… un, lai tas tā nebūtu, lapā nav ieteicams izmantot vairāk par diviem burtu veidiem, pietam, šiem dažādajiem burtu veidiem būtu jābūt no vienas saimes, piemēram, Times, Verdana, kas veidos tekstu viegli pārskatāmu un harmonisku.
Lai lapas apmeklētājam nemazinātos lapas kvalitāte ir nepieciešams lapu veidot tā, lai tā izskatītos vienlīdz labi gan 800×600 gan ar 1023×768 pikseļu izšķirtspēju, jo apmeklētājs tavā lapā var ienākt izmantojot dažādas interneta pārlūkprogrammas.

Krāsas
Lai radītu iespaidu bieži vien pietiek tikai ar krāsām. Tāpat ir arī gandrīz paredzama emocionālā reakcija uz kādu konkrētu krāsu. Protams, jāpievērš uzmanība tam, kas būs WEB lapas galvenais apmeklētājs, jo šādas lapas dizainā vajadzētu dominēt spilgtām vai pat sintētiskām krāsām. Bet par to kā iespaido krāsas var lasīt psiholoģiska rakstura grāmatās.
Atcerēsimies par krāsu apli, zināms, ka tas sastāv, no 12 segmentiem, kas savukārt sastāv no pamata (3.att.), sekundārajām un trešās pakāpes krāsām. Protams, ir divi krāsu apļi: zinātniskais un gleznotāja krāsu aplis. Atšķirība tāda, ka zinātniskajā krāsu aplī starp pamata krāsām atrodas otra trijotne: dzeltenā, silti zilā un violetā un krāsu jaukšanā tiek izmantotas tieši šīs krāsas, bet gleznotāja krāsu aplis sastāv tikai no pamatkrāsām, jo, ja Tev ir sarkans, dzeltens un zils, tad var uzgleznot visu krāsaino. Bet tas bija tikai galvas jaukšanai.

Sajaucot pamata krāsas rodas iegūstam trīs papildkrāsas, proti,
sarkana + dzeltena = oranža;
dzeltena + zila = zaļa;
sarkana + zila = violeta;
No kā arī veidojas krāsu aplis (4.att.) – viena krāsa pāriet otrā krāsā.

Jāpiemin, ka melnā un baltā, un krāsas, kuras iegūstam sajaucot šīs krāsas nav krāsas.
Krāsas tiek aprakstītas pēc to toņiem. Toņus jeb vērtību nosaka tīrība vai pretējais – sajaukums ar balto vai melno. Jebkurai krāsai no krāsu apļa pievienojot balto tiek panākts gaišāks tonis jeb vērtība, turpretim, ja krāsai pievieno melno iegūstam nokrāsu.
Pastāv arī krāsu aspekti jeb kombinācijas, kas arī izraisa noteiktas emocijas un noskaņojumu. Lai arī kombinācijas ir daudz, tomēr tās savā starpā var iedalīt gaišajos un tumšajos toņos.
Arī krāsu nozīme un uztvere katrā valstī un kultūrā ir savādāka nekā mums līdz šim ir bijis pieņemts. Lielākās atšķirības ir manāmas starp austrumu un rietumu kultūrām. Kā arī atšķiras katra cilvēka individuālā nostāja pret krāsām, toņiem un nokrāsām.
Krāsas var sadalīt vēl trīs grupām ārpus gaišajiem un tumšajiem toņiem, proti, siltajos, vēsajos un neitrālajos toņos (5.att. pa kreisi siltie toņi un pa labi vēsie).

Katram krās iedalījuma ir jārod īstais pielietojums, piemēram, košs – priecīgs, tātad košas krāsas nepielietosim tādās WEB lapās kur būs par skumjām, sērām utt.

