tunisija

Tunisija.
Tunisa ir Tunisijas galvaspilsēta. Rosīga pilsēta, kur savijas senās vēstures mantojums, tradīcijas un mūsdienas. Tas ir lielisks arābu valsts kūrorta savienojums ar Eiropas tradīcijām. Katru dienu šo ostas pilsētu apmeklē 3 miljoni tūristu un katrs piedzīvo šeit kaut ko ļoti savdabīgu un neparastu. Galvaspilsētas centrā atrodas pirmā valsts prezidenta Habiba Burgiba aleja. Tā ir zaļa gājēju zona 1,5 km garumā, kur izvietoti daudzi veikali, ēkas, kas uzbūvētas Francijas virskundzības laikā. Šeit var apmeklēt Lielo teātri un katoļu dievnamu, kas saglabājies līdz pat mūsdienām. Bardo nacionālajā muzejā atrodas viena no slavenākajām mozaīku kolekcijām pasaulē, bezgalīgie mozaīku fragmenti klāj sienas, griestus un grīdu. Šeit tiek izstādīti dažādi arheoloģiskie atradumi, unikālas rotaslietas, dārglietas un sadzīves priekšmeti. Tūristus piesaista galvaspilsētas vecpilsēta Medina, kur var iegādāties vietējo meistaru ražojumus un valstij raksturīgus suvenīrus.
Tunisija – tie ir vārti uz eksotiskajiem Austrumiem. Šeit sastopas divas dažādas kultūras – arābu un eiropiešu. Tunisija līdz 1956. gadam bija viena no Francijas kolonijām un gadsimtu ilgā kolonizācija atstāja savas pēdas praktiski visās dzīves sfērās: kultūrā, valodā un tradīcijās. Šeit atrodas pilsētas ar tūkstošgadu vēsturi: Tunisa, Hammameta, Monastir; antīkā Kartaga, Sahāra, mūsdienīgi kūrorti. Šeit var vērot kontrastus, kas raksturīgi vienīgi Ziemeļu Āfrikai: greznas automašīnas blakus ratiem, kuros iejūgts ēzelis. Katru gadu miljoniem tūristu no visas pasaules brauc uz Tunisiju, lai izbaudītu atpūtu slavenos kūrortos un iepazītu arābu pasaules eksotiku. Apceļojot ievērojamākās vietas, var apmeklēt klinšaino tuksnesi Matmata, Ksur – torni tuksnesī. Neizdzēšamu iespaidu atstāj Karfagena drupas vai antīkais Kolizejs El-Džemā. Tunisijas tirgū var kaulēties pērkot zelta un sudraba rotaslietas, keramikas un vara izstrādājumus. Vakaros, kad saulriets pārvērš jūru un debesi par krāsu jūru, Jums pavērsies skatam visi Tunisijas noslēpumi. Atpūta Tunisijā – tas ir baltas bezgalīgas smilšu pludmales, labas un komfortas viesnīcas, kas aprīkotas speciāli atpūtai ar bērniem, lieliski golfa laukumi, tūkstošgadu sena kultūra, spilgta un daudzveidīga dzīve.

Apskates objekti: Tunisija ir arābu pasaules visliberālākā un viseiropeiskākā valsts, mums vistuvākā eksotiskā Āfrikas valsts, kurā ir 1300 km saulainu pludmaļu, senatnes pieminekļi un pārsteidzošas dabas ainavas – sākot ar korķa koku birzīm ziemeļos, beidzot ar Sahāras tuksneša plašumiem un oāzēm valsts dienvidu daļā.
Tunisa – valsts galvaspilsēta ir neliela, tajā ir viegli orientēties, vecpilsēta Medina ir vairāk kā 1000 gadu sena islāma arhitektūras bagātību krātuve. Ievērojamākie objekti – netālu no Tunisas esošās Kartāgas drupas, Bardo muzejs, kurā apskatāmas lieliskas romiešu mozaīku kolekcijas. Atrodoties Tunisā nemaz nav jāmeklē speciāli apskates objekti, jo ik uz soļa ir apskates vērtas celtnes un dabas ainavas.
• Sidi Bu Said
Sidi Bu Said – pilsēta, uz Manar kalna, kas dibināta XII gs. Šī pilsēta apžilbina ar savu skaistumu un arhitektūru. Pilsētu rotā mājas, krāsotas tikai baltā un zilā krāsā, milzīgi kaktusi un apelsīnkoki. Šī ir dzejnieku, muzikantu un mākslinieku iemīļotā satikšanās vieta. Te var patīkami pastaigāties, izbaudīt brīnišķīgos skatus, iedzert kafiju vai tēju vietējās kafejnīcās, vai arī izsmēķēt ūdens pīpi – šišu. No kalna paveras pasakains skats- Tunisijas pilsēta un jūra.
• Kap Bon
Kap Bon – pilsēta, kas atrodas ziemeļaustrumos. Pateicoties mitrajam un ne pārāk kārstajam klimatam šeit radušies labvēlīgi apstākļi augkopības attīstībai. Visapkārt izvietojušies citrusaugu plantācijas, olīvkoku audzes, vīnogu audzētavas. Netālu atrodas El Hoar, vieta, kur ieguva un no kurienes piegādāja kaļķi Kartagas būvēšanai.
kur tika slavēts dievs Jupiters, un Triumfa arka, kas uzbūvēta 205. gadā pirms mūsu ēras.
• Kartaga
Dažu kilometru attālumā no galvaspilsētas atrodas antīkā Kartaga. Šī ir sena Puniķiešu pilsēta, kas tika nodibināta 814. g. pirms Kristus dzimšanas. Pilsēta saucās „Vidusjūras karalis” un pārdzīvoja daudzu civilizāciju uzplaukuma un panīkuma laikus. Kartaga bija galvaspilsēta vienai no varenākajām impērijām, pie kuras piederēja Sicīlijas un Sardīnijas salas, kā arī dienvidu Spānijas daļa. Diemžēl pašlaik šeit ir palikušas tikai drupas, kas atgādina par slavenajiem pagātnes laikiem, kad tika lemts par Vidusjūras likteni, kad pilsētas ekonomisku un kultūras attīstību varēja salīdzināt ar seno Grieķiju un Romu. Šeit piedzima un cīnījās slavenais karavadonis Hannibals. Šī pasaules vēsturei nozīmīgā pilsēta piedzīvoja daudzus karus, bet pēc trešā Puniķiešu kara tā tika pilnībā izpostīta, palika tikai akmeņi un zeme, nokaisīta ar sāli, lai nekad šeit neizaugtu neviens zaļš zāles stiebriņš. Tomēr Kartagas nosaukums paliks uz mūžu. Tūkstošiem tūristu un arheologu katru gadu apmeklē šīs vietas, kur milzīgā teritorijā joprojām palikušas puniķiešu un romiešu pilsētas drupas, amfiteātri, viadukti, senās pirtis, tempļi, kas satriec ar savu masīvo būvi, spāņu un turku cietokšņi, viduslaikus tirgi un daudz kas cits.

