Stress manā dzīvē.

Mūsdienās stress ir ļoti izplatīta parādība. Ar to saskārās gan pieaugušies, gan jaunieši, gan bieži arī bērni. stress ir kļuvis par neatņemamu un ikdienišķu katra cilvēka dzīves sastāvdaļu. Gandrīz katrs no mums ir pakļauts stresa situācijām un no tām nav iespējams izvairīties, ar stresu satopamies ikdienā. Vienīgais kā var pārvarēt stresa situācijas, ir draugu, pazinu atbalstu un mierinājumu. Manuprāt stress ir iedomāta lieta, ko ir iespējams novērst jebkurā situācijā. Vienmēr var atrast risinājumu jebkurai problēmai, jo gandrīz vienmēr viss nokārtojas tad, ja cilvēks to tiešam vēlas un tic, ka tas var notikt.
Manā dzīvē šobrīd nav īpaši daudz stresa, bet nevaru arī teikt, ka tā nav vispār. Es parasti šo stresu izjūtu skolā. Daudziem jauniešiem tieši skola sagādā daudz stresa situācijas. Galvenais stresa iemesls, manuprāt, ir pārbaudes darbi skolā. Reti kurš skolēns neizjūt nekādu stresu pirms kāda kontroldarba. Tas ir tikai dabiski, bet es domāju, ka tas viss ir lieki. Ja cilvēks ir mācījies, tad viss beigās būs labi, lai gan daudzi uztraucās tieši par to, ka nebūs iemācījušies pietiekami labi. Skola stresu izraisa jau agrā bērnībā – pirmajās klasēs. Arī tad, ja bērns nav izpildījis kādu mājas darbu, sākās stress un panika. Es domāju, ka to visu var novērst tikai runājot par šīm stresa situācijām skolā un jau pirmajās klasēs stāstīt bērniem par stresu un tā sekām. Skolā bieži mana vecuma jauniešiem rodas problēmas ar citiem vienaudžiem un tas izraisa lielas stresa situācijas ar kurām bieži nespēj tikt galā. Es domāju, ka tad var palīdzēt tikai profesionāļi, vai arī ir nepieciešams kāds cilvēks, kas palīdz visu atrisināt. Stresa situācijās vienmēr ir svarīgi, lai cilvēks justu kaut vai nelielu atbalstu. Manā dzīvē par laimi nav šādas preblēmas, bet es pazīstu jauniešus, kas ar to ir saskārušies. Es redzu kā viņi jutās un, ka tas viss uz viņiem atstāj ļoti lielu morālu iespaidu.
Kā tiek minēts “Psiholoģijas vārdnīcā” stress ir emocionāla reakcija uz nelabvēlīgiem, ekstremāliem apstākļiem (stresoriem), kas var būt kā laika trūkums, tā arī briesmas savai vai tuvinieka dzīvībai. Cilvēks tiek pakļaut stresa situācijām arī visvienkāršākajās lietās. Piemēram uztraucoties, ka kāds no ģimenes locekļiem nav laikā pārradies mājas u.c. Man personīgi ir gadījušās šādas situācijas. Es ļoti uztraucos par to un nespēju nomierināties, līdz nesatieku konkrēto cilvēku, un neredzu, ka viss ir kārtībā. Tas ir tikai dabiski, ka cilvēki, tai skaitā es, saskarās ar stresu, to nevar novērst, jo visbiežāk ar to saskārās nejauši un nepazināti. Ar to var tikai sadzīvot un mēģināt atrast izeju no tā. Ka jau minēju sākuma, es domāju, ka jebkurai stresa situācijai patiesībā nav pamata un to var atrisināt.

Scroll to Top