Attēli, foto, ilustrācijas
No pieredzes zinām, ka ieskanētas fotogrāfijas vai fotogrāfijas, kas ielādētas no digitālajiem fotoaparātiem, fotogrāfijās ir redzami dažādi sīkumi jeb ir detalizētas un lielas, bet ja vēlamie, lai lapa strādātu maksimāli ātri, tad ir nepieciešams fotogrāfiju samazināt tiktāl lai tā būtu ērta aplūkošanai ekrānā, jo arī lieli attēli novērš cilvēka uzmanību no citām galvenajām lietām (ja vien attēls pats nav galvenā lieta) un arī, ja lietotājam nebūs pietiekami ātrs internets, tas aizņems viņa vērtīgo laiku bildes ielādēšanai vien un tāpēc attēlus mājas lapā vajadzētu ievietot divos apskates veidos, proti, mazajā un lielajā, ko saprotam ar sīktēlu jeb hiperlinks no mazā attēla pārsūta uz lielo attēlu.
Ja gadījumā plānots ievietot vairākus attēlus, fotogrāfijas, piemēram, ekskursijas fotogrāfijas, tad ir ieteicams izveidot attēlu galeriju, ko varētu nosaukt par sīktēlu kopu kur katram sīktēlam pievienots apraksts.
Ir dažāda veida foto galerijas:
• Sīktēls ar nelielu aprakstu par attēlu un uzspiežot uz sīktēla atveras lielā bilde;
• Attēlu izvietojums vienā lapā ar aprakstiem, bet nevar atvērt lielo bildi;
• Pa tematiem sakārtota foto galerija.

Animācija
Ja ir nolemts WEB lapā ievietot animāciju, tad jāsaprot, ka tas kļūs par lapas fokusa objektu un tam ir jābūt ar lielu nozīmi. Ja ievietosim kādu piemīlīgu vai ļoti jautru animāciju, tad šī animācija apmeklētājam būs ļoti jautra tikai pirmajā vēl otrajā un trešajā apmeklējuma reizē, pēc tam, šī animācija jau būs apnikusi vai pat kaitinoša. Bet, ja tomēr izvēlies ievietot animāciju, jāiegaumē, ka tai jāpilda konkrēts uzdevums, jābūt informējošai ievirzei, tāds, kas piesaista uzmanību, bet pa tēmai, jo pameklētājs noteikti nebūs apmierināts, ja WEB lapā par autoservisa iekārtām būs animācija par kosmētiku, kā arī nevajadzētu mājas lapā ievietot kustīgus attēlus tikai prieka pēc.
Ar animāciju ir tas pats, kas ar attēliem, proti, jo mazāks, jo labāk, jo apmeklētājs ienākot Jūsu WEB lapā vēlas ātri atrast informāciju nevis skatīties monitorā līdz ielādējas animācija.

Skaņas
Ir WEB lapas, kuras atverot automātiski skan mūzika, kas nebūt nav slikti, ja vien mūzika atbilst gaumei un, ja fonā neskan pirms tam paša uzlikta mūzika. Tāpēc labāk skaņu ievietot tajās mājas lapās kur tai ir liela nozīme un kur bez tās nevar iztikt, piemēram, prezentācijām utt., tāpēc labāk ir taisīt, tā lai lietotājs pats pēc savas vēlmes var lejupielādēt skaņu, protams, pieliekot klāt šī faila izmēru megabaitos vai kilobaitos, faila formātu. Lejupielādējamās skaņas noteikti var likt klāt, ja ir garš teksts – tātad, to pašu tekstu tikai audio formātā, ko sauc par podcast, kas ir guvis nu jau lielu popularitāti ārpus mūsu valsts robežām, jo kāpēc lasīt, ja var klausīties.
Ir tādas skaņas, kas darbojas uz peles kursoru, piemēram, pārbīdot peles kursoru pa lapu mainās skaņa, proti, lapas augšā būs augstāks tonis, bet lapas lejasdaļā zemāks tonis, bet uzejot uz kādas saites ir pavisam savādāks tonis, bet šādas lapas ir ar izglītojošu nozīmi, lai labāk uztvertu skaņas, jo dažiem šīs skaņas varētu arī nepatikt.