Hammameta – visvecākais, iespaidīgākais un ekskluzīvākais kūrorts. No vienas puses pilsētu ieskauj granātkoku, apelsīnu un citronu audzes, no otras Vidusjūra. Šeit atpūšas tādas slavenības kā Sofija Lorēna. Hammametas kūrortviesnīcas piedāvā augstas kvalitātes skaistumkopšanas pakalpojumus un veselības uzlabošanas kūres.
Suse – uzskata, ka Suse ir senāka pilsēta nekā Kartāga. Šeit atrodas tādi izcili apskates objekti kā El Jem kolizejs un muzejs, kurā apskatāmi eksponāti, kas ir vairākus tūkstošus gadu veci. Ievērības cienīgs ir arī Suses muzejs, kurš iekārtots tornī, kas celts 9.gs. Muzejā apskatāmi dažādi arheoloģiskie izrakumi. No Suses ērti nokļūt arī Sahāras tuksnesī Hammametas. Kūrorts aizņem 278 h platības, piekrastes zona – 4 km garumā. Šeit izvietots “ Medina Mediterranea” , jahtu piestātne “ Marina” , gar jūras krastu un pludmali ved gājēju promenāde – 1,5 km garumā. Paralēli promenādei stiepjas plašā Jasmin Hammametas pludmale. “ Medina Mediterranea “ – nesen uzceltais kūrorta centrs tipiskā tunisijas stilā. To apjož tradicionālās, masveidīgās nocietinājuma sienas. Medinas apkārtnē izvietotas nedaudz ekskluzīvas arhitektūras stila viesnīcas, kas piedāvā atpūtu pašā kūrorta sirdī. Bez viesnīcām, šeit atrodas tirgus, kur amatnieki tirgo savus izstrādājumus no ādas, metāla un keramikas. Vakaros sākas dzīve Medinas izklaides zonā, kur ir teātris, nakts klubs, muzeji un restorāni. “Carthage Land “ – izklaides zona bērniem un viņu vecākiem. Šeit atrodas atrakciju parks ( tai skaitā ūdens atrakcijas), restorāni, suvenīru bodītes. Jahtu piestātne (“Marina” ) – tā ir ne tikai 740 jahtu piestātne, bet arī apartamenti, villas, kā arī veikali, jasmīnu dārzu aromāts, plaši skvēri, stilīgi restorāni un bāri.

.

www.novatours.lv

izKaķi nekad neņaud viens otram. To viņi dara tikai cilvēkiem.
Kaķenei savas dzīves laikā var piedzimt vairāk nekā 100 kaķēnu.
Viens kaķu pāris un viņu pēcnācēji septiņos gados var radīt 420 000 kaķēnus.
Kaķiem svīst tikai ķepu spilventiņi.
Kaķi spēj radīt apmēram 100 dažādas skaņas. Salīdzinājumam – suņi tikai 10.
Savdabīgu rekordu uzstādījis kāda Argentīnā dzīvojusi kaķene vārdā Mincho, kura uzlīda kopā un nerāpās no tā lejā līdz pat savai nāvei pēc sešiem gadiem. Šajā laikā viņa trīs reizes paspēja dzemdēt. Un šie kaķi arī pārsvarā kāpelēja pa kokiem
Visi kaķi krītot rīkojas vienādi – no sākuma tiek nolīdzsvarota galva, tad mugura, tad kājas un visbeidzot mugura tiek izliekta, lai padarītu piezemēšanos mīkstāku.
Ja kaķis plēš mēbeles, pamēģiniet tās iesmaržināt ar apelsīna vai citrona aromātu. Kaķi neieredz šīs smaržas. Tieši tas pats attiecas uz eglīti 🙂
Jo vairāk jūs runājat ar kaķiem, jo vairāk kaķi runā ar jums.
Cilvēkiem ir pirkstu nospiedumi. Kaķiem tikpat unikāli ir deguna virsmas nospiedumi.
Žirafe, kamielis un kaķis – tie ir vienīgie četrkājaiņi, kuriem pārvietojoties no sākuma tiek pārvietotas abas kreisās kājas un tikai pēc tam abas labās.
Senie ēģiptieši, kā sēru zīmi pēc kaķa nāves noskuva savas uzacis.
Kaķa ausis ir spējīgas pagriezties pa. 180°. Katrā ausī ir 32 muskuļi. Lai ausi varētu kustināt, tiek izmantoti vienlaicīgi divpadsmit un virāk no tiem.

Scroll to Top