Vai zāļu lietošana ir nepieciešama vienmēr?

Vai zāļu lietošana ir nepieciešama vienmēr?

Es uzskatu, ka zāles var gan lietot, gan nelietot. Gan alternatīvā, gan tradicionālā medicīna var būt bīstama. Taču tajā pašā laikā viņas abas vienlīdzīgi labi ārstē.
Ikvienam cilvēkam kādreiz dzīvē ir nācies lietot medikamentus, dažs to dara ļoti reti, bet dažiem cilvēkiem kādu noteiktu medikamentu regulāra lietošana ir dzīvībai svarīga nodarbe. Vairumā gadījumu zāles ir organismam svešas vielas, kas spēj labvēlīgi ietekmēt dažādu cilvēka ķermenī notiekošo procesu norisi, taču tajā pašā laikā organisms pēc iespējas ātrāk cenšas no tām atbrīvoties, līdz ar to rodas papildus slodze dažādiem orgāniem, un var izpausties kādas nevēlamas blakusparādības. Praktiski visas zāles var izraisīt blakusparādības, kas var būt gan vieglas un cilvēka ikdienas dzīvi būtiski neietekmējošas, bet var būt arī dzīvību apdraudošas.
Alternatīvā, jeb netradicionālā medicīna atšķiras no tradicionālās, mūsdienu medicīnas ar to, ka te, pirmkārt, netiek pielietoti ķīmiskie preparāti, jeb medikamenti. Pēdējos gados, arī tradicionālajā medicīnā praktizējošie ārsti iesaka izmantot alternatīvās medicīnas metodes – dzert tējas, lietot homeopātiskās zāles. Otrkārt alternatīvajā medicīnā neeksistē ķirurģija, tātad griešana. Piemēram, tradicionālajā medicīnā ārstējot kārpu tā tiks izgriezta, vai izmantotas kādas ķīmiskas zāles. Alternatīvajā medicīnā tas viss ir dabisks – kārpu ārstēšanai tiek pielietota citronu sula vai struteņu novārījums. Alternatīvajā medicīnā tiek ņemtas arī vērā piemērotas mēness fāzes un tiek ņemtas vērā gan astronomijas, gan astroloģijas zināšanas. Alternatīvā medicīna vairāk ārstē cēloni nevis sekas. Tanī pat laikā Alternatīvā medicīna nenoliedz mūsdienu medicīnas iespējas un vajadzību pēc zālēm vai ķirurģiskas iejaukšanās, ja tas cilvēkam ir akūti nepieciešams.
Mūsdienās arī vitamīnus var skaitīt kā medikamentus. Veselīgai un pilnvērtīgai organisma darbībai ir nepieciešami vitamīni. Mūsdienās cilvēku ēšanas režīms un ēdiena pagatavošanas tehnoloģijas nesniedz pilnvērtīgu vitamīnu daudzumu uzņemšanu, kāds nepieciešams organismam. Tāpēc cilvēkam jācenšas lietot papildus vitamīnu preparāti, kas papildina viņa ikdienas uzturu. Aptiekās ir atrodami dažādi vitamīnu kompleksi, ko katrs cilvēks var iegādāties atkarībā no tā, kādam nolūkam viņš vēlas lietot papildus minerālvielas un vitamīnus.
Šie argumenti nav mainījuši manas domas. Tikai iesaku visiem pirms izdara savu izvēli lai novērtē katras medicīnas plusus un mīnusus un tad veic izvēli. Un vienmēr izlasiet lietošanas pamācību.

Scroll to Top