Video
WEB lapai piemērotus video var uzņemt arī ar vienkāršu digitālo fotoaparātu, ja vien tas tā atbalsta filmēšanu. Atliek ielādēt datora un ievietot WEB lapā, jo tā ir gatava bez rediģēšanas.
Ja ir nolemts WEB lapā ievietot video, tad jārēķinās ar tiem apmeklētājiem, kuriem interneta ātrums nav pietiekami liels un tāpēc lielāka apjoma video vajadzētu dalīt vairākās daļās.
Video materiālā var ievietot ne vien interesantas un jautras filmiņas, bet arī izglītojoša materiāla, piemēram, seminārus, konferences utt.
Ievietojot video materiālu būtu vēlams, lai tas būtu Windows Media, QuickTime vai Flash, jo šie ir visbiežāk lietotie video failu demonstrēšanas formāti.

Vizuālie stili

Mājas lapa ir gluži tāds pats mākslas darbs kā glezna vai piemineklis, jo arī mājas lapu gluži kā citus mākslas darbus var izstrādāt dažādos stilos, piemēram, zināms, ka mākslā ir kubisms, jūgendstils, grafika, kolāža utt., un arī WEB lapām ir savi stili.

Minimālisms
Pazīstamais vācu arhitekts un dizainers Roes reiz tika teicis: „Lai pateiktu galveno nav nepieciešami vārdu plūdi…”, kas arī visprecīzāk apzīmē minimālisma būtību. Minimālisms nav tikai māksla, tā drīzāk ir dzīves filozofija. Pēc otrā pasaules kara abstraktā māksla kļuva par sava veida ciltsmāti, no kuras attīstās jauni virzieni un tajā skaitā arī minimālisms (6.att.). Šis mākslas virziens izveidojās Amerikā 1962. gadā.

Minimālismā ir skaidras formas, simetrija, pārdomāta izkārtojuma kārtība. Lapas fons pārsvarā ir balts un šāds fons saglabājas visām lapām, bet ar šādu fonu lapas neizskatās haotiskas, bet gan gluži pretēji – ir viegli orientēties. Minimālismā figurē ērts un pārskatāms lapu, saišu un teksta izkātojums, navigācijas joslas ir neuzkrītošas. Tekstā ir sniegta tikai pati svarīgākā informācija, bez nekā lieka.
Ja ir kāda lieta, kuru nepieciešams izcelt, tad tas tā arī tiek izdarīts pilnībā, bet pārējo tekstu, saites utt. samazina līdz minimālajam, kas sarentē, to, ka pamanīta tika izceļamā lieta.
Arī minimālismā, gluži kā tas ir citos attēlos, krāsai ir liela nozīme, arī bez tradicionāli melnbaltā. Krāsa attiecas arī uz saitēm, proti, minimālismā apnicīgā zilā krāsa tiek nomainīta uz krāsu, kas piekļaujas pārējam lapas dizaina krāsai.

Pikseļu smalkais
Pikseļu smalkais ir sens virziens, pat no laika, kad datortehnikas piedāvāts iespējas nebija pietiekami plašas un grafikas uzzīmēšana aizņēma 10 reizes vairāk laika nekā tas ir tagad.
Pikseļu smalkajā stilā (7.att.) veido tādas mājas lapas, kurās relatīvi nelielā laukumā

jāievieto daudz informācijas. Šādi attēli liekas, kas sastāv no maziem kvadrātiņiem, nav krāsu pāreju, ja tiek izmantotas vairākas krāsas.
Jebkurā gadījumā no nosaukuma varam aprast, ka attēls tiek pikselēts, tātad likts kopā pa vienam punktiņam. Un šis stils bieži vien piesaista cilvēku uzmanību.

