Valsts līderiem vajadzētu/nevajadzētu piedalīties Olimpiskajās spēlēs vasarā Pekinā, Ķīnā.

Šī pašreiz ir ļoti aktuāla tēma arī Latvijā. Tas, vai valsts līderiem vajadzētu piedalīties olimpiskajās spēlēs, tiek apspriests gan radio, gan dažādos ziņu portālos, gan arī TV. Mūsu valsts politiķus „plosa” dažādas pretrunas, kāpēc vajadzētu vai nevajadzētu doties atbalstīt mūsu sportistus. Tomēr aktuālākais jautājums pašreiz ir tas, kas īsti notiks ar jautājumu par Tibetu. Vairāki Eiropas Savienības līderi jau izteikušies, ka neapmeklēs Olimpiskās spēles Ķīnā tieši situācijas Tibetā dēļ. „Tomēr neskatoties uz asiņainajiem notikumiem Tibetā, Saeimas sporta apakškomisijas deputāti uzskata, ka Latvijas sportistiem vasarā jāpiedalās Pekinas olimpiskajās spēlēs,” informē Saeimas preses dienestā.
Mūsu valsts prezidents, Valdis Zatlers, patlaban ļoti nopietni apsver, vai doties uz olimpiskajām spēlēm, un lēmumu sola pieņemt, vadoties no politiskās situācijas Tibetā. „Šis jautājums ir dalāms divās daļās. Ir sportisti, kuri gatavojušies četrus gadus šīm spēlēm, un ir Tibetas jautājums,” sacījis Valdis Zatlers.
Mums vajadzētu priecāties par mūsu sportistiem, kuri Latvijas vārdu var nest tik tālu un būtu ļoti nepatīkami un žēl, ja tas nenotiktu politisko nesaskaņu dēļ. „Palielinoties dalībvalstu sportistu skaitam, sarīkot olimpiādes spēles kļūst arvien grūtāk. Tāpēc SOK pieņēma lēmumu, ierobežot spēļu dalībnieku skaitu – 10000 sportistu. Starptautiskās federācijas izstrādā kritērijus pēc kuriem tiek noteikti olimpisko spēļu dalībnieki, kā arī rīko kvalifikācijas sacensības.
Ir ļoti grūti pateikt, vai Latvijas līderiem vajadzētu piedalīties olimpiskajās spēlēs. No vienas puses, tā mēs valsts vārdu popularizējam pasaulē. Bet no otras puses – Tie tomēr ir „sportistu svētki”, un iespējams, ka politiķiem nevajadzētu iejaukties. Mums ir ļoti labi sportisti, kuri Latvijas vārdu var „nest” pāri robežai arī bez mūsu politiķiem. Un es domāju, ka neesmu vienīgā, kas uzskata, ka mūsu valsts prezidents ļoti, ļoti ietekmējās no citu valstu līderiem. Kā, piemēram, no lielvalstu: Vācijas, Francijas, ASV prezidentiem. Ietekmējas no citām valstīm. Zatlers teica, ka viņa lēmums apmeklēt vai neapmeklēt olimpiskās spēles Pekinā, būs atkarīgs no Ķīnas tālākās rīcības. „Būtiski ir tas, ko darīs Ķīna – vai izmantos iespēju parādīt, ka tā spēj mainīties tajā pasaulē, kas mainījusies.” Olimpisko spēļu sacensības notiek starp sportistiem un komandām, nevis valstīm. Tādēļ atbalstīsim mūsu sportistus, priecāsimies par viņiem, bet politiskās lietas šinī gadījumā atstāsim mazliet nostāk.

Scroll to Top