Plakāti
Ar eleganci un klasiskumu vienmēr ir izcēlušies plakāti. Pats par sevi rada dizainu un turklāt neaizēno lapas saturu. Šo WEB lapu stilu vislabāk varētu izmantot muzeju, galeriju, arhitektūras un pat modes lapās. Šīs lapas sevī iekļauj saturu un plašu informāciju, vai arī ja nebūs plaša informācija, tad tas būs parasts plakāts, kādus mēs varam aplūkot uz reāliem afišas stendiem lielpilsētās. Šajā stilā arī pati pārlūkprogramma ir daļa no dizaina, gluži kā robežlīnija, mala, taisnstūris un laukums, kurā izvietoti citi krāsu laukumi.
Ar šo stilu tiek aizpildīta visa pārlūkprogramma ar vismaz diviem krāsu blokiem. Ja tiek iekļauti Flash efekti, tad gluži kā krāsu bloki, tiek izvērsti pa visu lapas logu. Flash elementi var būt līnijas, rāmis, navigācijas pogas utt. Flash elementu kustība parasti ir strikti noteikta vainu horizontāli vai vertikāli.
Lai lapa plakāta stilā izskatītos labāk, tad nepieciešams navigācijas pogas padarīt par daļu no lapas dizaina.
Arī plakāta stilā krāsa spēlē nopietnu lomu, gluži kā tas ir visos stilos. Lapu plakāta stilā ir iespējams izveidot ar minimālu HTML pielietojumu.

Režģu
Šis stils var būt visos gadījumos, ja nevar izdomāt savai tematikai atbilstošu stilu. Stils ir mazliet skandināvisks, bet atbalstīs visu tematiku. Arī man šis stils patīk labāk, varbūt tāpēc, ka esmu Skandināvijas valstu cienītājs. Skatoties tā tehnisko, uz tīklojuma balstīto izskatu noteikti labi iederēsies lapās, kuras veltītas inženierijai un ražošanai.
Šajā stilā bieži pielieto Flash efektus, lai vienam grafiskam elementam liktu mijiedarboties ar citiem, protams, lapu var veidot arī bez kustīgajā ģeometriskajām figūrām.
Fotogrāfijas šajā stilā nebūt nav sīki taisnstūra lauciņi, kas atrodas atsevišķi no grafikas, bet gan gluži otrādi, viena fotogrāfija aizņem neierobežotu vietu, kur fotogrāfijā redzamie objekti dod virzienu vektora līnijām un formām. Saskarne starp reālo attēlu un virtuālo mākslu mājas lapai piešķir savdabīgumu.

Skolas burtnīca
Skolas burtnīca nav saistīta ar vecākām klasēm, bet gan tā vairāk attiecas uz mazākām klasītēm, kad tika zīmēts ārpus zīmējamā laukuma, krāsots pāri līnijām, bet šis mākslas virziens nebūt nav saistīts ar skolas burtnīcu un pat ne ar skolu. Tas ir mākslas virziens kad nav strikti noteiktas līnijas un krāsojums. Un šo stilu, protams, vieglāk izveidot izmantojot reālos priekšmetus, proti, zīmuļus, flomāsterus, krītiņus utt., un skeneri, lai to visu dabūtu datorā.
Stils ir pilnīgi brīvs, noteikti, ka ir dzirdēts par velosipēdu BMX un tā veidu BMX FreeStyle, lūk, arī WEB lapa veidota skolas burtnīcas stilā ir FreeStyle, jo attēli var nebūt ar taisnām līnijām, nekārtīgi izkrāsots un pat saburzījusies lapa, ja nu zīmējums zīmēts braucoša autobusā, bet tas tikai piedos savu efektu.
Fons tiek sadalīts ar līnijām, bet tās nav vienādas un nav simetriskas. Lai arī fons ir liels, bet mozaīkas efekts nerodas, jo atkārtošanās nav pamanām, ja vien uz to netiek īpaši norādīts, jo priekšplāna objekti koncentrējas vienā vietā un pretēji fonam – tie neatkārtojas.
Nevajadzētu atstāt redzamas robežas starp vienu un otru attēlu ja vien tas nav ar nolūku, jo šādas lietas ar radīt neprofesionālu iespaidu.
Šajā stilā var veidot lapu cilvēki, kuri ir īpaši aizmāršīgi, jo ja lapa būs vizuāli ļoti laba, bet kādā lapā būs aizmirsta poga uz sākuma lapu vai izvēlnes sleja, tas nebūs pilnīgi nekas, jo tas viss var būt un piederēties pie profesionālā dizaina, ka arī ja navigācijas sleja, piemēram, katrā lapā atradīsies citā vietā, arī tas piederēsies pie dizaina.

Naivais retro
Šis stils nav veidojies pats no sevis, bet gan no vairāku mākslas virzienu salikuma jeb miksējuma. Šo stilu var pielietot gadījumos, ja lapa ir domāta bērniem, sirsnīgām lietām, piemēram, e-kartiņu sūtīšanai, meklēšanas sistēmas utt. Mājas lapa šajā stilā būs tiešām jauka, jautra un nepiecīnāt spējīga pat bēdīgu cilvēki, ja vien tas cilvēks nenonicina brīnišķīgas lietas, piemēram, peldošu navigācijas joslu, dažādus efektus pa lapu, piemēram, onkulis izdomā nopļaut burtus utt.
Šajā stilā lapā būs daudz brīvās vietas, lai tās būtu vienkāršas un pārskatāmas. Burtiem jābūt resnie, noapaļotiem gluži kā jūgendstilā, lai buti iederētos visas pārējās lapas dizainā.
Dizainā tiek izmantoti vairāk krāsaini, bet gaiši toņi, lai lapa būtu jautra, bet ne trakulīga.

Nekārtīgais (grunge)
Šis stils lapas apmeklētājam sagādās grūtības koncentrēties uz tekstu. Turpretim stils ir pamanāms, tātad, tie, kas vēlas, lai Tava WEB lapa tiktu pamanītā, tad šis stils būs īstajā vietā. Stilu pārsvarā pielieto interneta veikaliem, kazino utt.
Ir daudz brīva laukuma un turpretim lapa ir ar visu ko piesātināta, piemēram, ar krāsu sadaļām, attēliem, kustībām.
Ja šajā stilā ir vēlme ievietot cilvēka attēlu, neatkarīgi no attēla tehnikas, tam ir jābūt pilnā augumā, jo tas panāks efektu, ka pārējie elementi izskatīsies ļoti mazi vai pilnīgi pretēji – ļoti lieli.
Šajā stilā animācijas nav izslēgtas, tikai, lai tās iekļaujas pārējās lapas fonā, bet lai tā nenovērš lapas apmeklētāja uzmanību.

Panku
Šis stils nebūt nav domāts par panka izskatu, par tām košajām drēbēm vai frizūru, bet par panka attieksmi un uzvedību. Neesmu dažādu sabiedrības kopienu apvainotājs vai nicinātājs, bet daudziem zināms, ka panki ir uzmācīgi un apnicīgi.
Šajā stilā uzdevums ir panākt, lai lapas apmeklētājam tā ātri apniktu, bet ne tā, lai viņš uzreiz šo lapu aizvērtu. Tas ir domāts, piemēram, jautra spēle, bet nav iespējams spēlēt, kustīgs teksts, neļauj uzspiest uz navigācijas pogām. Lapas uzdevums ir panākt, lai apmeklētājs, jūt, ka viņš ir labāks par citiem, piemēram, viņam izdodas tik kādā apakšlapā, kur tikt nemaz nebija viegli utt. Var veidot tā, ka navigācijas pogām uzraksti ir ļoti sīki vai pat neredzami vai uzraksti aizstāti ar attēliem, kas var būt maldinoši.
Dizaina labi iederēsies dažādi trokšņi, kas apmeklētājam neliks ātri pamest lapu, jo būs intriga to apmeklēt tālāk. Kā arī labi iederēsies abstraktā māksla, piemēram, ļoti, ļoti lieli, bet mazi attēli, kas jāsaprot, kā attēls relatīvi mazā laukumā, bet ļoti pietuvināts, ka nekā nevar saprast. Ja ir iesākta cilvēku jokošana, tad noteikti labi iederēsies meklēšanas sistēma, kas piedāvā gluži ko citu nevis to ko apmeklētājs mēģina atrast, piemēram, meklēsim vārdu „balts”, bet lapa meklēs „melns”.
Panku stils noteikti labi iederēsies interneta veikaliem. Jo tas noteikti piesaistīs pircēju, pieņemsim, pircējs meklē veļas automātu, bet mājas lapa tā vietā atrod DVD atskaņotāju un iespējams, ka pircējs paņems gan DVD atskaņotāju, gan veļas automātu, vai arī, pieņemsim, ka mājas lapā visu laiku met ārā paziņojumu: „Nenopērkot kādu akcijas preci ielaidīsim Jūsu datorā vīrusu”, bet šis paziņojuma logs izskatās gluži kā kļūdu paziņojumu logs, kuru mums bieži vien izmet datora operētājsistēma, tiki uzspiežot uz šī loga atveras piedāvātās akcijas preces.

Gotiskais
Stils ar ļoti uztverošu dizainu. Lapa piemērota dabas tēmām tai skaitā arī tūrismu, ne slikti šis stils izskatīsies lapās, kuras tiks veltītas pakalpojumu lapām. Lapa noteikti pievērsīs pat tāda apmeklētāja uzmanību, kas ir visai skeptisks.
Lapas fonā tiek ievietotas tumšu toņu krāsas un attēli, bet priekšplānā mazliet caurspīdīgi, tā lai var redzēt fonu, šo caurspīdīgo attēlu vietā var izmantot pat animācijas, tikai lai tās nav košākas vai tumšākas par fonu, jo tad animācija lapas apmeklētāja novērsīs domas no pārējā lapas satura.
Fonā noliek attēlu, kas ir ļoti palielināts, bet ne nesaprotams, kā tas ir panku stilā, protams, fonu var izstrādāt arī kolāžas tehnikā. Turpretim priekšplānā nevajadzētu attēlu vai tekstu uzkrītoši ierāmēt, malām jābūt neregulārām, bet attēlam jābūt caurspīdīgam un mazliet jāsaplūst ar fona krāsu.
Lai apmeklētājs būtu spiests lapu nepamest pirmajā mirklī, tad ieteicamāk būtu navigācijas joslu novietot lejā, bet tā lai nāktos izmantot vertikālo ritjoslu.

Zinātniskā fantastika
Stils radīts tiem, kuriem patīk dzīvē katru mirkli ko mainīt, tiem, kuriem nepatīk viena un tā pati lieta, jo tieši šāda stila WEB lapā fons, objekti, noskaņa utt. mainās katru mirki.
Šāda stila lapā nav vērts ievietot lielus, garus tekstus, jo apmeklētāja uzmanība ir vērsta uz dizainu un objektiem, kas mainās utt. Lapā apmeklētājam ir dota iespēja lapu baudīt un relaksēties, jo ja gadījumā būs svarīga lieta ko nepieciešams izlasīt to noteikti apmeklētājs pamanīs. Krāsas var būt gaišas, bet vēsas, lai tas tiešām ir fantastikas cienīgs, lai apmeklētājam pārņem vēsuma sajūta.

Izmantotā literatūra
Literatūra:
• Preses izdevums „Psiholoģijas pasaule” 2003. gada jūlija numurs;
• „Interneta lapu estētika” Interneta lapu noformēšanas rokasgrāmata;
• Lekciju konspekti „Interneta sākumlapās”;
• www.abc.delfi.lv.

Avoti:
• Vizuālās mākslas skolotāja D.Broka.